Редактор газети «Наше місто Токмак» і сайту «Токмакінформбюро» Віталій Голод, журналіст і редактор з окупованого на другий день повномасштабного вторгнення Токмака Запорізької області, розповів свою історію. Через неможливість випускати газету «Наше місто Токмак» і наповнювати сайт «Токмакінформбюро», вінстав активним учасником проукраїнських мітингів у Токмаці. До того ж, не припиналось інформування населення через доступні ресурси – фейсбук-сторінку, фейсбук-групу.
За Віталієм стежили – як за активістом, журналістом, депутатом районної ради. Тож він розумів, що задля безпеки доведеться покидати рідне місто. 18 березня, після трьох тижнів перебування в окупації, він поїхав із Токмака. І вчасно – через три дні після виїзду рашисти прийшли за ним. Виламали двері, проникли у помешкання, поцупили речі, забрали комп’ютер… Віталій знайшов безпечне місце у Києві. Однак потрібні були кошти для елементарного виживання до того часу, поки знайде роботу у столиці…
І тут НСЖУ прийшла йому на допомогу багатьох аспектах. Журналіст зазначає, що нікому на розповідав про свої сімейні проблеми після виїзду, але колеги стежили за його активністю і переймалися його долею. У Києві Віталій взяв участь в одному з тренінгів НСЖУ, де голова Спілки Сергій Томіленко привітав його з виїздом з окупації і запропонував допомогу. Про таку можливість йому розповідала і відповідальний секретар Запорізької обласної організації НСЖУ Валентина Манжура. Йдеться про допомогу у сумі 15 тисяч гривень на нагальні потреби, яку надавали Національна спілка журналістів України, разом із міжнародним партнером – Фондом екстреної допомоги журналістам Free Press Unlimited (Нідерланди) завдяки коштам, виділеним США. Цими коштами НСЖУ з перших днів війни підтримала медійників, які залишились без матеріальної опори.
– Ці 15 тисяч гривень були дуже вчасними і доречними, вони дали можливість на перший час облаштувати побут, зняти помешкання, вижити. А ще НСЖУ допомогла мені знайти роботу за фахом, за їхньою рекомендацією я влаштувався в Укрінформі. Звісно, якби цього не сталося, то довелось би шукати щось інше, наприклад, міг би водієм працювати. Але підтримка Спілки та міжнародних організацій допомогла продовжити журналістську справу. Також ми відновили роботу сайту «Токмакінформбюро», моя дружина, яка зараз перебуває у безпечному місці, веде соцмережі, тож працюємо і для своєї громади, – розповів Віталій Голод.
Інна Косянчук, інформаційна служба НСЖУ