В Івано-Франківському Центрі журналістської солідарності НСЖУ відбувся тренінг для внутрішньо переміщених осіб та місцевих медійників. Тема – «Засоби та способи формування лояльності аудиторії до різних платформ медіа», оскільки довіра до засобів масової інформації неабияк впливає на сприйняття інформації громадськістю.
Як побудувати лояльність аудиторії до різних платформ медіа? На тренінгу про це розповів професор кафедри журналістики, PR та зв’язків з громадськістю Університету Короля Данила, член НСЖУ Іван Ципердюк.
«Працюючи над розвитком медіа, треба не забувати про формування лояльності до свого ЗМІ. Без споживчої довіри не може бути продажів, лояльності від респондентів, органів влади», – зауважив тренер.
Важливість у роботі медіа Іван Ципердюк вбачає у створенні іміджу й способі взаємодії із читачами. «Інвестувати в себе ризиковано, й ми до цього не звикли, та це справді працює. А інакше в цьому новому суспільстві – ніяк», – наголосив він.
Медійниця із Харкова, очільниця громадської організації «Смарт Медіа» Олександра Щукіна виокремила актуальну проблему, яка, на її думку, впливає на загальне сприйняття медіа та довіру:
«Люди дезорієнтуються через те, що отримують недостовірну інформацію від неофіційних джерел, телеграм-каналів, що зараз активно розкрутилися. Війна в Україні почалася набагато раніше, ніж 2014-го. Маю на увазі – інформаційна. Через різні канали поширювали інформацію, що спонукала до колаборації та підривала довіру людей до влади, інших громадян», – вважає Олександра.
Тому завданням медіа, на якому наголошували учасники тренінгу, є також і формування засобами масової інформації лояльності до інституцій та чинної в суспільстві системи управління. Зокрема, розглянули важливість лояльності у професійних відносинах.
«Були ситуації, коли потрібно було виявити лояльність до працівника, це вже навіть через людський фактор. Взагалі лояльність як явище в колективі необхідна. Взаємини персоналу мусять бути позитивними. Інакше тут створиться поле для конфлікту», – зазначив спікер.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності в Івано-Франківську