Відомий блогер, сценарист, автор кількох книжок Павло Белянський сьогодні із позивним «Паштет» боронить Україну на передовій. Про роль правдивої і оперативної інформації на фронті, важкі зарубки, які залишає у розумі і психіці людей російська пропаганда та популярність його блогів Павло Белянський розповів колегам з ІА «Українські новини». Матеріал вийшов у межах ініціативи НСЖУ «Журналісти – важливі!».
Зауважує: на передовій є проблеми з доступом до інформації.
«Якщо ти на самому передку перебуваєш, у траншеях-бліндажах, то звичайно у тебе там немає смартфона. А якщо є, то там немає Інтернету. Так, побільшало “Старлінків”, але вони не розташовуються на передовій. Та й робити їм там нічого, створюючи так звану теплову пляму, щоб на неї краще наводилися міномети. Тому коли до тебе приїжджає машина з продовольством чи ротацією, то всі біжать запитувати: «Ну, що там? Як справи у країні?».
Він додає: було б непогано, якби військові могли оперативно отримувати «хоч якесь видання, багатотиражку, якийсь умовний бойовий листок на передовій».
Ділиться своїми думками про російську пропаганду:
«Пропаганда, вона залишає в людині великі та серйозні зарубки. І з цією травмою, отриманою від російської пропаганди, нам доведеться дуже довго і багато працювати».
Незважаючи на свою популярність, Белянський тривалий час не зізнавався у своєму підрозділі, ким був до війни.
«Я завжди цитую фразу, що “я широко відомий у дуже вузьких колах”. Моя популярність, це міфічна штука. Насправді на війні, і в роті, у батальйоні, у відділенні, я ніколи не говорив, чим я займався на “гражданці”. “Чим ти займався раніше?”, – запитують мене. Відповідаю, що я був менеджером. Так я говорю і це всіх завжди влаштовувало».
Каже: прихильник того, що потрібно себе виявляти в тій справі, якою ти зараз зайнятий, а не нести за собою якісь колишні заслуги.
«Вони нічим не допомагають, а тільки швидше за все – заважають. Вони роблять умовні шори, завішують тебе якимись атрибутами. Скажу так: накладають на тебе непотрібного гриму. На війні – все чесно. Будь самим собою і в тебе буде все добре, якщо ти нормальна та чесна людина», – наголошує Павло Белянський.
Нагадаємо, що ініціатива «Журналісти – важливі!» має на меті розповісти широкій аудиторії про цінність роботи медійників, ризики і виклики, з якими стикаються працівники ЗМІ, висвітлюючи правду та разом із усім українським народом воюючи за свободу і незалежність нашої країни.