Ще більш напружено працювати та займатися волонтерством спонукала війна колектив КП «Медіа-центр» зі Сміли. Тут працює усього 4 особи, але встигають вони багато. Матеріал про колег вийшов на сайті «Прочерк» у межах ініціативи НСЖУ «Журналісти – важливі!».
«Медіа-центр» (керівник Людмила Скороход) – це телестудія «Тясмин», якій нещодавно виповнилося 30 років і радіо-FM «Тясмин», яке звучить у кількох районах двох областей, а також присутнє в інтернеті та на автоприймачах. «Медіа-центр» працює і в соціальних мережах, зокрема у Facebook, має свій сайт «Сміла».
Разом із газетою «Сміла» «Медіа-центр» видав уже близько двадцяти цікавих і знакових для Сміли книг краєзнавчого напрямку.
Є плани і на цей непростий рік, зокрема, вже підготовлено до друку книжку «А хто як не я» про загиблого земляка, колишнього сільського голову села Самгородка Степана Педченка, котрий свого часу пройшов пекло Афганістану. Там вижив. Смерть через загарбницьку політику росії наздогнала його на рідній землі. Він загинув влітку минулого року на Півдні України, захищаючи Батьківщину.
Нині щодня на медіаресурсах підприємства звучать не лише матеріали звичних уже для їхніх слухачів і глядачів рубрик «Культурний фронт», «Навчай заради Перемоги», «Нове в законодавстві», а й відповіді фахівців на питання воєнного часу.
«Медіа-центр» співпрацює з волонтерським центром «Дозвілля» Будинку дитячої та юнацької творчості, – розповідає Людмила Скороход. – Зокрема, проводимо заходи з національно-патріотичного виховання для дітей з сімей внутрішньо-переміщених осіб. Спільно з волонтерами ГО «Січ» ми реалізували волонтерський проєкт «Літні мовленнєві екскурсії рідним містом». Ініціатором його та модератором була член НСЖУ Любов Дяченко-Лисенко, співавтором – член НСЖУ Юлія Харченко. Крім того, підприємство співпрацює з організацією ветеранів України, спілкою родин загиблих учасників бойових дій, бере участь у реалізації загальноміського проекту «Життя міста в сучасних реаліях».
Також, що є дуже важливим під час війни, КП «Медіа-центр» організувало пункт гуманітарної допомоги для переселенців, малозабезпечених, багатодітних родин.
«Уже в березні 2022 року ми почали шукати шляхи, як долучитися до роботи з допомоги потерпілим від війни. Адже до Сміли почали прибувати люди з регіонів, у яких точилися бойові дії. Нерідко вони з речей мали тільки те, що було на них. А це якраз була зміна пори року, погодних умов. Тож потребували прибулі практично всього. На щастя, ми вже мали досвід позитивної співпраці з фондом «За майбутню Україну» (керівник Інна Богданова). Тому звернулися до перевірених партнерів. Вони й надали одяг, взуття, постільну білизну, засоби гігієни, миючі засоби, медикаменти, дитяче харчування, іграшки…» – говорить пані Людмила.
Коли потік внутрішньо-переміщених осіб на Смілянщині збільшився, до КП «Медіа-центр» по допомогу почали звертатися і територіальні громади, в яких теж селилися біженці.
«Медіа-центр» почав набувати ваги і авторитету не лише як професійне журналістське об’єднання, а й як пункт допомоги. На нього стало надходити все більше необхідного не лише для постраждалих від війни, а й для наших воїнів, зокрема одноразовий медичний інструмент, медикаменти, перев’язувальні матеріали, які вони передавали лікарю районної лікарні імені Софії Бобринської, активному волонтеру Вадиму Козловському.
Нині журналісти КП «Медіа-центр» допомагають переселенцям зимовим одягом. Приміром, цими днями одягли біженців з Авдіївки, ще й порадували іграшками їхню маленьку дитину. Про них і їхні проблеми дізналися через фейсбук. Виходять потерпілі на пункт допомоги і через колег «Медіа-центру» – редакцію газети «Сміла», яка повідомляє на своїх шпальтах про його роботу.
Нагадаємо, що ініціатива «Журналісти – важливі!» має на меті розповісти широкій аудиторії про цінність роботи медійників.