Для журналістів та членів їхніх родин працює унікальний сервіс – цілодобова гаряча лінія з психологічної підтримки. Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко закликав обласні організації НСЖУ та Центри журналістської солідарності пропонувати українським медійникам користуватися послугами цієї служби.
– У воєнний час життя кожного українця проходить у шаленому темпі та тяжкому емоційному напруженні. Фахова підтримка психологів може допомогти пережити горе, підтримати близьких, захистити своє психологічне здоров’я, – наголосив Сергій Томіленко. – Тому фахівці пропонують кожному, хто відчуває певний психологічний дискомфорт, звертатися на гарячу лінію.
Представники команд Центрів журналістської солідарності, зокрема, із м. Дніпро, підтверджують актуальність цієї послуги, особливо для членів родин та дітей журналістів. Наразі вже надходять звернення працівників ЗМІ щодо психологічної підтримки дітей.
Нагадаємо, Національна спілка журналістів України за підтримки ЮНЕСКО запустила програму із психологічної підтримки журналістів і членів їхніх родин. В рамках програми працює перша в Україні цілодобова «гаряча лінія» для медійників і відбуваються вебінари з психологами. Звернутися на «гарячу лінію» в режимі 24/7 та отримати допомогу від професійних психологів може будь-який журналіст або журналістка, а також їхні рідні. Сервіс є безкоштовним, конфіденційним та доступним із будь-якого регіону чи країни, де перебувають медійники. Зв’язатися з психологом можна телефоном або через месенджер.
Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Інформаційна служба НСЖУ