Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко зустрівся із німецькою політикинею, режисеркою та документалісткою, ексдепутаткою Європарламенту від Німеччини, заступницею голови наглядової ради авторитетного Європейського центру свободи преси та медіа (ECPMF) Ребеккою Гармс. Вона – великий друг України, активно підтримує українських журналістів.
Наразі пані Гармс відвідує Україну, сподіваючись краще дізнатися про події у громадському та медійному секторі нашої держави.
Сергій Томіленко передав їй персональний подарунок від кримського журналіста, секретаря НСЖУ Миколи Семени – його книгу «Кримський репортаж», яка вийшла англійською мовою, із дарчим підписом для пані Гармс.
– Саме завдяки пані Ребецці, яка лобіювала ухвалення спеціальної резолюції в Європарламенті, ми звільнили пана Миколу, якого переслідувала російська окупаційна влада, – каже Сергій Томіленко. – Також підготовлена пані Ребеккою резолюція позитивно вплинула на долі багатьох кримськотатарських активістів у Криму.
Ребекка Гармс зазначила, що надзвичайно зворушена подарунком від НСЖУ. «Для мене має велике значення, що Микола Семена, один із тих, хто міг стати жертвою російського режиму, нині на волі. Тим більше зворушують слова подяки від цієї непересічної людини», – сказала пані Гармс.
Пані Гармс подякувала за подарунок і висловила сподівання зустрітися із Миколою Семеною найближчим часом. Своєю чергою, голова НСЖУ пообіцяв влаштувати зустріч із багатьма авторитетними українськими журналістами.
Сергій Томіленко розповів Ребецці Гармс про діяльність Центрів громадської солідарності НСЖУ, про співпрацю Спілки з міжнародними партнерами в питаннях допомоги українським журналістам. Пріоритетним напрямком у цій співпраці наразі є відродження місцевих газет на деокупованих та прифронтових територіях України. Наразі завдяки цій роботі відновлено друк 15 видань. Сергій Томіленко зазначив, що системна підтримка таких редакцій може стати окремою програмою в діяльності європейських фінансових донорів.
Голова НСЖУ також поінформував Ребекку Гармс про нещодавно ухвалений в Україні закон «Про медіа», наголосивши на тому, що журналістська спільнота, вітаючи імплементацію в цьому законі відповідної Директиви ЄС, водночас вважає, що настільки масштабна реформа у сфері медіа має реалізовуватися у відкритому діалозі з представниками галузі – журналістами та керівниками ЗМІ. Тим часом, наразі медійна спільнота в Україні сконцентрована на здійсненні професійної діяльності, відсічі російській пропаганді, висвітленні опору українців масованій агресії, а також – на виживанні медійної галузі в умовах економічної кризи, викликаної війною.
Ребекка Гармс зазначила, що свобода слова в Україні, незважаючи на обставини війни, має зберігатися, і міжнародні європейські інституції здійснюватимуть моніторинг стану справ із правами журналістів та захищатимуть медійників і ЗМІ.
Наостанок пані Гармс наголосила, що дуже вболіває за Україну, зичить їй перемоги і сподівається в лютому знов побувати в нашій державі, щоб разом із українцями зустріти сумні роковини повномасштабного російського вторгнення.
– Я собі не знайду місця ані в Берліні, ані в іншому місті Німеччини. 24 лютого я маю бути в Україні, з українцями, – сказала Ребекка Гармс.
Інформаційна служба НСЖУ