Екскурсію до унікального Зоологічного музею організував для журналістів-переселенців запорізький Центр журналістської солідарності в рамках психологічної підтримки медійників, домівки яких опинилися в окупації.
Створений 30 років тому вченими та студентами Запорізького національного університету, музей став справжньою перлиною міста. До речі, раніше наші колеги вже побували в двох крафтових музеях міста – архітектури Запоріжжя та Феноменальної сили. І ось тепер – світ зоології і природи.
Олександр Коротя, завідувач музею, мандрівник і людина, захоплена флорою і фауною краю, зустрів екскурсантів біля мапи Запорізької області й одразу зацікавив розповіддю про красу степів, лугів, річок та їхніх мешканців, нагадавши журналістам про рідні місця.
З захопленням розглядали журналісти експонати музейних залів, де розмістилися зразки як представників тварин, що проживають на території Запорізької області, так і екзотичних ссавців, птахів, риб, земноводних, плазунів, ракоподібних, комах, павуків.
Експозиція музею налічує 80 опудал ссавців, 330 птахів, 90 риб, 70 рептилій та 7000 (!) екземплярів тварин, колекції комах, метеликів, пташиних гнізд, унікальна колекція яєць тощо.
– Ніколи не бачила разом таку кількість різноманітних видів звірів та птахів, які мешкають у нашій області, – говорить журналістка Алла Шамрай з Енергодара, – дуже цікаво було дізнатися про них більш детально, бо це все – браття наші менші з нашої домівки, популяції яких після війни треба відновлювати, щоб вони, як і ми, почувалися вільно на нашій малій батьківщині.
В експозиції музею – також експонати з різних країн, які потрапили до музею завдяки меценатам. Вперше можна було на власні очі роздивитися рибу фугу, страшні зуби легендарної піраньї, двометрову білугу, китовий вус тощо.
Журналісти фотографували та знімалися біля найяскравіших експонатів, засипали питаннями пана Олександра та пропонували свої внески до музею у вигляді мушель, комашок, книг з власних домівок.
За словами декана біологічного факультету ЗНУ Людмили Омельянчик, яка є авторкою Зоологічного музею, ці експонати мають потужне наукове і прикладне значення.
А як додали учасники екскурсії, така експозиція ще є і могутнім антидепресантом, бо навертає на роздуми про прекрасний світ природи, де не рвуться снаряди, не лунають вибухи.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Олена Морозова
Фото Алли Шамрай