Журналістка Софія Староконь уже четвертий місяць перебуває на фронті. Вона кримчанка, яка фактично змушена була залишити острів після того, як росія окупувала Крим. З початком повномасштабного вторгнення дівчина шукала нагоди потрапити до армії. Тепер мріє про те, що настане час, коли вона з українською армією увійде до Криму та встановить український прапор у рідному Севастополі. Інтервʼю із нею вийшло на сайті OBOZREVATEL у межах ініціативи НСЖУ «Журналісти – важливі!».
Софія виїхала з Криму в 2014 році через те, що їй почали погрожувати через проукраїнську позицію.
Працювала в «Газеті по-українськи», у виданні OBOZREVATEL, на «Суспільному».
«Переважно все, що я писала, було пов’язане з війною, з російським вторгненням із 2014 року. Висвітлювала тему Криму, бо про неї забували, усі ці роки Крим намагалися винести за дужки. Але треба було про нього нагадувати постійно. Я намагалася це робити».
Як каже журналістка, вона з перших днів хотіла потрапити до війська. Але у ТрО її не взяли.
«У військкоматі мене теж не дуже хотіли приймати. Дівчинка, худа, говорили, що мені там не місце. Знайомі переконували, що від моєї роботи журналісткою в тилу буде більше користі. Я не сперечаюся, журналістика завжди корисна. Це і фіксація воєнних злочинів, і робота із свідками цих злочинів, оприлюднення інформації. Але мені хотілося воювати. Я не бачила себе у тилу. У результаті знайшлася бригада, яка захотіла мене взяти до себе, поки що т. в. о. пресофіцера. Тож із вересня я тут. Може, я ще вмовлю, щоб мене відпустили воювати фізично», – розповідає Софія.
Каже, що дуже хоче потрапити у рідний Крим і встановити у Севастополі український прапор.
«Найважливіше на фронті – це знати, що твої близькі у безпеці. Мені важливо знати, що всі мої живі та здорові. А сумую я за Кримом. Я сумую за тим минулим життям, у якому був мир, хоч і розумію, що його і не було, Росія з проголошення нашої незалежності вела проти нас активні військові дії, щоправда гібридні», – додає журналістка.
Нагадаємо, що ініціатива «Журналісти – важливі!» має на меті розповісти широкій аудиторії про цінність роботи медійників, ризики і виклики, з якими стикаються працівники ЗМІ, висвітлюючи правду.