Мережа Центрів журналістської солідарності Національної спілки журналістів України 28 грудня 2022 року запрошує на навчальний тренінг для представників медіа, що працюють в Україні, «Протимінна безпека: як журналісту працювати на деокупованих територіях та у зонах бойових дій».
Чому це важливо?
Знання про мінну безпеку, для журналістів, які живуть і працюють в умовах війни, вкрай важливі. По-перше, вони допоможуть зберегти життя, по-друге, дадуть більше впевненості працювати на деокупованих територіях, поблизу лінії фронту чи навколо ділянок, де впали збиті ракети.
Хто тренери?
Тренери з мінної безпеки – досвідчені сапери:
Юрій Цикенюк, начальник частини піротехнічних та спеціальних робіт мобільно-рятувального центру швидкого реагування ДСНС України. У професії з 2002 року. Розміновував території після вибухів складів з боєприпасами у Новобогданівці, Лозовій, Балаклії. Першим увійшов на розмінування у звільнений в 2014 році Слов’янськ.
Іван Шепелев, заступник начальника групи піротехнічних робіт. В професії чотири роки. Після повномасштабного вторгнення рф в Україну розміновував території Бучі, Ірпеня та Бородянки.
Що у програмі тренінгу?
Учасники дізнаються про те, які види вибухівки існують, як убезпечити себе на потенційно замінованій територій, а також як безпечно працювати у місцях “прильотів” або падіння збитих ракет на мирних територіях.
Учасники тренінгу побачать зразки вибухонебезпечних предметів: боєприпаси, міни, гранати, інженерні міни, зразки замінованих дитячих іграшок, використані тубуси гранатометів тощо, навчаться їх розрізняти.
Тренінг відбудеться у прес-центрі Національної спілки журналістів України (м. Київ, вул. Хрещатик, 27а).
Початок об 11.00. Тривалість – 3 години.
Мова тренінгу – українська.
Для участі у тренінгу необхідно зареєструватись ЗА ЦИМ ПОКЛИКАННЯМ.
Реєстрація триває до 14:00 години 26 грудня 2022р. Підтвердження участі буде надіслано на вказану у реєстраційній форму електронну адресу.
З метою створення навчального відеопосібника з мінної безпеки для журналістів під час тренінгу здійснюватиметься відеозапис. Створені на його основі відеоматеріали розповсюджуватимуться серед представників медіа.
По завершенню курсу учасники отримають матеріали навчального тренінгу у вигляді брошур, а також сертифікати.
Мережа Центрів журналістської солідарності НСЖУ діє за підтримки Європейської та Міжнародної федерації журналістів, а також ЮНЕСКО.