«На війні я — солдат, стрілець. У душі – все ж таки журналіст. Тож у перервах між нарядами й чергуваннями іноді пишу репортажі для рідної газети. Як правило, це публікації про пережите нашим підрозділом на фронті, про тих, хто живе на деокупованих територіях», – так говорить про свою службу на самому кордоні з росією 34-річний журналіст із Чернівців Микола Кобилюк. До війни він працював у найчитабельнішому тижневику Буковини «Молодий буковинець» головним редактором сайту, є автором кулінарної передачі «Велика пательня» на місцевому телеканалі ТВА та власним кореспондентом інформаційного агентства УНІАН на Буковині.
Нині ж батько двох дітей – на фронті. Інтервʼю з колегою підготувало видання «Високий замок» у межах ініціативи НСЖУ «Журналісти – важливі!».
«Після широкомасштабного вторгнення росії в нашу державу я розпочав службу в армії. Повістки, як такої, не було. Просто склав найнеобхідніші речі в рюкзак і попрямував до військової частини», – розповів Микола.
Після інтенсивної військової підготовки на полігонах і в пункті постійної дислокації його підрозділ потрапив на передову. Наразі виконують бойові завдання на самому кордоні з росією.
«Попри те, що більшість людей з нашого підрозділу теж не мають військового досвіду, хлопці дуже активно й відповідально протистоять ворогові, – ділиться журналіст. – Серед моїх побратимів є депутати і чиновники, вчителі, юристи, ІТ-фахівці, підприємці, актори, безробітні й навіть священники. Чимало серед нас — учасників АТО/ООС. Кожна з цих персон — це окрема історія, окрема ненаписана книга, яка по-своєму вражає».
Додає: страху на війні не позбутися. Не варто «геройствувати», не варто соромитись того, що тобі страшно. Треба лише адекватно реагувати на небезпечні ситуації. Не висуватись, куди тебе не просять, і в разі небезпеки ховатись якомога глибше.
На запитання, що привезе із фронту, коли повертатиметься додому, відповідає:
«Привезу листи і малюнки моїх дітей та невеличкого іграшкового ведмедика, яку мої хлопці надіслали у посилці на фронт. Тарасик і Андрійко, наче справжні командири, дали ведмедику завдання повернути татка додому живим і здоровим. Я вірю і сподіваюся, що цей ведмедик обов’язково виконає наказ».
Нагадаємо, що ініціатива «Журналісти – важливі!» має на меті розповісти широкій аудиторії про цінність роботи медійників, ризики і виклики, з якими стикаються працівники ЗМІ, висвітлюючи правду.