Представники Місії Управління Верховного комісара ООН із прав людини почули історії медівників, які евакуювалися зі східних регіонів України
Тема розмови стосувалась порушень прав людини в контексті російської агресії, перешкоджання роботі журналістів, питання безпеки. Зустріч відбулася в рамках діяльності Центру журналістської солідарності у Дніпрі.
Про те, як змінилась ситуація в медіапросторі Дніпропетровщини після 24 лютого, розповів Олексій Ковальчук, голова Правління ДОО НСЖУ, головний редактор газети «Вісті Придніпров’я». Чимало друкованих видань були змушені припинити випуск, та з часом відновили роботу і продовжують виходити на своїх територіях. Обласна журналістська організація, як кажуть, тримає руку на пульсі.
«Внаслідок артилерійських обстрілів російськими військами територій нашої області зазнало пошкоджень приміщення редакції нікопольської газети «Південна зоря», постраждали помешкання колег з Апостолово, Марганця. Ми клопотали перед Спілкою про матеріальну допомогу для постраждалих. І саме НСЖУ першою оперативно надала цю підтримку», – зазначив Олексій Ковальчук.
Що стосується журналістів-переселенців, обласна Спілка від перших днів повномасштабного російського вторгнення приймала колег, які були змушені евакуюватися з гарячих точок України, допомагали із тимчасовим поселенням, логістикою, контактами, гуманітарною підтримкою. Наразі при Дніпропетровській обласній організації діє Центр журналістської солідарності.
«До нас звертались і продовжують звертатись колеги переважно зі східних областей – Донецької, Луганської, Харківської. Є медійники, які виїхали із Запорізького регіону. Декому пощастило тут знайти роботу і продовжувати працювати в журналістиці, – повідала координаторка Центру Наталя Назарова. – Ми надаємо матеріальну допомогу, по можливості – технічну. Консультуємо, радимо, за необхідності, фахівців з юридичних аспектів чи з психологічної підтримки».
Журналісти-переселенці, які прийшли на зустріч, поділились своїми особистими історіями пережитого, часом ледь стримуючи емоції. Їхні розповіді увійдуть до моніторингових звітів Місії ООН.
Мережа Центрів журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, покликана допомагати представникам медіа , що постраждати від війни. Мережа діє за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО.