«Я намагаюся вимкнути в собі журналіста, щоб це не заважало мені опановувати та вдосконалюватися в новій професії, нехай і тимчасовій. Та однаково повністю не виходить. Наприклад, коли мені хлопці повідомляють якусь новину, перше запитання в мене: хто це сказав/написав? Потім починаю за звичкою аналізувати інформацію та її джерело. Тут уже нічого не вдієш, понад 12 років у журналістиці даються взнаки», – так говорить журналіст видання Obozrevatel, який добровільно мобілізувався та нині служить розвідником на одному з «гарячих» напрямків.
Інтервʼю з колегою вийшло на сайті видання у межах ініціативи НСЖУ «Журналісти – важливі!»
Медійник пригадує: ніч проти 24 лютого для нього та інших колег була безсонною. Всі чекали на засідання Радбезу ООН, де мали обговорювати те, що Росія визнала так звану незалежність “ЛНР” і “ДНР”. Але дочекалися початку війни.
«Перші три доби після 24-го були найважчими. Ми всі працювали майже без сну. Пам’ятаю, що в цей час я майже нічого не їв, лише пив каву та скурив майже місячний запас цигарок», – розповідає герой публікації.
Він пішов до військкомату й став на облік наприкінці березня. «Ще з 24 лютого я для себе вирішив, що піду воювати, коли буде потреба в людях без військового досвіду, оскільки я навіть не проходив строкову службу, тож більше користі було від мене на інформаційному фронті. Але коли дізнався, що вже в багатьох областях забирають недосвідчених людей, то вирішив, що час».
Зізнається: рідні були шоковані, бо в нього ніколи не було бажання служити в армії. Так само й на роботі всі дуже хвилювалися.
У розвідники потрапив випадково.
«Звісно, мені щось таке завжди було цікаво, але то більше під впливом кіно. Один з улюблених фільмів – “Казино Рояль” про Бонда. Проте робота військової розвідки – то геть інше.
Коли нас привезли з військкомату до “учебки”, ми чекали своєї черги п’ять годин, було дуже багато автобусів. Нас запитали, чи хочемо ми піти в розвідку. Я був тільки за».
Зауважує: часом було дуже важко.
«Я часом думав, що просто здохну до того, як потраплю на фронт. Першого ж дня навчань нас вигнали на смугу перешкод, у деяких місцях нам доводилось бігти в протигазах. Але та підготовка варта була докладених зусиль», – каже журналіст.
Нагадаємо, що ініціатива «Журналісти – важливі!» має на меті розповісти широкій аудиторії про цінність роботи медійників, ризики і виклики, з якими стикаються працівники ЗМІ, висвітлюючи правду