Максим Козменко – чернівецький журналіст та фотодокументаліст. Восени йому вдалося побувати на Харківщині, де зовсім недавно вирувала війна і точились запеклі бої. Він розповідає, що це було його внутрішнє і професійне бажання побачити на власні очі жахіття «пекла на землі». Матеріал про фотографа вийшов на сайті Медіа агентство АСС у межах ініціативи НСЖУ «Журналісти – важливі!».
Від Чернівців до Ізюма 1200 кілометрів. Буковинські волонтери завантажили продукти, засоби гігієни, підгузки, ліки, медичні препарати до трьох бусів і повезли все це на схід. Максим поїхав з ними. Їхати довго, водії змінювали одне одного, аби проїхати більше шляху до комендантської години.
«Це дуже важливо ось так їздити і показувати справжнє лице трагедії. Це наша робота, і люди мусять бачити без фільтрів істину. І хай весь світ про це знає. Пам’ятаю, як ми заїхали у центр Балаклії, там також вишикувалася довга черга з людей. Якраз привезли гуманітарну допомогу. Поруч в будівлі, яку росіяни використовували, як свій штаб, працювали сапери. Розмінували в місті майже всі державні установи й місця дислокації окупантів, але вибухівка може бути будь-де», – каже фотограф.
Про свою роботу говорить: це, насамперед, документування звірств російських військ.
«Важливо їздити і показувати. Мій репортаж навіть вийшов на шпальтах «Газети польської». Я і надалі буду шукати змоги відвідати регіони максимально наближені до лінії фронту. Я відчуваю свою відповідальність, аби не сидіти і чекати, а бути причетним до творення історії. Через фотоапарат я комунікую зі світом. Наслідки війни – це потрібно показувати. Але що важливіше – це реанімоване життя і піднесений український дух. Бути там і побачити згорьованих людей і їхні очі, сповнені віри у майбутнє – дорого вартує», – зазначив Максим Козменко.
Нагадаємо, що ініціатива «Журналісти – важливі!» має на меті розповісти широкій аудиторії про цінність роботи медійників, ризики і виклики, з якими стикаються працівники ЗМІ, висвітлюючи правду та разом із усім українським народом воюючи за свободу і незалежність нашої країни.