Місцевий Центр журналістської солідарності НСЖУ продовжує серію культурно-просвітницьких заходів для медійників, які через війну покинули власні домівки.
Цього разу понад десяти представників ЗМІ побували у Запорізькому музеї архітектури – унікальний просвітницький проєкт, створений до 250-річчя міста.
– Архітектура – це не просто про зведення будинків і споруд. Це – мистецтво, нові і старі стилі, вишукані і функціональні, це фахівці-інженери та митці- архітектори, художники, скульптори, – відзначив автор крафтового музею архітектури Запоріжжя та головний його екскурсовод Михайло Мордовський
Журналісти мали змогу роздивитися унікальні фото з текстовою інформацією, познайомитись з цікавою архітектурною спадщиною та людьми, які її створювали, прослідкувати за етапами розвитку міста, залишити свої пропозиції щодо перейменування вулиць на виставці «НАЗВА: мова міста», що проходить у стінах музею, а ще сфотографуватись на фоні панорам міських кварталів.
– Ця екскурсія справила на нас незабутнє враження, – поділилася своїми думками журналістка з Енергодару Алла Шамрай. – Запоріжжя, яке в дні війни прихистило нас, стало віднині ще ріднішим. Ми дізналися про історію його розвитку, про цікаву архітектурну забудову. Тепер будемо ходити по місту і розглядати його квартали зовсім по-іншому, бо знаємо, як створювалася ця краса та хто її автори. Шкода, що рашисти зруйнували один з кращих будинків на проспекті Соборному. Але я точно знаю – запоріжці його обов’язково відбудують після перемоги. І красиве місто над Дніпром стане ще прекраснішим.
Нагадаємо, мережа Центрів журналістської солідарності НСЖУ створена за підтримки Європейської та Міжнародної федерації журналістів, а також ЮНЕСКО, з метою надання постраждалим від російської агресії українським медійникам організаційної, технічної, фінансової, безпекової, а також соціально-психологічної допомоги.