Фотовиставка «Українські журналісти стали воєнними кореспондентами» проходить у Стокгольмі (Швеція) в рамках міжнародної правозахисної конференції «Defenders’ Days».
Виставку, присвячену роботі українських журналістів на війні, підготувало видання «Ґрати», а автором знімків є фотокореспондент цього видання Станіслав Юрченко.
На фотографіях зафіксовано моменти роботи українських колег у Бучі, в Ірпені та інших гарячих точках початку широкомасштабної війни.
Про те, як було організовано фотовиставку, та про роль громадянської журналістики в Криму відвідувачам розповіли перша секретар НСЖУ Ліна Кущ і відомий кримський журналіст Микола Семена.
«Після російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року журналісти опинилися на передовій, щоб робити репортажі з окупованих зон, а також з територій, які перебувають у важкій облозі на сході та півдні країни, – йдеться у описі виставки. – Україна має активний незалежний медіа-сектор, який мобілізувався під час окупації Криму та східних регіонів Донбасу в 2014 році та продовжує відігравати ключову роль у забезпеченні доступу до інформації про порушення прав під час конфлікту, що триває… Ситуація для журналістів та їхня безпека залишаються критичним пріоритетом для Civil Rights Defenders та міжнародної правозахисної спільноти».
На цей момент, за даними НСЖУ, щонайменше 41 працівник медіа загинув на війні.