Ізюм залишається без електрики, води, газу, тепла і майже без зв’язку. У центрі міста потроху стають доступними мобільні мережі Vodafone і Київстар, але сталого інтернету, так само як радіо й телебачення, немає. Тому поява першого після деокупації випуску газети «Обрії Ізюмщини» викликала в місті особливе зацікавлення. Наразі готується до друку другий випуск, який з’явиться орієнтовно 14 жовтня.
– Офіс редакції повністю зруйновано. Ми з моїм заступником трохи позатуляли старим шифером дірки у стелі, через які можна було бачити зірки. Центр міста, де стоїть будинок редакції, дуже сильно постраждав від авіаударів, обстрілів… Тож жодних умов для випуску газети в Ізюмі немає, нам доводиться і далі працювати віддалено, на Львівщині, – розповів пресслужбі НСЖУ головний редактор видання, секретар НСЖУ Костянтин Григоренко.
Готову віддруковану газету редакція передає в Ізюм. Поки що в планах головного редактора – робити по випуску в місяць. Друкують адреси й контакти (куди звертатися у різних складних ситуаціях), які працюють поштові відділення, аптечні, медичні заклади. Окрему колонку присвячено тому, що відбувалося раніше, в період, коли Ізюм перебував під окупацією, бо люди були відрізані від інформації й цього не знають. Також публікують фотографії та імена зрадників, які співпрацювали з окупаційною владою. І головне – подають поточну інформацію про те, що зараз відбувається на теренах Ізюмського району та Ізюмської громади.
Укрпошта ще не відновила в повній мірі свою роботу на Ізюмщині, тому доправляти газету передплатникам поки що не може. Отже, газету через волонтерів, центри гуманітарної допомоги, місцеву адміністрацію рівномірно поширюють по мікрорайонах міста. Завдяки підтримці Національної спілки журналістів тираж нового номера буде 5 тисяч примірників.
За словами Костянтина Олександровича, в Ізюмі люди досі не відійшли від багатомісячного шоку окупації.
– Побувавши днями на малій батьківщині, я багатьох земляків буквально не впізнав, – із сумом каже редактор газети. – Люди постаріли, посивіли, осунулися. Вони залякані, пригнічені, досі не вірять у сталість звільнення. Втім, велика кількість військових, яких вони бачать на вулицях, їх трохи заспокоює.
Журналіст каже, що в місті досі гостро відчуваються інформаційний вакуум та наслідки роботи російської пропаганди. Спілкуючись із ним, люди задавали, на погляд українців із вільних територій, доволі наївні запитання, приміром, чи захопили росіяни Запоріжжя. Дещо краще поінформовані ті, в кого залишилися радіоприймачі – вони слухають «Армія FM» і «Українське радіо».
… Коли готувався цей матеріал, з Ізюму надійшла обнадійлива інформація: в одному з мікрорайонів міста з’явилася електрика.
Максим Степанов, служба інформації НСЖУ