Запорізький Центр журналістської солідарності НСЖУ став основним місцем проведення брифінгів та прес-конференцій для силових та громадських структур міста.
Так у своє професійне свято – Дня рятувальника – на брифінг в Центр журналістської солідарності НСЖУ завітали запорізькі рятувальники. Вони розповіли журналістам про роботу служби з початку повномасштабної війни рф проти України.
-Підрозділи ДСНС постійно залучаються до підвозу технічної води, евакуації цивільного транспорту, до облаштування військових укріплень та аварійно-відновлювальних робіт на об’єктах критичної інфраструктури за допомогою спеціальної техніки, – зазначив начальник оперативно-координаційного центру Олександр Сичов. – З окупованих територій Запорізької та Донецької областей в супроводі ДСНС евакуйовано до нашого міста понад 141 тисячі чоловік, з них 38 тисяч дітей; доставлено більше 500 тонн гуманітарних вантажів.
Одночасно продовжується робота щодо розмінування територій.
–Піротехніки працюють на розмінування місцевості по всій лінії зіткнення, в 30-ти кілометрах від неї, на місцях “прильотів”. Гуляйполе, Оріхів, Степногірськ, Комишуваха, навколишні села, – там усе всіяно боєприпасами від різних систем залпового вогню, – наголосив начальник сектору гуманітарного розмінування Олександр Юрковський. – Від початку повномасштабного вторгнення піротехніки ДСНС Запорізької області вилучили та знищили – 1731 одиниць вибухонебезпечних предметів, 1712 – набоїв, 19 кг вибухонебезпечної речовини, які становили реальну загрозу цивільному населенню.
Фахівці вкотре нагадали: уразі виявлення сторонніх, підозрілих предметів, не чіпати їх. Елементарне правило безпеки – врятує життя.
Звичайно ж, журналістів цікавила ситуація на Запорізькій атомній електростанції, яка набула розголосу по всьому світу. За словами заступника начальника управління з організації заходів цивільного захисту Олександра Коротуна, загроза вибуху, на жаль, залишається. Тому, і військові, і цивільне населення мають бути до цього готові.
– У залежності від масштабу аварії, напрямку вітру, інших складових можуть вводитися різні Режими радіаційного захисту населення в умовах радіоактивного забруднення, які передбачають виконання визначених заходів, що будуть доводитися всіма можливими способами – телерадіомережами, через Інтернет- ресурси, гучномовно-сигнальні пристрої. Наполегливо рекомендуємо безумовно дотримуватися тих заходів, які будуть впроваджені уразі вибуху на Запорізький АЕС, – зазначив Олександр Коротун.
У брифінгу взяли також участь і постійні партнери рятувальників ДСНС – представники обласної організації Червоного Хреста. Вони привітали рятувальників з професійним святом та подякували за важку роботу під війни.
-Від щирого серця дякую нашим рятувальникам та родинам волонтерів Червоного Хреста за їхню нелегку працю, – сказала голова обласної організації Товариства Червоного Хреста України Оксана Бекетова
Наприкінці брифінгу речниця ГУ ДСНС України у Запорізькій області, член секретаріату ЗОО НСЖУ Юлія Баришева представила журналістам народного героя-рятувальника – працівника одного з сільгосппідрприємств області Олександра Горохолінського та його сім’ю. Олександр, ризикуючи життям, добровільно виїхав комбайном на достигаюче пшеничне поле, в середину якого впала ракета.
-Було страшно, але ж це наша земля, яку зараз плюндрує підступний ворог. Це хліб, в якому піт і праця наших людей, і який так потрібен Україні. Йде жорстока війна, і кожен з нас повинен на своєму місці брати на себе відповідальність і виконувати свою роботу. Я свою роботу виконав. Зі мною поруч – мої сини. Я хочу, щоб вони теж любили свою землю, свою країну і розуміли свій перед нею обов’язок. Разом – до перемоги! Слава Україні, – сказав комбайнер.
Обкосивши місце, де впала ракета, Олександр створив територію безпеки 100х100 метрів, і дав можливість хліборобам розпочати збір врожаю. Вже потім своєю справою зайнялися рятувальники.
Наталія Вадимова
Фото Юрія
Зелинського