У місті, яке розташоване біля окупованої росіянами атомної електростанції, знаходиться багато журналістів місцевих, національних та міжнародних ЗМІ. Потреба у практичних навичках реагування за надзвичайних ситуацій є гострою, адже у медійників вкрай низькі знання про хімічні та радіаційні небезпеки. На жаль, мирний атом в часи війни перетворюється на глобальну загрозу…Навчальна програма для журналістів складалася з теоретичного та практичного блоків, на яких учасники дізналися про мінну безпеку та дії у разі виявлення підозрілих предметів, порядок дій під час радіаційної та хімічної загрози, ази надання першої долікарської допомоги, у тому числі – у разі хімічного ураження.
Також працівники ЗМІ попрактикувалися в одяганні захисних костюмів, дізналися про захист органів дихання та шкіри, вивчили і відпрацювали дії у разі оголошення сигналу про радіаційну загрозу.Тренінг в інтерактивному режимі викликав неабиякий інтерес у іноземних журналістів. Присутній на заході французький фотокореспондент Рафаель Якубзаде зробив репортаж, який на своїх ресурсах опублікувала газета «Le Monde».
Організатори тренінгу: Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області, Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області, ГО «ВОГНИК Запоріжжя», Запорізький обласний центр патріотичного виховання молоді та Запорізька обласна організація Національної спілки журналістів України.
“Впродовж багатьох років рятувальники та журналісти пліч-о-пліч працюють над запобіганням надзвичайним подіям. Поширюючи інформацію про безпеку життєдіяльності разом з вами, ми не тільки сприяємо обізнаності громадян, а й маємо на озброєнні дієвий інструмент – необхідні знання, які допоможуть врятувати життя” – зазначила начальниця відділу зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС області Юлія Баришева.