У Чернівецькому центрі журналістської солідарності медійники зустрілись із завідувачкою кафедри психології Чернівецького національного університету, кандидатом психологічних наук Валентиною Радчук.
Війна змінила життя практично кожного українця. Багато людей, в тому числі й журналістів, рятуючи життя, були змушені покинути власні домівки. Хтось зазнав набагато більших втрат. Все це вплинуло на психічне здоров’я людей.
Тож, як пережити стреси, як уникнути депресій, як жити далі, коли опустились руки? Такі питання ставили учасники зустрічі.
– Найкращий антидепресант – фізична праця, активна дія. Це дає нам відчуття, що ми приносимо користь своїм рідним, друзям, суспільству. Прибирати оселю, плести маскувальні сітки, доглядати тих, хто опинився у важких обставинах і потребує сторонньої помочі, – ось на чому варто зосередитись, щоб пережити важкі часи і зберегти себе, – порадила психологиня.
Вона додала, що важливо також залишатися в професії, ставати для інших надійною опорою, не піддаватися руйнівним емоціям, не втрачати оптимізму, шукати, навіть у таких важких змінах, позитив.
– Ми, українці, в цьому горнилі страждань, болю і люті, в цій боротьбі з жорстоким ворогом виборюємо себе як монолітну велику націю з єднанням заходу і сходу, яке вже ніхто не зможе зламати, – наголосила Валентина Радчук.
Вона запевнила, що співпраця між Чернівецьким центром журналістської солідарності та Центром соціально-психологічної допомоги ЧНУ продовжиться, а його фахівці готові надавати журналістам-переселенцям практичну допомогу.