Подружжя журналістів Ірина Мартинова і Павло Піскун – з Краматорська, де Ірина працювала в Антикризовому медіа-центрі, а Павло в місцевій телерадіокомпанії «Регіон-Донбас».
«Як і багато хто з наших співвітчизників, ми не могли повірити, що росія наважиться розгорнути в центрі Європи повномасштабну війну на знищення, стати ворогом всьому цивілізованому людству. Але бойові дії насувалися на Краматорськ, і ми ухвалили для себе важке рішення виїхати з рідного міста», – розповідає Ірина Мартинова.
Важкі дороги евакуації привели їх в Чернівці. Прикордонний обласний центр на заході України прийняв багато вимушених переселенців. У тому числі працівників медіа, які рятувалися від війни і потребували допомоги.
«Національна спілка журналістів України з перших днів військової агресії звернулися до міжнародних медійних асоціацій щодо підтримки українських журналістів, які через цю війну опинилися у важких життєвих обставинах. Так у Чернівцях, ще у Івано-Франківську і Львові, запрацювали Центри журналістської солідарності, куди можуть звернутися медійники для вирішення своїх проблем. Чи не основною проблемою була нестача техніки для роботи, зокрема ноутбуків. Адже наші колеги і в цих дуже складних умовах евакуації, вимушеного переселення з рідних міст залишаються в професії», – зазначає журналіст Ілля Суздалєв, який в Чернівецькому центру журналістської солідарності взяв на себе місію забезпечувати колег необхідними технічними засобами, що надають європейські партнери НСЖУ.
Для роботи краматорським журналістам потрібен був новий ноутбук. І днями вони його отримали.
«Наші медіа продовжують виходити, використовуючи усі можливі інформаційні майданчики, включаючи соцмережі. А ми продовжуємо готувати для них журналістські матеріали в різних жанрах звідси, з Чернівців. Розповідаємо, як живеться переселенцям, зокрема з Донбасу, як вони розвивають свій бізнес на новому місці, і звичайно – про гостинні Чернівці», – каже Ірина.
Завдяки роботі центрів журналістської солідарності новими ноутбуками тепер користуються медійники проекту «Новини Приазов’я на «Радіо Свобода», працівники редакцій інтернет-порталу 6262.com, ТРК «САТ-плюс» з м. Слов’янськ, та інтернет видання «Східний варіант» з міста Лиман, що також на Донеччині.