Українські журналісти, що перебувають у Косові за програмою професійного захисту, зустрілися 31 травня зі студентами Приштинського університету.
Готуючись до зустрічі, гості вважали, що теми спілкування з молоддю стосуватимуться не лише війни, а й громадської діяльності (усі ж троє – Людмила Мех, Людмила Макей та Сергій Шевченко – члени Національної спілки журналістів України й організатори або учасники проєктів Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива»). Проте діапазон запитань виявився значно ширшим.
Молодь цікавилася, як у час війни працюють журналісти в Україні, які є проблеми в роботі преси. Запитали про шлях гостей до Косова. Тут, крім відповідей, стала в пригоді й інформація, яку надала авдиторії представниця Асоціації журналістів Косова (AJK), до речі, випускниця цього університету Рабіє Хисені (Rabije Hyseni) про міжнародну програму, що здійснюється за підтримки уряду Косова з ініціативи європейських журналістських організацій і партнерства НСЖУ – «Проживання журналістів у Косово».
Президент Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива» Людмила Мех, представники НСЖУ Сергій Шевченко та Людмила Макей розповіли, як вплинула на звичну роботу медійників війна й чи було несподіваним вторгнення ворога в Україну. Сказали про важливість підтримки країни в цій війні демократичними державами світу. Відповіли на запитання, чому Україна досі офіційно не визнала незалежність Косова. А ще гості спробували зацікавити майбутніх молодих колег діяльністю журналістських організацій, тобто громадською роботою.
Спілкування у форматі запитань і відповідей тривало понад півтори години. Спільне фото на згадку, щирі слова вдячності, а далі українці вирушили на наступну зустріч – з депутаткою Європарламенту, німецькою політичною діячкою Віолою фон Крамон-Таубадель (нім. – Viola von Cramon-Taubadel) – але це вже інша тема розповіді.
Іноземні колеги по-репортерськи оперативно висвітлили візит гостей до студентів. Зокрема, сайт Insajderi вмістив ілюстровану світлинами замітку Альтяни Зогай про те, яким досвідом поділилися українські журналісти, що відвідали філологічний факультет Приштинського університету.
«У межах курсу «Зв’язки з громадськістю» кафедра журналістики організувала цю зустріч, – написав Insajderi. – Завідувач кафедри журналістики Мухамет Джахірі назвав мету заходу – щоб у спілкуванні з журналістами студенти почули про репортаж у кризовий час».
«Ми також хотіли торкнутися теми російської пропаганди в Україні, – розповів професор університету. – Знаємо, що інформаційна війна нині найбільш масштабна після збройної, ми прагнули почути про це з перших уст». На думку викладача, зустріч була корисною студентам, вони навіть дістали мотивацію для обраної професії.
Власними враженнями поділилася також студентка, учасниця заходу Гентіана Краснікі: «Ця дискусія з українськими журналістами була дуже пізнавальною для нас, студентів факультету журналістики». Крім того, як сказали гостям самі студенти, найбільше їм сподобався діалог з докладними відповідями на їхні запитання.
Пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива»
Фото: Insajderi