Вагомим викликом для роботи журналістів під час війни є пошук фінансування для поїздок і збору інформації. Кожен намагається організувати роботу по-своєму. Хтось звертається по допомогу до міжнародних організацій, хтось шукає меценатів усередині країни. Про роботу під час активної фази бойових дій пресслужбі НСЖУ розповів журналіст видання ZNINA Микола Іващенко.
– Тривалий час журналісти нашого видання працювали взагалі без вихідних, без вільних вечорів, – зазначає Микола Сергійович. – Це був просто суцільний нон-стоп роботи. Все це – в умовах постійних повітряних тривог. Було важливо поінформувати суспільство про важливі події, намагаючись полегшити моральні страждання людей, координуючи їхні зусилля, доносячи до них правду про ситуацію в країні. Відразу після звільнення Київщини довелося побувати і в Бучі, і в Бородянці, і в Гостомелі.
На переконання журналіста, незважаючи на неймовірний психологічний тиск відповідальності, журналістам важливо продовжувати працювати у своїй професії. Навпаки, випробування воєнного часу стимулюють до продовження роботи в журналістиці.
Микола Іващенко висловив подяку Національній спілці журналістів за підтримку під час війни, в тому числі й за поширення знань щодо безпеки журналістів.
– Надзвичайно цікавим був нещодавній тренінг «Безпека журналістів, які висвітлюють війну в Україні», організований НСЖУ за підтримки ЮНЕСКО і організації «Репортери без кордонів». Я прослухав його від початку до кінця. Впевнений, що такі заходи важливі, адже тисячі українських журналістів, особливо на територіях, прилеглих до фронту, в один момент перетворилися на воєнкорів, – зазначив Микола Іващенко.