В Івано-Франківську дискутували про роботу журналістів у нинішніх реаліях
20 лютого в Івано-Франківську відбулося засідання дискусійного прес-клубу «Медіабезпека. Робота журналіста в нинішніх реаліях». Його організували молодіжна рада і секретаріат обласної спілки журналістів НСЖУ. Модератор заходу — гендиректор ТРК «РАІ» Андрій Ресиняк.
Голова обласної організації журналістів Лілія Боднарчук та голова молодіжної ради спільноти Лілія Хомишин привітали учасників заходу, що зібралися в актовому залі Університету Короля Данила. А це — представники обласної та міської влади, ЗМІ, силових структур.
Голова НСЖУ Сергій Томіленко акцентував увагу на низькому рівні фізичної безпеки журналістів у нашій країні, причинах та наслідках. Звернув увагу на законопроекти про дезінформацію і медіа: чого в них більше — протидії дезінформації чи обмеження свободи слова.
Заступник начальника головного управління Нацполіції України в області Ігор Максимів розповів про кримінальну відповідальність за перешкоджання журналістській діяльності. Старший інспектор сектору превентивної комунікації цієї структури Микола Гурак наголосив на аспектах співпраці медійників та правоохоронців під час масових заходів. Останнім часом навіть обговорення входження того чи іншого села до ОТГ перетворюється на баталії.
Натомість старший інспектор групи морального-психологічного забезпечення та зв’язків із громадськістю облвійськкомату Юрій Мухін акцентував увагу на коректній роботі журналістів щодо висвітлення роботи армії, бо іноді гонитва за сенсаціями межує із розголошенням державних таємниць.
У дискусії взяли участь завідувач кафедри теорії та історії держави і права Університету Короля Данила Ігор Онищук та медійники Прикарпаття.
Цікавим досвідом журналістської роботи в Італії поділився о. Іван Стефурак, директор департаменту інформації Івано-Франківської архієпархії УГКЦ. Підкреслив те, що в цій країні виходить до десятка щоденних державних газет, та ще й немалим накладом. А це — велика противага медіамагнатам.
Іван Стефурак наголосив на недостатньому захисті українською стороною Віталія Марківа. Як відомо, колишнього бійця Національної Гвардії звинуватили в причетності до вбивства італійського фотографа на Донбасі в 2014-му та засудили до 24 років ув’язнення. Мовляв, італійське правосуддя перейшло межу, не відчуваючи достатнього опору з боку Української держави. «Пізнай правду, і правда визволить тебе», — завершив свій виступ словами зі Святого Письма священик.
Людмила СТРАЖНИК Івано-Франківська область.