Антон Страшко – не тільки ведучий телеканалу «Рада», а й репортер, який готує ексклюзивні матеріали зі звільнених українських територій. Він працює в Бородянці, Ірпені, Гостомелі, Бучі. Разом з колегами показує глядачам всю правду про тяжкі наслідки окупації.
Журналісти працюють у складі робочих груп разом з поліцією та ДСНС. Зокрема, на територіях, де знешкоджують боєприпаси. Правило номер один – мати засоби захисту.
«Кожна знімальна група має бронежилети, шоломи, аптечки, – ділиться у коментарі для НСЖУ подробицями робочих буднів Антон Страшко. – Перш за все, служби, з якими ми їздили на зйомки, цього вимагали. Сьогодні, наприклад, ми працювали із саперами, всі в захисному спорядженні й потрібно чітко слухати їхні вказівки».
З початку повномасштабної війни журналіст встиг побути в теробороні на Дніпропетровщині, в лавах захисників. Тому тепер, зауважує, з повною упевненістю може сказати – працювати в бронежилеті не обтяжливо, це необхідно.
«Коли ми говоримо про якісь локальні вибухонебезпечні ситуації, то засоби безпеки – бронежилет і шолом необхідні, вони рятують», – упевнений телевізійник.
До зйомок на звільнених територіях Антон готовий передусім психологічно. Адже упродовж шести років працював кореспондентом-надзвичайником, тобто працював на місці вибухів, руйнувань будинків тощо. Тому побачене його не лякає, але вражає.
«Наприклад, сьогодні побачили тіло російського військового, спалену техніку в полях, – розповідає Антон. – Біля Бородянки знімали окопи, там багато речей залишилось, які є доказом мародерств. В окопах біля лісу побачили і бетонозмішувач, і телевізор, і магнітофон, і навіть бігборд Януковича».
Люди на звільнених територіях зустрічають журналістів привітно, розповідає Антон. Адже засумували за живим спілкуванням, перебуваючи тижнями в підвалах.
«Сьогодні спілкувались з чоловіком, який розгрібає завали на подвір’ї, – говорить журналіст. – Він пригадав, як на його подвір’я заїжджали російські танки і там з ручних гранатометів прицільно обстрілювали багатоповерхівку в Гостомелі. Ти знімаєш багатоповерхівку і в одному твоєму кадрі – десятки зруйнованих життів родин, десятки зруйнованих сімейних гнізд. В одному лише кадрі в тебе весь масштаб трагедії, це щонайменше десятки зруйнованих доль».
Бронежилет, який передала Національна спілка журналістів Антону Страшку – це внесок у безпеку українських медійників, який зробили Міжнародна та Європейська федерації журналістів.