НСЖУ закликає міжнародні організації надати допомогу із забезпеченням бронежилетами і шоломами. Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко звернувся до міжнародних організацій із проханням допомогти українським медіапрацівникам із засобами захисту, зокрема, бронежилетами та касками.
У своєму інтерв’ю португальському виданню Mundo Сергій Томіленко повідомив, що спілка має підтримку від Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО, але поки отримала лише п’ять жилетів, тоді як в Україні щонайменше дві тисячі українських журналістів висвітлюють бойові дії.
«Будь-який журналіст в Україні – це журналіст на передовій, і одна з найбільших проблем – це відсутність засобів безпеки, – сказав Сергій Томіленко. – Ми отримали велику підтримку від Міжнародної та Європейської федерацій журналістів та ЮНЕСКО з «обіцянкою «100 захисних жилетів і шоломів», але це обладнання все ще виготовляється і «повинне надійти лише протягом тижнів».
Загалом, наразі надійшло тільки 5 захисних жилетів від польських та шведських партнерів, а ситуація для журналістів продовжує лишатися небезпечною.
До НСЖУ входять понад 18 тис. членів. Принаймні 2 тис. журналістів наразі працюють безпосередньо в зонах бойових дій.
«В Україні журналістика сьогодні дуже небезпечна», – наголошує Сергій Томіленко.
На його думку, «російська пропаганда несе відповідальність за цю війну, оскільки протягом багатьох років підтримувала та поширювала мову ворожнечі проти України». «Більшість росіян підтримують Путіна, і в цьому винні російські журналісти».
При цьому московський наратив, за словами Сергія Томіленка, чинить тиск і на багато міжнародних органів.
«Деякі західні ЗМІ намагаються бути об’єктивними, але вони створюють історії, які підтримують пропаганду війни», – сказав він, наводячи приклади інтерв’ю з російськими цивільними або солдатами, які заохочують вбивство мирних жителів, «без будь-яких редакційних рамок».