Російські війська завдають багаторазових ударів по Україні. Бажаючи надати негайно відповідь, Dart Center (Міжнародний Центр журналістики і травми Дарт, проект Колумбійської школи журналістики/ США) зібрав список джерел для місцевих та міжнародних журналістів, які висвітлюють цю проблему.
Репортаж та інтерв’ю
- У 2015 році Dart Center розробив серію спеціальних ресурсів для журналістів, які висвітлюють конфлікт уздовж кордону із сепаратистськими анклавами Донецька та Луганська. Вони присвячені інтерв’юванню постраждалих від конфлікту людей та надання журналістами самодопомоги. Ці джерела доступні українською та російською мовами.
- У цій брошурі англійською та українською мовами зібрані уроки, отримані групою досвідчених репортерів, які висвітлювали конфлікти в Іраку та Афганістані.
- Написана мексиканською журналісткою Марселою Тураті, ця пам’ятка містить рекомендації, які можна використовувати як дорожню карту при проведенні гуманних та делікатних інтерв’ю.
- Цей докладний ресурс, що висвітлює питання сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, доступний на ряді мов, включаючи англійську та російську. Він буде корисний журналістам та кінематографістам, які висвітлюють будь-які тортури чи міжособистісні травми.
Безпека
- Цей посібник по роботі під час надзвичайних ситуацій від GIJN може бути корисний місцевим журналістам в Україні. Він присвячений питанню особистої безпеки та планам евакуації. Доступний українською та російською мовами.
- Комітет захисту журналістів має спеціальний портал з безпеки, доступний кількома мовами.
- Цей посібник з безпеки від організації “Репортери без кордонів” містить поради від Dart Center з управління психологічними травмами в зонах конфліктів.
Травмуючі зображення
- Редакції новин по всьому світу будуть працювати з раптовим напливом травмуючих зображень. Найкращі приклади безпечної роботи з такими матеріалами можна знайти тут стисло та у повному обсязі.
Поради менеджерам
- Цей посібник, створений у співпраці між ACOS Alliance та Dart Centre Asia Pacific, покликаний допомогти редакторам та менеджерам зрозуміти та підтримати свої команди. Він складається з п’яти розділів, що включають як загальну інформацію, так і конкретні пропозиції та поради щодо роботи з позаштатними співробітниками.
- Ці принципи безпеки журналістів-фрилансерів включають вказівки для інформаційних організацій, які виконують завдання в небезпечних місцях.