Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Арлем Дезір у понеділок прибув до Києва для консультацій із приводу нових медійних законопроектів в Україні. Під час зустрічі із журналістами, представниками журналістських організацій та медіаекспертами дипломат цікавився думкою спільноти про два законопроекти: про дезінформацію та про медіа. Арлем Дезір підкреслив, що справа держави – забезпечити вільний доступ та обмін інформацією, захистити журналістів і медіа, а не стежити за змістом. Багато питань – статус журналіста, дотримання етичних стандартів тощо – вирішуються шляхом саморегуляції, але без участі держави. Уряд повинен поважати і забезпечувати різноманістність, баланс і плюралізм у медіа.
Перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ, яка взяла участь у зустрічі, виклала позицію спілки стосовно проектів Закону «про дезінформацію» та Закону про медіа. «Ми очікували, що нова влада розпочне із захисту прав журналістів, але вона почала із регулювання та контролю медіа», – підкреслила Ліна Кущ. Також вона проінформувала про 75 випадків фізичних атак проти журналістів у 2019 році і звернула увагу на збільшення частки нападів на жінок-журналісток. Ліна Кущ розповіла зустріч голови НСЖУ Сергія Томіленка із керівництвом Національної поліції та про домовленість про публічне звітування поліції з розслідування резонансних справ за фактами нападів на журналістів.
Арлем Дезір згадав про розслідування вбивств Вадима Комарова і Павла Шеремета. Серед інших питань, які порушувалися, – проблема з доступом українських журналістів для роботи на окупованих територіях Донбасу та в Криму. В офісів Представника ОБСЄ сподіваються, що під час чергововї зустрічі в нормандському форматі це питання також буде розглянуте.