15 грудня Верховна Рада України на пленарному засіданні розглянула питання про призначення на три вакантні посади членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за своєю квотою. Членами медіарегулятора рейтинговим голосуванням із-поміж 13 кандидатур були обрані Олександр Бурмагін, Олег Черниш і Ольга Герасим’юк.
Обрання Олександра Бурмагіна підтримали 283 народних депутати. Його кандидатуру було висунено Національною спілкою журналістів України. В організації сподіваються, що авторитетний медіаюрист Бурмагін на посаді члена Нацради буде готовим до діалогу з широким колом медіа та журналістів, не заохочуватиме ворожнечу до ЗМІ. Про це заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко на своїй сторінці у Facebook.
Томіленко розповів, що Олександр Бурмагін є юридичним партнером НСЖУ. Він надає консультації журналістам у випадку позовів чи тиску на редакційні колективи. Також надавав юридичну допомогу локальним редакціям, які пройшли складне роздержавлення.
Уже після того, як НСЖУ висунула Бурмагіна кандидатом до Нацради, влада долучила його до робочої групи з підготовки законопроєкту “Про медіа”.
“Сьогоднішнє голосування за Олександра Бурмагіна у члени Нацради не змінює базового критичного ставлення НСЖУ до законопроєкту “Про медіа”. Нинішній формат цієї ініціативи – посилення державного регулювання та тиску на діяльність всіх журналістів та усіх типів ЗМІ. Ми переконані, що спочатку Нацрада з питань телебачення та радіомовлення має завоювати авторитет ефективним регулюванням телерадіопростору, а потім братися за газети чи інтернет. Без політичної незалежності державний медіарегулятор – загроза свободі слова в Україні та генератор проблем для редакторів і журналістів”, – зазначив Томіленко.
Водночас голова НСЖУ висловив впевненість, що Олександр Бурмагін “пам’ятатиме про щиру підтримку колег з Національної спілки журналістів України, які від тисяч журналістів його висунули до Нацради. І не буде атакувати НСЖУ в інтересах влади. І не буде атакувати НСЖУ в інтересах влади, як це собі неодноразово дозволяла пані Ольга Герасим’юк (саме НСЖУ висувала її у 2014 році на посаду члени Нацради)».
Також народні депутати при голосуванні розглядали і кандидатури інших авторитетних колег, яких НСЖУ підтримувала – Ігоря Паславського (університетський викладач зі Львова), Ольги Куліш (секретаря НСЖУ та нині – комунікаційниці Міноборони) та Ольги Червакової (авторитетної членкині Комітету з питань свободи слова у попередньому складі парламенту).