У столиці 8 грудня ц. р. в Центральному будинку офіцерів Міністерство оборони провело урочистий захід з нагоди святкування 30-ї річниці Збройних Сил України. Військовики запросили митців, громадських діячів, освітян, журналістів на церемонію вшанування лавреатів Премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва.
Представники департаменту соціального та гуманітарного забезпечення Міноборони за дорученням його керівництва вручили також відомчі відзнаки й подякували достойникам за активну участь у популяризації української мови (міністерство ж, як відомо, підтримує проведення Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика) та нагородили тих, хто сприяє військово-патріотичному вихованню громадян.
Диплом і сертифікат премії (її грошовий розмір у кожній номінації становить цьогоріч 22700 грн) вручено Вікторові Чернієнку – учасникові бойових дій, авторові літературного твору «Щоденник військового лікаря» (Х.: Фоліо, 2020). Його книжку, нагадаємо, подала на здобуття премії Національна спілка журналістів України, з якою лавреата пов’язує не лише творчий доробок (крім автобіографічних видань, має вміщені на спілчанському сайті прозові мініатюри), а й участь у доброчинних проєктах медійників. Цьогоріч він долучився до багатоетапної культурної акції «Книжки – захисникам України», яку проводить Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива» в партнерстві з НСЖУ й Держкомтелерадіо.
Віктор – фаховий медик. Служив і як миротворець за кордоном, і воював на східних теренах України – у рік початку відсічі і стримування збройної агресії РФ. У серпні 2014-го був під Іловайськом на Донеччині, рятував життя бойових побратимів. Нині він офіцер запасу, кваліфікований хірург-онколог (до слова, співавтор наукових публікацій). А до журналістики, як сам вважає, його «хобі» – художнє слово – близьке майже документально описаними в «Щоденнику…» реаліями війни. На це звернув увагу і присутній на урочистій церемонії заслужений журналіст України Сергій Шевченко, секретар НСЖУ, письменник-публіцист.
«Вікторова книжка – про звичайних хлопців, які опинилися на війні, – сказав представник творчої спілки, – про їхню мужність, героїзм та людяність в обороні Батьківщини. Багато людських доль, характерів, вчинків, фактів, картин життя, які автор спостерігав під час військової служби, покладено в основу його видання. Правдива оповідь бере за душу й не залишає байдужим, вона сприяє формуванню у військовиків і молоді національної самосвідомості, гідності, духовності, почуття патріотизму та вірності військовим традиціям Українського народу».
Нагадаємо, 2021 року лавреатами Премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва в різних її номінаціях стали (крім Віктора Чернієнка): автор-виконавець власних пісень і письменник В’ячеслав Купрієнко (музичне мистецтво); колектив «Чесного театру» – Катерина Чепура, Світлана Спасиба, Олеся Оникієнко, Ганна Сухомлин, Костянтин Афанасьєв, Ксенія Васильєва, Марина Сорока (театральне мистецтво); колектив студії «12-й кадр» – Катерина Стрельченко, Георгій Давиденко, Дмитро Панков (кіномистецтво).
Заохочувальні відзнаки Міністерства оборони України вручили цього дня багатьом людям, які своєю творчою працею, громадськими ініціативами, талантами та знаннями долучаються до справ, спрямованих на зміцнення обороноздатності країни. Серед нагороджених медаллю «За сприяння Збройним Силам України» – член комітету з присудження премії Міністерства оборони з 2018 року Сергій Шевченко й голова Українського фонду культури ім. Бориса Олійника письменник Олександр Бакуменко.
На святковому заході виступили з концертними номерами В’ячеслав Купрієнко (пісні під гітару), співачка заслужена артистка України Ірина Кулик та соліст Національного президентського оркестру лавреат міжнародних конкурсів Сергій Гурець.
Фото Сергія Шевченка