Охороняти громадський порядок, дбати про безпеку журналістів та захищати кожного працівника ЗМІ, щодо якого будуть зазіхання на вчинення насильницьких дій – з таким запевненням у ефірі телеканалу «НАШ» виступив заступник Міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко. Коментуючи сутички, які відбулися біля будівлі телеканалу за участі представників радикальних організацій, Антон Геращенко констатував, що були порушення громадського порядку, декількох осіб затримали, склали адмінпротоколи. Також відкрито два провадження, одне з яких стосується перешкоджання журналістській роботі й нападу на журналіста.
«Ми далі продовжуватимемо охороняти громадський порядок. Журналістам нічого не загрожує, – сказав Антон Геращенко. – Справи відкриті, слідчі будуть збирати всі докази, але не можна сказати наперед, що ці справи закінчаться підозрами, треба перевірити всі факти, всі відеозаписи, всі покази».
За словами заступника міністра, політична позиція МВС – це захист будь-яких громадян, незалежно від їхніх поглядів і того, на якому каналі вони працюють.
«Державницьке рішення прийнято, не повинно бути російської пропаганди в українському телевізійному просторі. Але громадський порядок та спокій буде дотриманий, звичайних журналістів ми будемо захищати», – зазначив Геращенко.
Також він прокоментував ситуацію з намірами окремих активістів оприлюднити прізвища працівників трьох заборонених телеканалів, наголосивши, що в Україні персональні дані і так є у вільному доступі завдяки відкриттю реєстрів. Натомість, МВС захищатиме кожного журналіста, якщо проти нього будуть вчинені насильницькі дії.
Голова НСЖУ Сергій Томіленко в ефірі телеканалу відзначив, що останнім часом поліція оперативно реагує на випадки перешкоджання журналістам, але поставив запитання – якими повинні бути зусилля, щоб оперативна реакція поліції конвертувалася у вагоме покарання й вироки винуватцям.
«У нас досить високий рівень насильства в суспільстві загалом, внаслідок чого є насилля і по відношенню до журналістів. Щодо розслідування справ – ми ведемо статистику, всі справи, де є достатньо доказів, підозр, ідуть до суду, і суд визначає міру покарання», – прокоментував Геращенко.
Нагадаємо, що 4 лютого через сутички під офісом телеканалу «НАШ» та за фактом подій, які трапились біля поліцейського управління, куди відвезли затриманих, правоохоронці відкрили кримінальні провадження за двома статтями. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Києва.
За фактами подій біля поліцейського управління та офісу телеканалу відкрито кримінальне провадження за ст. 342 (Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, державному виконавцю, приватному виконавцю, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві, уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб), а також за ст. 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Кримінального кодексу України.