Спілка > Публiкацii

Звільнений з полону «ЛНР» Едуард Неделяєв: «Я просто писав правду»// Служба інформацii НСЖУ, 16.01.2018

«Я говорив те, що хотів сказати», – так зауважує про свої дописи луганський блогер Едуард Неделяєв. І каже, що про них не шкодує, хоча саме публікації в соціальних мережах стали підставою для «справи про державну зраду». У полоні Неделяєв, відомий під ніком Edward Ned, пробув 13 місяців. Його затримали 22 листопада 2016 року в непідконтрольному Україні Луганську.

"Гніздо Борисове": життя триває// Служба інформацii НСЖУ, 15.01.2018

Видана в Одесі книжка Лариси Бурчо «Гніздо Борисове» в епоху змін», нагадує: 20 років тому найманий вбивця обірвав життя першого редактора газети «Вечерняя Одесса» Бориса Федоровича Дерев'янка. Водночас видання засвідчує: справа Редактора живе, його творча школа розвивається.

Інтерв’ю Олега Наливайка «Детектору медіа»// Служба інформацii НСЖУ, 04.01.2018

«Назріла необхідність внести зміни до закону щодо вдосконалення механізму реформування друкованих ЗМІ», — вважає голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. Також в ексклюзивному інтерв’ю «Детектору медіа» Олег Наливайко розповів про роботу Комітету в 2017 році, про втрачені й додані повноваження.

Сергій Томіленко: «В Україні кожні чотири дні б'ють журналістів»// Служба інформацii НСЖУ, 01.01.2018

Голова НСЖУ вважає, що 2017 рік був вкрай тривожним з погляду свободи слова та безпеки співробітників ЗМІ, пише strana.ua (публікація мовою оригіналу).

Повернення в мирне життя// Служба інформацii НСЖУ, 22.12.2017

Заслужений журналіст України Наталія Черешинська розповідає про третій етап акції «Книжки – захисникам України» і свої зустрічі в Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни.

Кримський розлом: обговорено важливі питання інформаційної реінтеграції півострова// Служба інформацii НСЖУ, 20.12.2017

Анексований Крим – як відкрита й незагоєна рана на тілі України. Вона, можливо, не так кровоточить, як палаючий у боях Схід, але так само болісно відчутна.

«Рейдерськими методами проти газети дискредитується влада» – звернення до НСЖУ// Служба інформацii НСЖУ, 16.12.2017

Звернення до НСЖУ, колег-журналістів та редакторів. Звертаюся до Вас як до колег і однодумців, що домоглися ухвалення Закону про реформування друкованих ЗМІ й намагаються стояти в обороні прав і свободи громадян, бо решту можливостей домогтися справедливості вичерпав.

Чому і які українці пишуть вірші: поетичний вернісаж як барометр настроїв суспільства// Служба інформацii НСЖУ, 03.12.2017

В Українському фонді культури відбулася церемонія вшанування лауреатів поетичного вернісажу ім. Максима Рильського «Троянди й виноград».

Чому МВС досі не розслідує побиття журналіста Кирила Малишева в Святошинському районному суді?// Служба інформацii НСЖУ, 13.11.2017

24 жовтня 2017 року, при розблокуванні Святошинського районного суду, працівниками поліції були вчинені протиправні дії, які мають ознаки злочинів за ст. 171 та 345-1 КК України. Постраждали журналісти Дмитро Реплянчук ("Громадське ТБ"), Сергій Лефтер (УНІАН) та Кирило Малишев ("Страна.ua").

І блоху підкує, і книжку напише: член НСЖУ Микола Сядристий презентував нові твори// Служба інформацii НСЖУ, 13.11.2017

Світової слави митець, народний художник України та відомий публіцист Микола Сядристий 10 листопада презентував у прес-центрі Національної спілки журналістів України свої нові книжки, видані в 2016–2017 роках.

На цвинтарі прав журналістів і свободи слова// Служба інформацii НСЖУ, 08.11.2017

На тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму зі свободою слова розпрощалися ще в 2014 році.У Київському районі Донецька біля приміщення видавництва «Донеччина» свого часу встановили пам’ятний знак на честь місцевих журналістів і письменників — учасників Великої Вітчизняної війни. Біля меморіальних плит, де вибиті 247 прізвищ колег, які загинули чи померли вже після війни, ми зазвичай щороку збиралися до Дня преси чи Дня Перемоги...

У листопаді Ігорю Лубченку виповнилося б 80 років: «Давайте без ейфорії...»// Служба інформацii НСЖУ, 07.11.2017

«Без ейфорії...» – саме так радив ставитися колишній багаторічний очільник НСЖУ до того, що «в Україні нарешті запанувала свобода слова». З нагоди ювілею «адвоката журналістики» згадаймо його живе, багато в чому актуальне й дотепер слово публіциста, сказане більш як 10 років тому.

Україна: системна безкарність і як з нею боротися// Служба інформацii НСЖУ, 02.11.2017

2 листопада – Міжнародний день боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів. В Україні акти фізичного насильства проти працівників преси, на жаль, залишаються без належної реакції влади. Немає прецедентів справедливого покарання кривдників журналістів, а в поодиноких випадках судових розглядів призначаються лише сміхотворні штрафи.

Секретар НСЖУ Гліб Головченко виступив з відкритою лекцією в Києво-Могилянській бізнес-школі// Служба інформацii НСЖУ, 26.10.2017

Гліб Головченко, секретар НСЖУ, директор Коледжу преси та телебачення, генеральний продюсер телеканалу ТАК TV, лауреат премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності, кандидат педагогічних наук, виступив з відкритою лекцією «Україна медійна: на порозі інформаційної революції.

Партнери