Спілка > Публiкацii

Довідник журналіста: що робити, якщо вас б’ють// Служба інформацii НСЖУ, 20.05.2019

Робота журналіста ніколи не була безпечною. І навіть якщо не йдеться про якесь резонансне розслідування, небезпека бути побитими у працівників ЗМІ є завжди. Депутатів і чиновників в Україні бити журналістів, які ставлять незручні запитання, вже трохи відучили, але бажаючих вирішити проблему за допомогою кулаків залишається чимало.

Всеукраїнський фестиваль журналістів «Азовське літо-2019» запрошує// Служба інформацii НСЖУ, 14.05.2019

У Бердянську 31 травня – 2 червня 2019 року відбудеться XXI Всеукраїнський фестиваль журналістів „Азовське літо”. Мета фестивалю – сприяти журналістам в обміні досвідом, а також популяризація Бердянська як сімейного курорту, туристичного, оздоровчого та культурного центру Південної України.

«Усім журналістам місця не вистачить»...// Служба інформацii НСЖУ, 14.05.2019

Акредитація як засіб захисту від ЗМІ (білоруський досвід). Політичний режим свідомо обмежує право на свободу інформації і свободу роботи для ЗМІ (публікується мовою оригіналу).

Посол Словаччини і голова НСЖУ в програмі "Євроінтегратори" з Тетяною Поповою// Служба інформацii НСЖУ, 13.05.2019

У новому випуску програми "Євроінтегратори" з Тетяною Поповою на ObozTV посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін і голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко розповіли про співпрацю двох країн, безпеку співробітників ЗМІ і загрозу "Північного потоку-2" (скорочено).

Триває доброчинна акція журналістів «Книжки – захисникам України»// Служба інформацii НСЖУ, 12.05.2019

Чергову партію книжок – понад 70 видань художніх творів – подарували бібліотеці Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни активісти Всеукраїнського фонду «Журналістська ініціатива» і Національної спілки журналістів України, які вже два роки – з літа 2017-го – проводять багатоетапну доброчинну акцію «Книжки – захисникам України».

Тема, що не має терміну завершення// Служба інформацii НСЖУ, 06.05.2019

Олена Єрмоленко живе і працює в Покровську. У своїх публікаціях порушує нагальні проблеми своєї малої батьківщини, яких на Донеччині тепер немало. Але є одна тема, що прийшла до неї і не відпускає, і не відпустить доти, доки триває війна. За емоційним наповненням її можна порівняти з розповідями про долі захисників Вітчизни та їхніх матерів, дружин, дітей.

Національна спілка журналістів України відзначила 60-річчя// Служба інформацii НСЖУ, 28.04.2019

Найбільше журналістське об’єднання країни, засноване на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), відзначило круглу дату своєї історії – 60-річчя. Урочистості з нагоди ювілею НСЖУ пройшли 25 квітня в Києві. Захід зібрав керівників регіональних організацій Спілки, представників провідних столичних медіа, активістів і ветеранів НСЖУ.

Запровадити європейський досвід підтримки місцевих медіа// Служба інформацii НСЖУ, 27.04.2019

Національна спілка журналістів України вимагає запровадити європейський досвід підтримки місцевих медіа, – наголошено у зверненні секретаріату і правління НСЖУ.

Ключове слово – творчість (з нагоди 60-річчя НСЖУ)// Служба інформацii НСЖУ, 19.04.2019

Національна спілка журналістів України 25 квітня відзначає 60-річчя. З цієї нагоди видано альманах «Журналіст України», який розповідає широкій читацькій аудиторії про діяльність передовсім обласних організацій творчої спілки – це своєрідний колективний портрет НСЖУ, написаний під круглу дату в її історії.

В Україні заснували журналістську премію імені Гонгадзе// Служба інформацii НСЖУ, 11.04.2019

Премію за новаторство в журналістиці імені Георгія Гонгадзе презентували 9 квітня в Києві. Її започаткував цього року український ПЕН-клуб. Переможця визначать 21 травня. Саме цього дня загиблому журналісту Гонгадзе мало би виповнитись 50 років.

Мистецьку премію «Київ» імені Анатолія Москаленка здобув Володимир Проненко// Служба інформацii НСЖУ, 09.04.2019

Журі Мистецької премії «Київ» на засіданні 9 квітня проголосувало за присудження премії імені Анатолія Москаленка 2019 року (в галузі журналістики) Володимирові Проненку – авторові книжки «Що серцем сприйняв» (2017).

Анексія Криму: втекти, щоб вижити// Служба інформацii НСЖУ, 19.03.2019

Цими днями в Україні згадують про події п'ятирічної давнини, пов'язані з окупацією Криму. Секретар Національної спілки журналістів України, редактор проекту "Крим. Реалії" Радіо Свобода Олена Юрченко була серед тих колег, хто повідомляв про ситуацію, працюючи в надзвичайно складних умовах на захопленому півострові. Про свою роботу в 2014-му, про погрози й небезпеку, про досвід переїзду разом із сім'єю до Києва та облаштування на новому місці Олена розповіла в публікації для сайту patriotdefence.org.

Побили, кинули яйце та облили кефіром: в Україні – тільки вільна журналістика// Служба інформацii НСЖУ, 16.03.2019

Ні для кого не секрет, що журналіст – професія небезпечна, особливо в країні, де на носі вибори глави держави. Незважаючи на всі закони, в Україні сотні журналістів на рік зазнають фізичного та психологічного тиску. «Телекритика» подає короткий звіт НСЖУ про безпеку репортерів за 2018 рік на сторінках спецвипуску «Жертви безкарності».

«Негатив і вибіркова увага до політиків під час виборчої кампанії знижують рівень довіри до ЗМІ», – соціологи// Служба інформацii НСЖУ, 11.03.2019

Напередодні виборів більшість вечірніх новинних програм телеканалів – про політику й політиків. Проте в українського глядача обмаль об’єктивної інформації: з 44 зареєстрованих кандидатів на посаду Президента України в ефір «прориваються» лише 15, та й про більшість із них інформація подається упереджено й неоднозначно – є ті, кого лише хвалять, і ті, в кого більше негативних оцінок.

«Навколо таких проектів мають об’єднуватися найкращі сили» – Гліб Головченко// Служба інформацii НСЖУ, 07.03.2019

Гліб Головченко, секретар НСЖУ, директор Коледжу преси та телебачення, генеральний продюсер ТК «ТАК TV», заслужений журналіст України, відомий своєю активною позицією — і як медіаменеджер, і як керівник, що опікується майбутнім української журналістики. У газеті «День» вийшли кілька його матеріалів про тривожну ситуацію з друкованою пресою та регіональним телебаченням («День» № 28–29 від 15–16 лютого ц. р. і блог на сайті «Дня»), а це інтерв'ю – в розвиток теми.

Партнери