Спілка > Публiкацii

«Правоохоронці не вміють працювати з новою редакцією 171 статті», – журналістка, якій погрожував депутат// Служба інформацii НСЖУ, 10.08.2017

Замість коментаря тележурналістці – звинувачення її у крадіжці. Такий спосіб «спілкування» із кореспонденткою телеканалу «Інтер» Інною Білецькою обрав депутат Рівнеради Олександр Бабат. Інцидент стався у січні 2017 року і про нього інформували рівненські ЗМІ. Було порушено кримінальну справу, але невдовзі – закрито. А депутат і досі лишається на своєму місці.

Сергій Томіленко: «Нам спільно треба нав’язати політикам культуру поваги прав журналістів!»// Служба інформацii НСЖУ, 07.08.2017

Змістовна розмова із Сергієм Томіленком, головою Національної спілки журналістів України (НСЖУ) про основні виклики, які постають перед українською журналістикою в умовах кризи, роль журналіста на війні, їх фізичну безпеку і зміни в структурі та напрямках діяльності найбільшого в Україні журналістського об’єднання, що налічує близько 20 000 членів.

Паралельні прямі не перетинаються?// Служба інформацii НСЖУ, 04.08.2017

Сьогодні, 3 серпня 2017 року. День чергового «судилища» над Миколою Семеною у Криму. Втім, навіть ТАМ наявні ознаки Суду.

Де шукати цікавий контент на місцевому ринку: майстер-клас секретаря НСЖУ// Віталій Голубєв, 01.08.2017

Де і як шукати цікаві теми для місцевої газети — про це йшлося під час майстер-класу секретаря НСЖУ з навчальної діяльності Віталія Голубєва під час дводенного практичного семінару “Як розвивати свою газету: перші кроки після реформування”, що відбувся у Києві 27-28 липня. Захід організував офіс Ради Європи у партнерстві з Національною спілкою журналістів України. Голова НСЖУ Сергій Томіленко відкрив семінар, а секретарі НСЖУ Костянтин Григоренко і Віталій Голубєв провели майстер-класи для його учасників.

Держкомтелерадіо лишається рушієм медіареформ (моніторинг за перше півріччя) (частина ІІ)// Служба інформацii НСЖУ, 01.08.2017

Держкомтелерадіо втратив повноваження у сфері державного телебачення і радіомовлення та їхню левову частку у книговидавничій сфері. Моніторинг роботи Держкомтелерадіо за перше півріччя 2017 року.

Держкомтелерадіо лишається рушієм медіареформ (моніторинг за перше півріччя) (частина І)// Служба інформацii НСЖУ, 01.08.2017

Держкомтелерадіо втратив повноваження у сфері державного телебачення і радіомовлення та їхню левову частку у книговидавничій сфері. Моніторинг роботи Держкомтелерадіо за перше півріччя 2017 року.

Держкомтелерадіо лишається рушієм медіареформ (моніторинг за перше півріччя) (частина ІІІ)// Служба інформацii НСЖУ, 01.08.2017

Держкомтелерадіо втратив повноваження у сфері державного телебачення і радіомовлення та їхню левову частку у книговидавничій сфері. Моніторинг роботи Держкомтелерадіо за перше півріччя 2017 року.

«Газету бачать і читають – і це вже перемога»// Олександр БРИЖ, 17.07.2017

Днями виповнилося 100 років із моменту виходу першого номера газети «Донбасс»

Толерантність чи загравання з окупантом? Журналісти – про мову ненависті, АТО і ОРДЛО// Служба інформацii НСЖУ, 14.07.2017

Все, що пов’язано з дотриманням журналістських стандартів – це проблема саморегулювання всередині журналістського середовища. Адже поки з боку держави немає визначеності щодо ситуації на Донбасі, говорити про єдину медіаполітику – зарано. Так говорить секретар НСЖУ Ліна Кущ.

Оподаткування доходів членів трудового колективу під час реформування друкованих ЗМІ// Служба інформацii НСЖУ, 13.07.2017

У цій статті ми розглянемо одну із ситуацій податкової конкуренції, яка має місце у зв’язку із оподаткуванням доходу фізичної особи від набуття нею у власність частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ) або приватного підприємства (далі – ПП), що створюються в процесі перетворення редакції членами її трудового колективу в порядку реалізації Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» (далі – Закон).

7 липня випускники Коледжу преси та телебачення в 13е проголосили «Клятву репортера»// Служба інформацii НСЖУ, 12.07.2017

Заснована випускниками Коледжу в 2004 році в період «темників», вона й досі залишається актуальною, особливо в умовах інформаційної війни та намагань деяких «колег» спаплюжити професію журналіста як таку, перетворюючи професійну журналістику в заробітчанство.

Візит українських журналістів до КНР// Служба інформацii НСЖУ, 11.07.2017

У першій декаді липня 2017 року відбувся візит делегації НСЖУ до Китайської Народної Республіки на запрошення Всекитайської асоціації журналістів (англ. абревіатура – ACJA). Уже кілька років поспіль цей обмін візитами має рівень щорічних, а започатковано пізнавальні поїздки майже два десятиліття тому.

Перевіряємо достовірність інформації з соцмереж: майстер-клас секретаря НСЖУ// Служба інформацii НСЖУ, 10.07.2017

Перевірці достовірності інформації, яку журналісти отримують із соціальних мереж, був присвячений один із майстер-класів секретаря НСЖУ, головного редактора Видавничого дому “ОГО”, викладача Національного університету “Острозька академія” Віталія Голубєва, який відбувся 30 червня в Національній спілці журналістів України для учасників семінару з судової реформи, спільно проведеного НСЖУ та Радою суддів України за підтримки проекту USAID “Нове правосуддя”.

Основне питання віденської конференції – свобода медіа в умовах нестабільності// Служба інформацii НСЖУ, 04.07.2017

У Відні відбулася дводенна конференція «Свобода медіа в умовах нестабільності», яку організувало Бюро Представника ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації. Головна проблематика – надання ЗМІ та владі в Україні й усім, кого зачепили конфлікти, сприяння в розв’язанні проблем, пов’язаних зі встановленням миру, співробітництва і безпеки.

Гліб Головченко: «Про що не розповіли підсумкові випуски новин»// Служба інформацii НСЖУ, 03.07.2017

Україна набуває досвіду справжніх дипломатичних та інформаційних перемог. 19-20 червня у Відні пройшла глобальна конференція «Свобода ЗМІ в умовах нестабільності», ініціатором якої виступив Офіс Представника зі свободи слова ОБСЄ.

Партнери