Спілка > Спілчанські новини

Полтавській журналістці погрожують розправою. НСЖУ взяла справу на контроль// НСЖУ, 25.05.2017

Полтавська обласна організація НСЖУ взяла на контроль розслідування заяви про погрози щодо журналістки місцевого видання "Полтавщина" Дарини Синицької. Про це повідомив голова облорганізації Євген Лопушинський. Журналістці у соціальних мережах погрожують розправою – зґвалтуванням і зникненням безвісті.

Протидія місцевої влади – одна з найбільших проблем реформування// НСЖУ, 25.05.2017

Перешкоджання редакціям комунальних ЗМІ реформуватися з боку місцевої влади, проблеми з доставкою преси, які створює Укрпошта, відсутність фінансової підтримки на першому етапі самостійного господарювання – одні з найбільш актуальних проблем, з якими стикаються газетярі.

Родина оператора телеканалу «Юг» просить допомогти врятувати маленького сина// НСЖУ, 24.05.2017

Синові співробітника телеканалу "Юг" з міста Приморська потрібна допомога в боротьбі з важкою онкологічною хворобою – нейробластомою.

Держкомтелерадіо роз’язнив правила вилучення видавничої продукції, ввезеної з Росії чи з тимчасово окупованих територій// НСЖУ, 24.05.2017

Державний комітет телебачення і радіомовлення надав роз’яснення щодо порядку вилучення з обігу видавничої продукції згідно з постановою Кабінету міністрів України № 235 «Про затвердження Порядку вилучення з обігу видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово-окупованої території України та розповсюджується на території України без відповідного дозволу», яка набула чинності 14 травня.

Судовий захист журналістів в Україні – недостатній, – голова НСЖУ// НСЖУ, 23.05.2017

Питання судового захисту для журналістів залишається відкритим. Адже в Україні немає прецедентів реального захисту медійників у судах. Про це зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко на першому загальнонаціональному форумі «Незалежні суди та вільні ЗМІ: синергія заради майбутнього», який днями відбувся в Києві

Кобзар єднає Україну// НСЖУ, 23.05.2017

З 19 по 23 травня на базі філії ПАТ «НСТУ» «Черкаська регіональна дирекція» проходить III Всеукраїнський фестиваль телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну», до організації якого долучилися Держкомтелерадіо України, фонд «Рідна країна», ПАТ «НСТУ», Український фонд миру, Черкаська обласна рада і облдержадміністрація та ін.

Засновники газети не відповідають за заробітну плату працівників редакції// НСЖУ, 23.05.2017

Чи має право районна рада, яка є засновником газети, виділяти кошти по програмі на виплату зарплати працівникам редакції частково, якщо власних коштів від господарської діяльності не вистачає? З таким запитанням на «Гарячу лінію» НСЖУ звернулася Ірина Скуділо, редактор газети «Котовські вісті» на Одещині.

НСЖУ висловлює співчуття з приводу смерті Ігоря Паримського// НСЖУ, 22.05.2017

Національна спілка журналістів України висловлює співчуття з приводу смерті Ігоря Паримського, завідувача кафедри соціальних комунікацій Інституту журналістики КНУ ім. Шевченка, доктора наук, професора, заслуженого журналіста України.

Не всі працівники редакції мають право на обов’язкову матеріальну допомогу// НСЖУ, 22.05.2017

Відповідно до законодавства матеріальну допомогу на оздоровлення при відпустці обов’язково мають отримувати тільки журналісти. Інші працівники редакції можуть її отримувати в тому разі, якщо це питання визначено в колективному договорі, статуті підприємства, додатках до трудового договору (якщо його укладено в письмовій формі).

Третій «Донбас Медіа Форум» проведуть у Святогірську на Донеччині// НСЖУ, 22.05.2017

У Святогірську Донецької області 28-29 червня пройде третій «Донбас Медіа Форум». У рамках форуму обговорюватимуться, зокрема, такі питання: політичний популізм тастандарти журналістики; підвищення ефективності роботи редакцій медіа Донбасу (менеджмент, залучення ресурсів, нові технології, різноманіття контенту); конфліктно-чутлива журналістика під час кризи.

«Будемо вірити тільки тим вирокам, які набудуть юридичної сили», – голова НСЖУ про справу вбитого журналіста// НСЖУ, 22.05.2017

На рівні декларацій правоохоронні органи демонструють ефективні розслідування у справах, де постраждалими є журналісти, але в реальності винні не несуть справедливого покарання. Таку думку висловив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, коментуючи інформацію про затримання організатора і виконавців убивства журналіста Василя Сергієнка з Черкащини.

На Конгресі ЄФЖ звернули увагу на обмеження свободи слова в Україні// НСЖУ, 19.05.2017

Ситуація зі свободою слова погіршується у багатьох країнах, в тому числі, в Україні. Зокрема, обмеженням свободи слова є заборона соцмереж. На цьому наголосив керівник Департаменту інформаційного суспільства Ради Європи Патрік Пеннінкс під час виступу на Конгресі Європейської федерації журналістів, який проходить у Бухаресті.

Чиновники на Одещині хочуть розраховуватися за друк газети майном редакції// НСЖУ, 18.05.2017

Погашати заборгованість перед друкарнею майном редакції та коштами, які газета заробила на передплаті – з такими намірами виступили чиновники в Захарівському районі Одеської області. На їхні утиски щодо газети «Новини Фрунзівщини» поскаржився трудовий колектив видання. Відповідне звернення надійшло на ім’я голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Полтавські редактори чекають від НСЖУ юридичної допомоги в процесі роздержавлення// НСЖУ, 18.05.2017

Юридичне консультування, роз’яснення та інформування – ті важливі напрямки допомоги, якої чекають від НСЖУ редактори комунальних ЗМІ Полтавщини. Про це ішлося в ході робочого візиту голови Спілки Сергія Томіленка у Полтаву.

Видавець не може випускати дві газети під однією назвою// НСЖУ, 17.05.2017

Якщо видавець вирішив випускати ще одну газету, але з іншою сферою розповсюдження, йому треба заново реєструвати цей ЗМІ. При цьому назва нового видання не може бути такою ж, як і того, що вже існувало раніше

Партнери