Спілка > Спілчанські новини

НСЖУ рішуче протестує проти ідеї криміналізувати журналістську діяльність// НСЖУ, 19.04.2018

"Відповідальність за можливе оприлюднення державної таємниці несуть посадовці, а не журналісти. І криміналізація журналістської діяльності – це засіб оборони не країни, а корумпованих політиків!" Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook написав голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Найкращих юнкорів назвуть 27 квітня в Миколаєві// НСЖУ, 17.04.2018

У Миколаєві 27 квітня буде названо імена найкращих юнкорів – переможців ХХІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа, організаторами якого є Національна спілка журналістів, Національна академія педагогічних наук, Асоціація молодіжної преси України, Коледж преси та телебачення.

Валерій Макеєв: "Рівень захисту журналістів з боку держави дорівнює нулю"// НСЖУ, 17.04.2018

Черкаський правозахисник Валерій Макеєв на особистому гіркому досвіді знає що таке опинитися в заручниках. У полоні луганських сепаратистів він пробув 100 днів.

Понад 50 газетярів на тренінгу в Харкові розбиралися в юридичних аспектах реформування// НСЖУ, 16.04.2018

У Харкові 13 квітня відбувся практичний семінар «Юридичні та практичні аспекти реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації». Захід відбувся у рамках проекту «Свобода медіа в Україні», що впроваджується в межах Рамкової програми співробітництва Ради Європи та Європейського Союзу.

Вбивство Шеремета: За 2 роки розслідування у слідства немає доказової бази// НСЖУ, 16.04.2018

За майже 2 роки розслідування слідство не має реальної доказової бази у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, докази ще збираються.

Журналісти «Нового времени» заявили про погрози депутата Пашинського// НСЖУ, 13.04.2018

У Національній спілці журналістів України заявили, що звернуться до вітчизняних і міжнародних партнерів через тиск заступника голови фракції «Народний фронт» та голови комітету з нацбезпеки Сергія Пашинського на журналістів видання «Новое время».

На журналістів програми «Споживач» телеканалу «Прямий» скоєно уже третій напад, – НСЖУ// НСЖУ, 13.04.2018

Інцидент трапився 11 квітня в Києві, коли журналіст програми «Споживач», що виходить на телеканалі «Прямий», Олена Бунт разом із виконавчим директором Союзу споживачів України Максимом Несміяновим завітали з перевіркою до закладу харчування «Два гуся».

Учасники тренінгів опанують інструменти для журналістських розслідувань партійних фінансів// НСЖУ, 13.04.2018

Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) запрошує журналістів усіх видів видань і блогерів взяти участь у триденних тренінгах з проведення журналістських розслідувань у сфері фінансування партій і кандидатів.

«Солідарність – найдієвіший метод у боротьбі з безкарністю щодо злочинів проти журналістів», – члени дискусії в Львові та Луцьку// НСЖУ, 13.04.2018

Про фізичну безпеку журналістів в Україні, дії міжнародних структур у боротьбі з безкарністю за злочини проти працівників ЗМІ, а також солідарність як механізм захисту прав ішлося на регіональних дискусіях «Безпека журналістів: базовий стандарт вільних медіа», що відбулися 3 і 4 квітня у Львові та Луцьку.

«Якщо не пристанемо на умови Укрпошти, постраждає передплатник», – редактори газет// НСЖУ, 12.04.2018

Редактори малотиражних газет занепокоєні нововведеннями Укрпошти щодо подвійної оплати за включення до передплатних каталогів. І хоча мова йде про невелику суму грошей, проте для таких видань це питання принципове: нащо платити двічі за одну й ту саму послугу.

«Доповідь FreedomHouse має стати предметом дискусій за участю представників влади та правоохоронців», – голова НСЖУ// НСЖУ, 12.04.2018

Оцінка демократії в Україні знизилася вперше з часів революції у 2014 році. Невтішні тенденції, відповідно, негативно позначилися й на свободі слова в країні.

«Остання адреса» репресованої Ганни Ріхтер: Київ, вулиця Лютеранська, 12// НСЖУ, 11.04.2018

Уродженець Харкова професор Андрій Ріхтер, старший радник Бюро Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ відвідав Київ і 11 квітня взяв участь у відкритті меморіальної таблички на будинку № 12, що на вулиці Лютеранській у центрі столиці України.

«Коли ти сидиш у тюрмі, а за тебе вступається Національна спілка журналістів України, – це величезна підтримка»// НСЖУ, 10.04.2018

НСЖУ надасть підтримку кримськотатарським блогерам, які працюють на території анексованого півострова.

Керівнику ТРК «Сокаль» райрада продовжила договір про співпрацю ще на рік// НСЖУ, 10.04.2018

Майже два роки тривав конфлікт між генеральним директором КП ТРК «Сокаль» Олександром Новацьким і засновником підприємства – райрадою. Керівника ТРК звинувачували в неналежному веденні господарської діяльності та збитковості телерадіокомпанії.

«Потрібно єднатися, бо утискам прав журналістів немає виправдання», – голова Литовської спілки журналістів// НСЖУ, 10.04.2018

Про проблеми фізичної безпеки та свободи слова, а також солідарність як найефективніший захист журналістів говорили під час дискусій «Безпека журналістів: базовий стандарт вільних медіа», що пройшли у Львові та Луцьку 3–4 квітня.

Партнери