Фотовиставка в НСЖУ про роботу журналістів на Євромайдані

П'ятниця 22 Лютого 2019

На світлинах – репортерські будні Євромайдану. Минуло п’ять років...

Дехто з колег від часів Революції гідності виконував свій професійний обов’язок і в інших гарячих точках – у Криму, східних областях країни...

Фотокореспондент «Голосу України» Олександр Клименко, який зазнав осколкових поранень на вулиці Грушевського в столиці, приходив на місце подій знову, навіть на милицях – висвітлювати Майдан. А згодом не міг не бути серед найактивніших фотолітописців військової звитяги українців на передовій боротьби проти держави-агресора. Олександр – автор друкованого видання «Фронтовий альбом», має в активі низку персональних фотовиставок, учасник міжнародних і національних творчих конкурсів.

Автор-упорядник фотоальбому «Майдан гідності» – спецвипуску альманаху «Київський журналіст», нині секретар НСЖУ Сергій Шевченко також фіксував історичні події в столиці й водночас – репортерські будні на Майдані: робив зйомки на початку мирних протестів у листопаді 2013-го, у грудні й січні, а відтак – коли пролилася кров Героїв Небесної Сотні... Дата 21 лютого на світлинах – це ранок перемоги Євромайдану.

У Києві в ті дні й місяці працювала преса зі всього світу. Увага планети була прикута до України – до народної оборони її цивілізаційного вибору європейського шляху розвитку, до боротьби з несправедливістю.

В експозиції виставки «Журналісти на Євромайдані: п’ять років по тому» 45 світлин з Євромайдану. Частину їх надали для перших тематичних виставок у Національній спілці журналістів України парламентський фотокореспондент Микола Білокопитов, фотомайстри Станіслав Черній, Олеся Брязгунова, журналіст Юрій Луканов та деякі інші. Низка робіт з попередніх виставок НСЖУ доповнена новими, які експонуються вперше – з нагоди 5-річчя перемоги Революції гідності.

Ініціатор і організатор фотовиставки – Національна спілка журналістів України, творчу підтримку надав Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива».

Людмила Мех

Фото Сергія Шевченка і Сергія Горевалова

Анексія Криму: втекти, щоб вижити// НСЖУ, 19.03.2019

Цими днями в Україні згадують про події п'ятирічної давнини, пов'язані з окупацією Криму. Секретар Національної спілки журналістів України, редактор проекту "Крим. Реалії" Радіо Свобода Олена Юрченко була серед тих колег, хто повідомляв про ситуацію, працюючи в надзвичайно складних умовах на захопленому півострові. Про свою роботу в 2014-му, про погрози й небезпеку, про досвід переїзду разом із сім'єю до Києва та облаштування на новому місці Олена розповіла в публікації для сайту patriotdefence.org.

Побили, кинули яйце та облили кефіром: в Україні – тільки вільна журналістика// НСЖУ, 16.03.2019

Ні для кого не секрет, що журналіст – професія небезпечна, особливо в країні, де на носі вибори глави держави. Незважаючи на всі закони, в Україні сотні журналістів на рік зазнають фізичного та психологічного тиску. «Телекритика» подає короткий звіт НСЖУ про безпеку репортерів за 2018 рік на сторінках спецвипуску «Жертви безкарності».

«Негатив і вибіркова увага до політиків під час виборчої кампанії знижують рівень довіри до ЗМІ», – соціологи// НСЖУ, 11.03.2019

Напередодні виборів більшість вечірніх новинних програм телеканалів – про політику й політиків. Проте в українського глядача обмаль об’єктивної інформації: з 44 зареєстрованих кандидатів на посаду Президента України в ефір «прориваються» лише 15, та й про більшість із них інформація подається упереджено й неоднозначно – є ті, кого лише хвалять, і ті, в кого більше негативних оцінок.

«Навколо таких проектів мають об’єднуватися найкращі сили» – Гліб Головченко// НСЖУ, 07.03.2019

Гліб Головченко, секретар НСЖУ, директор Коледжу преси та телебачення, генеральний продюсер ТК «ТАК TV», заслужений журналіст України, відомий своєю активною позицією — і як медіаменеджер, і як керівник, що опікується майбутнім української журналістики. У газеті «День» вийшли кілька його матеріалів про тривожну ситуацію з друкованою пресою та регіональним телебаченням («День» № 28–29 від 15–16 лютого ц. р. і блог на сайті «Дня»), а це інтерв'ю – в розвиток теми.

Партнери