Фотовиставка в НСЖУ про роботу журналістів на Євромайдані

П'ятниця 22 Лютого 2019

На світлинах – репортерські будні Євромайдану. Минуло п’ять років...

Дехто з колег від часів Революції гідності виконував свій професійний обов’язок і в інших гарячих точках – у Криму, східних областях країни...

Фотокореспондент «Голосу України» Олександр Клименко, який зазнав осколкових поранень на вулиці Грушевського в столиці, приходив на місце подій знову, навіть на милицях – висвітлювати Майдан. А згодом не міг не бути серед найактивніших фотолітописців військової звитяги українців на передовій боротьби проти держави-агресора. Олександр – автор друкованого видання «Фронтовий альбом», має в активі низку персональних фотовиставок, учасник міжнародних і національних творчих конкурсів.

Автор-упорядник фотоальбому «Майдан гідності» – спецвипуску альманаху «Київський журналіст», нині секретар НСЖУ Сергій Шевченко також фіксував історичні події в столиці й водночас – репортерські будні на Майдані: робив зйомки на початку мирних протестів у листопаді 2013-го, у грудні й січні, а відтак – коли пролилася кров Героїв Небесної Сотні... Дата 21 лютого на світлинах – це ранок перемоги Євромайдану.

У Києві в ті дні й місяці працювала преса зі всього світу. Увага планети була прикута до України – до народної оборони її цивілізаційного вибору європейського шляху розвитку, до боротьби з несправедливістю.

В експозиції виставки «Журналісти на Євромайдані: п’ять років по тому» 45 світлин з Євромайдану. Частину їх надали для перших тематичних виставок у Національній спілці журналістів України парламентський фотокореспондент Микола Білокопитов, фотомайстри Станіслав Черній, Олеся Брязгунова, журналіст Юрій Луканов та деякі інші. Низка робіт з попередніх виставок НСЖУ доповнена новими, які експонуються вперше – з нагоди 5-річчя перемоги Революції гідності.

Ініціатор і організатор фотовиставки – Національна спілка журналістів України, творчу підтримку надав Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива».

Людмила Мех

Фото Сергія Шевченка і Сергія Горевалова

Довідник журналіста: що робити, якщо вас б’ють// НСЖУ, 20.05.2019

Робота журналіста ніколи не була безпечною. І навіть якщо не йдеться про якесь резонансне розслідування, небезпека бути побитими у працівників ЗМІ є завжди. Депутатів і чиновників в Україні бити журналістів, які ставлять незручні запитання, вже трохи відучили, але бажаючих вирішити проблему за допомогою кулаків залишається чимало.

Всеукраїнський фестиваль журналістів «Азовське літо-2019» запрошує// НСЖУ, 14.05.2019

У Бердянську 31 травня – 2 червня 2019 року відбудеться XXI Всеукраїнський фестиваль журналістів „Азовське літо”. Мета фестивалю – сприяти журналістам в обміні досвідом, а також популяризація Бердянська як сімейного курорту, туристичного, оздоровчого та культурного центру Південної України.

«Усім журналістам місця не вистачить»...// НСЖУ, 14.05.2019

Акредитація як засіб захисту від ЗМІ (білоруський досвід). Політичний режим свідомо обмежує право на свободу інформації і свободу роботи для ЗМІ (публікується мовою оригіналу).

Посол Словаччини і голова НСЖУ в програмі "Євроінтегратори" з Тетяною Поповою// НСЖУ, 13.05.2019

У новому випуску програми "Євроінтегратори" з Тетяною Поповою на ObozTV посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін і голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко розповіли про співпрацю двох країн, безпеку співробітників ЗМІ і загрозу "Північного потоку-2" (скорочено).

Партнери