Кропивницькі краєзнавці готують довідник про журналістів області

Понедiлок 14 Січня 2019

– Це буде щось схоже? – запитуємо в одного з упорядників майбутньої книги-довідника про журналістів Кіровоградщини краєзнавця і журналіста Володимира Поліщука.

– І так, і ні. Насамперед тому, що імен журналістів, пов’язаних з нашим центральноукраїнським регіоном – тих, хто працював тут або народився, -закономірно набагато більше. Тому разом із моїм співупорядником, відомим краєзнавцем Володимиром Боськом плануємо насамперед підготувати й надрукувати перший випуск біографічного довідника «Журналісти степового краю». Крім того, матимемо багатший ілюстративний матеріал.

– Чиї життєписи ввійдуть до видання?

– Творчих працівників засобів масової інформації, народжених до 1939 року, тобто часу утворення Кіровоградської області. Уже маємо понад двохсот біографій.

– Певно, траплятимуться біографії  й зовсім невідомих людей і більш поважних особистостей…

– Так, безумовно. Адже до наших земляків належить, скажімо, й Юрій Моторний (народився в Хмельовому Маловисківського району), який пройшов шлях від районки та керівництва «Кіровоградською правдою» до редактора всеукраїнського видання «Сільські вісті»; й Олександ Плющ (народився в Єлисаветграді), котрий був відомий на весь Союз завдяки «Комсомольской правде», «Известиям», а ще, як перший редактор популярного тижневика «Неделя»; і Євген Поповкін (народився в Петроострові Новомиргородського району), він, як редактор, зробив усе, щоб очолюваний ним журнал «Москва» вперше надрукував роман Михайла Булгакова «Мастер и Маргарита»; й Петро Косенко (народився в місті Долинська), якого в роки Другої світової війни гітлерівці вивезли на примусові роботи до Німеччини, а потім він жив у країнах Південної Америки та США, друкуючись у багатьох тамтешніх періодичних виданнях… На сторінках книги знайдете інформацію й про багатьох членів журналістських спілок СРСР та України, які були лауреатами чисельних премій та відзнак. Приємно буде ближче познайомитися з життєвим і творчим шляхом незабутніх Володимира Базилевського та Віктора Погрібного, Володимира Гвоздецького та Владислава Журавського…

– Що турбує упорядників книги «Журналісти степового краю. Біографічний словник» на даному етапі роботи?

– Хотів би звернутися до рідних, близьких чи просто знайомих газетярів, працівників радіо й телебачення, які народилися до 1939 року на території сучасної Кіровоградщини або працювали в місцевих ЗМІ, з проханням відгукнутися. Оскільки не виключено, що ми когось не врахували або подаємо про людину неповну інформацію. Телефон для довідок 066 224 3808.

Дякую, пане Володимире за інформацію й бажаю майбутній цікавій і потрібній книзі гідного тиражу.

 

Федір Шепель,

фото автора

 

Ключове слово – творчість (з нагоди 60-річчя НСЖУ)// НСЖУ, 19.04.2019

Національна спілка журналістів України 25 квітня відзначає 60-річчя. З цієї нагоди видано альманах «Журналіст України», який розповідає широкій читацькій аудиторії про діяльність передовсім обласних організацій творчої спілки – це своєрідний колективний портрет НСЖУ, написаний під круглу дату в її історії.

В Україні заснували журналістську премію імені Гонгадзе// НСЖУ, 11.04.2019

Премію за новаторство в журналістиці імені Георгія Гонгадзе презентували 9 квітня в Києві. Її започаткував цього року український ПЕН-клуб. Переможця визначать 21 травня. Саме цього дня загиблому журналісту Гонгадзе мало би виповнитись 50 років.

Мистецьку премію «Київ» імені Анатолія Москаленка здобув Володимир Проненко// НСЖУ, 09.04.2019

Журі Мистецької премії «Київ» на засіданні 9 квітня проголосувало за присудження премії імені Анатолія Москаленка 2019 року (в галузі журналістики) Володимирові Проненку – авторові книжки «Що серцем сприйняв» (2017).

Анексія Криму: втекти, щоб вижити// НСЖУ, 19.03.2019

Цими днями в Україні згадують про події п'ятирічної давнини, пов'язані з окупацією Криму. Секретар Національної спілки журналістів України, редактор проекту "Крим. Реалії" Радіо Свобода Олена Юрченко була серед тих колег, хто повідомляв про ситуацію, працюючи в надзвичайно складних умовах на захопленому півострові. Про свою роботу в 2014-му, про погрози й небезпеку, про досвід переїзду разом із сім'єю до Києва та облаштування на новому місці Олена розповіла в публікації для сайту patriotdefence.org.

Партнери