Відбувся VІI Всеукраїнський історико-культурологічний форум «Сікорські читання»

П'ятниця 19 Жовтня 2018

Цьогорічне зібрання мало особливий підтекст, адже відбувалося з нагоди ювілейної дати – 95-ї річниці від дня народження Героя України, визначного культурного діяча, музеєтворця Михайла Івановича Сікорського, повідомив кандидат історичних наук Тарас Нагайко – заступник голови оргкомітету форуму. Співорганізатори цього щорічного дійства – Національна спілка краєзнавців України, Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» та громадська організація «Переяславський скарб». Задля вшанування пам’яті визначного представника українського музейництва, організаційний комітет доклав значних зусиль, аби програма форуму наповнилася змістовними ініціативами в галузі культури, науки та освіти.

З вітальними словами до учасників форуму звернулися ректор університету, академік Національної академії педагогічних наук України, член президії Національної спілки краєзнавців України, доктор історичних наук, професор Віктор Коцур, генеральний директор Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Олексій Лукашевич, заступник міського голови м. Переяслава-Хмельницького Валентина Губенко, заступник голови Переяслав-Хмельницької РДА Анна Скляренко та голова Національної спілки краєзнавців України Олександр Реєнт.

Традиційно в межах форуму відбулося шосте за ліком вручення Премії імені Героя України Михайла Сікорського Національної спілки краєзнавців України. Включно з номінантами 2018 року кількість лауреатів цієї нагороди сягнула тридцяти осіб. З рук голови НСКУ Олександра Реєнта в залі переяславського університету цього року її отримали: генеральний директор «Музею Івана Гончара», художник-монументаліст, живописець, музеєзнавець Петро Гончар, директор Волинського краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України, член президії Волинської обласної організації НСКУ, почесний краєзнавець України Анатолій Силюк, директор Музею історії міста Бердичева, голова Житомирської обласної організації НСКУ, почесний краєзнавець України Павло Скавронський, заслужений працівник культури України, спеціаліст у галузі археології та музеєзнавства, багаторічний керівник секції археології Переяслав-Хмельницької міськрайонної організації УТОПІК Галина Бузян, директор Івано-Франківського краєзнавчого музею, лауреат обласної премії імені Івана Вагилевича (2009), член НСКУ Ярослав Штиркало.

Незмінними гостями форуму стають і лауреати премії минулих років. Події форуму широко висвітлюються, чим привертається увага до безцінної історико-культурної спадщини зібраної та збереженої у Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав», який має носити ім’я Михайла Сікорського. Це буде гідною даниною пам’яті та шаною його творцеві.

Засновники й організатори Всеукраїнського історико-культурологічного форуму «Сікорські читання» дякують постійним інформаційним партнерам – Всеукраїнському благодійному фонду «Журналістська ініціатива» (президент Людмила Мех), науковому часопису «Краєзнавство» (головний редактор Олександр Реєнт) тижневику «Культура та життя» (головний редактор Євген Букет), ТРК «Альта» (директор Олег Ярмоленко), громадсько-політичній газеті «Вісник Переяславщини» (редактор Галина Карпенко).

Оргкомітет сподівається на дальшу плідну співпрацю й висловлює щиру вдячність усім партнерам, учасникам, гостям за підтримку й участь у проведенні цьогорічного зібрання.

 

Анексія Криму: втекти, щоб вижити// НСЖУ, 19.03.2019

Цими днями в Україні згадують про події п'ятирічної давнини, пов'язані з окупацією Криму. Секретар Національної спілки журналістів України, редактор проекту "Крим. Реалії" Радіо Свобода Олена Юрченко була серед тих колег, хто повідомляв про ситуацію, працюючи в надзвичайно складних умовах на захопленому півострові. Про свою роботу в 2014-му, про погрози й небезпеку, про досвід переїзду разом із сім'єю до Києва та облаштування на новому місці Олена розповіла в публікації для сайту patriotdefence.org.

Побили, кинули яйце та облили кефіром: в Україні – тільки вільна журналістика// НСЖУ, 16.03.2019

Ні для кого не секрет, що журналіст – професія небезпечна, особливо в країні, де на носі вибори глави держави. Незважаючи на всі закони, в Україні сотні журналістів на рік зазнають фізичного та психологічного тиску. «Телекритика» подає короткий звіт НСЖУ про безпеку репортерів за 2018 рік на сторінках спецвипуску «Жертви безкарності».

«Негатив і вибіркова увага до політиків під час виборчої кампанії знижують рівень довіри до ЗМІ», – соціологи// НСЖУ, 11.03.2019

Напередодні виборів більшість вечірніх новинних програм телеканалів – про політику й політиків. Проте в українського глядача обмаль об’єктивної інформації: з 44 зареєстрованих кандидатів на посаду Президента України в ефір «прориваються» лише 15, та й про більшість із них інформація подається упереджено й неоднозначно – є ті, кого лише хвалять, і ті, в кого більше негативних оцінок.

«Навколо таких проектів мають об’єднуватися найкращі сили» – Гліб Головченко// НСЖУ, 07.03.2019

Гліб Головченко, секретар НСЖУ, директор Коледжу преси та телебачення, генеральний продюсер ТК «ТАК TV», заслужений журналіст України, відомий своєю активною позицією — і як медіаменеджер, і як керівник, що опікується майбутнім української журналістики. У газеті «День» вийшли кілька його матеріалів про тривожну ситуацію з друкованою пресою та регіональним телебаченням («День» № 28–29 від 15–16 лютого ц. р. і блог на сайті «Дня»), а це інтерв'ю – в розвиток теми.

Партнери