37700 гривень зібрано на унікальному благодійному журналістському аукціоні «Рука підтримки», який пройшов на Запоріжжі

Четвер 14 Червня 2018

Запорізька обласна організація ЗОО НСЖУ провела унікальну в Україні акцію - благодійний журналістський аукціон «Рука підтримки», мета якого – надання допомоги ветеранам та журналістам, які потребують довготривалої медичної допомоги.

Ідея проведення заходу виникла не спонтанно, справа в тому, що в минулі роки вже було проведено три аукціони, які принесли вагомий результат. Тому керівники ЗОО НСЖУ Наталія Кузьменко та Валентина Манжура виступили з ініціативою проводити цього року не традиційний фестиваль, а вагоме дійство, яке принесе велику користь регіональним медійникам. І це сьогодні, на жаль єдиний спосіб якось підтримати коллег.   

Відкриваючи захід, голова Запорізької обласної організації НСЖУ, заслужений журналіст України Наталія Кузьменко привітала колег з професійним святом, подякувала всім за спільну творчу роботу, завдяки якій наша організація вже третій рік поспіль визнається в конкурсі НСЖУ кращою в Україні. Вона вручила найактивнішим керівникам первинних журналістських організацій та членам спілки найвищі нагороди НСЖУ.

Почесним Знаком  НСЖУ відзначені:

- Геннадій Дерибас, член секретаріату ЗОО НСЖУ, генеральний директор газети «МИГ», заслужений журналіст України;

- Олена Шевчук, член секретаріату, керівник молодіжного крила  ЗОО НСЖУ, секретар первинної організації ЗОО НСЖУ «Телебачення Запоріжжя», тележурналіст, ведуча;

- Галина Знаменська, секретар первинної організації телеканалу ТV5, тележурналіст

- Інна Гогой, головний редактор служби інформації телеканалу «Z», активіст спілки

- Олександр Медко, журналіст, поет, голова обласної організації Національної спілки письменників України, активіст ЗОО НСЖУ

- Людмила Долженко – член секретаріату ЗОО НСЖУ, голова первинної організації «Радіо Запоріжжя», головний продюсер радіо.

Почесною Грамотою НСЖУ нагороджено:

- Микиту Шляхтунова, члена молодіжного крила ЗОО НСЖУ  - Філія ПАТ НСТУ «Запорізька регіональна дирекція».

(У Микити нагородження співпало з  Днем народження, тож разом з Грамотою він отримав і символічний подарунок від спілки).  

- Ольга Якименко, член правління ЗОО НСЖУ, секретар первинної журналістської організації, головний редактор газети «Червоний проминь», заслужений журналіст України

- Наталія Федорова, журналіст телеканалу «Алекс», активіст ЗОО НСЖУ.

- Юлія Тисленко, член правління ЗОО НСЖУ, голова Бердянської міської організації ЗОО НСЖУ, заступник редактора газети «Південна зоря»

Нагороджених привітали майстри мистецтв Запорізького музичного училища імені Платона Майбороди.

А потім стартував третій благодійний аукціон ЗОО НСЖУ - «Рука підтримки».  Для участі в аукціоні зареєструвалося 35 учасників торгів та їх уповноважених. Підтримати журналістів-ветеранів та журналістів, які потребують допомоги, прийшли бізнесмени, представники ділових кіл, громадськості, депутати міської та обласної  ради, представники влади.

На благодійному аукціоні «Рука підтримки було представлено більше 30 лотів. Стартова ціна лотів від 500 до трьох тисяч гривень. Це – картини, написані маслом, аквареллю, олівцем, фото картини на фотопапері та на полотні відомих запорізьких журналістів-художників Наталії Федорової ТРК «Алекс», Наталії Зворигиної (газета «Запорізька правда», Олени Шевчук (Запорізька Філія ПАТ НСТУ), а також експонати, представлені меценатами та партнерами ЗОО НСЖУ, майстрами художньої творчості. А саме  - вироби з порцеляни Запорізького фарфорового заводу, з металу (ручна ковка) природних матеріалів, книги запорізьких письменників,  дитячі творчі доробки тощо.

Це художні роботи співробітників телеканалу «Алекс», Громадського телебачення, газет «Запорізька правда», і «Індустріальне Запоріжжя», «Запорозька Січ», «МИГ» зокрема, фотороботи Володимира Шеремета,  Юрія Зелінського, Олександра Прилепи і Сергія Томка.

Колектив Міського палацу дитячої та юнацької творчості надав кілька лотів, для аукціону свої роботи також передали професійні художники Гагік Кургінян і Людмила Лисиця, полотна яких продають в Європі і Азії та інш.

Проводив третій благодійний аукціон  «Рука підтримки» член НСЖУ, наш вже постійний ліцитатор міжнародного  рівня  Віталій Семенюк. Біля кафедри, де працював ліцитатор, діяв вільний мікрофон. Учасники торгів могли звернутися до журналістів зі словами підтримки, привітати їх зі святом.

- Сьогодні це вже третій благодійний журналістський аукціон, який ми проводимо для ветеранів та журналістів, що потребують медичної допомоги. Перші два аукціони добре себе зарекомендували, а тому ми вирішили і далі проводити подібні заходи, адже інакше допомогти ми ніяк не можемо. Журналісти дуже часто пишуть про людей, яким потрібна допомога, але самим журналістам допомогти нікому, - зазначила голова Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України та організатор аукціону Наталя Кузьменко.

Проведенню власне аукціону передувала велика організаторська робота: і по збору лотів, і по запрошенню покупців. Але, як бачимо, нам все вдалося. Торги проходять активно, і ми зможемо зібрати кошти для допомоги нашим колегам. Найактивнішими учасниками торгів стали депутат обласної ради Генадій Фукс, який придбав лоти на суму близько 7 тис. грн., та Ігор Чумаченко, депутат міської ради.

  • Сьогодні відбувається велика подія, свято - цього тижня ми вже відзначили День журналіста України і так співпало, що в цей же час ми відзначаємо 60-річчя Запорізької обласної організації НСЖУ. Ініціатива обласної  спілки журналістів, яка націлена допомогти ветеранам журналістики та тим, які потребують медичного лікування,  була підтримана ПАТ «Запоріжсталь», - розповів депутат міської ради Ігор Чумаченко. - тому ми вирішили взяти участь в аукціоні, щоб допомогти фінансово тим, хто віддав майже все своє життя такій нелегкій професії.
  •  

Боротьба за лот, в якому брав участь Ігор Чумаченко, виявилася самої «гарячої» на всьому аукціоні. За статуетку троянди художньої ковки боролися двоє учасників, починаючи від стартової ціни 500 грн. Перемогу здобув Ігор Чумаченко, віддавши за лот 6500.

Підтримали журналістів активною участю в аукціоні народний депутат України Олександр Романовський, надійний партнер ЗОО НСЖУ Юрій Ружин,  Віктор Щербина із Запорізького району, які теж постійно допомагає журналістам, генеральний директор корпорації «Кераміст» Дмитро Зусманович, директор Запорізького порцелянового заводу Анатолій Титов, голова Василівської  РДА Валерій Кошеленко,  директор міжнародного клубу друзів «Віконт» Віктор Худяков та інші. Ми вдячні їм зо розуміння та щиру допомогу.

Наразі робоча група аукціону підбиває підсумки і планує розподіл коштів на допомогу журналістам. Попередньо можна говорити, що на аукціоні виручено понад 37700  гривень. У програмі, яка супроводжувала аукціон, взяли участь член НСЖУ, співак і композитор Анатолій Сердюк, квінтет викладачів музучилища «Містерія» під керівництвом директора ЗДМУ імені П. Майбороди, заслуженого працівника культури України Сергія Пелюка, студенти музучилища.

Після концерту організатори запросили всіх на дружнє застілля з козацьким кулішем та іншими смаколиками.

Принагідно хочемо висловити велику щиру подяку тим, хто допоміг організувати і цю частину свята – директору музучилища Сергію Пелюку, голові Запорізької райдержадміністрації Анатолію Васюку бізнесменам Олексію Пучкову, Віктору Худякову, Юрію Керопяну, Сергію Кочарову.

Невимушене спілкування, сміх, пісні – одним словом, святковий настрій в повному обсязі – додали наснаги запорізьким медівникам і відчуття того, що вони – не самі, що вони і їх праця потрібні людям.

Як зазначила найактивніший організатор заходу, відповідальний секретар ЗОО НСЖУ, Валентина Манжура, низка заходів, присвячених 60-річчю НСЖУ, невдовзі продовжиться. Починається  новий творчий конкурс  «Запорізькі журналісти мають талант», який спочатку відбудеться у кожній первинній організації, а восени завершиться великим гала-концертом.     

Валентина Бистрова, фото Олександра Прилепи

 

Благодатна нива його життя (з нагоди сторіччя з дня народження Олега Бабишкіна)// НСЖУ, 14.11.2018

Дві товсті папки незвичного для нинішніх «комп’ютерних» часів машинописного тексту. У нього є початок, але немає кінця. У такому вигляді передав нам спогади Олега Бабишкіна його син Олександр з надією на їх підготовку до друку і видання. Не без хвилювання кожен з нас доторкнувся до цих уже пожовклих сторінок – останнього твору, щирої сповіді, прощального слова нашого незабутнього Вчителя.

В інформаційний простір – від «плуга»// НСЖУ, 13.11.2018

Минуло сто років з дня народження Дмитра Прилюка, визначного журналіста, письменника, багаторічного вихователя журналістської зміни.

"Він не впустив у себе цензора, а це в ті часи було дуже непросто"// НСЖУ, 04.11.2018

Одна зі знакових журналістських епох в Україні асоціюється з ім'ям Дмитра Прилюка. У 1965–1969 і 1972–1982 рр. він очолював факультет журналістики Шевченкового університету.

Злочини проти журналістів: що змінилося за рік// НСЖУ, 02.11.2018

Від січня минулого до початку жовтня цього року Національна спілка журналістів України зафіксувала 143 випадки фізичної агресії проти співробітників медіа, із них 64 припадають на минулі дев’ять місяців.

Партнери