До уваги керівництва Укрпошти (роздуми редактора)

Середа 14 Березня 2018

По-перше, абсолютно неприпустимим є те, що поштовики піднімають тарифи не з 1 січня кожного року, а посеред року. Кожне видання, оголошуючи передплату на цілий рік, виставляє свою обґрунтовану передплатну ціну. А що ж нам робити, коли поштовики посеред року піднімають тарифи? Піднімати передплатну ціну? Але ж багато людей уже передплатили газети на цілий рік. Брати з них ще якусь додаткову доплату? Це ж абсурд, і це неминуче призведе до різкого зниження кількості передплатників.

По-друге, керівництво Укрпошти пояснює підвищення тарифів тим, що, мовляв, зросли зарплати, комунальні послуги, ціни на пальне тощо. Не можу погодитися з цим. Усе це зросло й у газетярів. Ми знаходимо додаткові резерви, аби не підвищувати передплатну ціну, а в поштовиків один шлях – піднімати тарифи.

По-третє, кажучи про збитковість доставки газет, Укрпошта, втім, відмовляється надати відповідні розрахунки, які б продемонстрували, з чого саме складається собівартість доставки. Так ось де притичина! А щодо «подорожчання пального», то на Житомирщині, приміром, машини, які доставляють пошту, заправляють газом (він дешевший, ніж бензин). Окрім того, разом з газетами поштовики доставляють у відділення на місця всілякі товари: мийні засоби, туалетний папір тощо. Чи справедливо списувати витрати лише на доставку газет?

Щодо зарплат. Так, мінімалка виросла з 3200 до 3723 гривень – тобто на 18 відсотків. Те саме пальне (якщо авто на бензині) – на 19 відсотків. А тарифи піднімаються на 49 відсотків. Де ж логіка? Тут, як мовиться, арифметика ніяк не сходиться. До того ж, інфляція на 2018-й закладена на рівні 9 відсотків, а тарифи чомусь треба піднімати одразу аж наполовину.

Таким чином, маємо бігання по колу. Мовляв, тариф збитковий – підняли ціну. За півроку – те саме. А як результат, тиражі газет падають. Бо хто з читачів передплачуватиме пресу, коли такі ціни? І це, особливо наголошую, відбувається в той час, коли триває війна і коли противник атакує нас своєю брехливою пропагандою. А люди так чекають на об'єктивну інформацію про те, що відбувається як у нашій країні, так і поза її межами! Що це, спланована провокація?

Дивує позиція тарифної ради при Мінінфраструктури. Невже там не бачать, що відбувається в Укрпошті? І чому не домагаються, аби поштовики надавали редакторам газет, Національній спілці журналістів дані про те, з чого складається собівартість доставки газет? До того ж, на одній з попередніх зустрічей, 1-й заступник глави Укрпошти з фінансових питань п. Чернявський заявив, що особлива увага, окрім передплати, приділятиметься реалізації газет уроздріб. Навіть збиралися ввести в штат дирекцій окрему одиницю, однак далі розмов справи не пішли.

Видавці закликають Укрпошту до справедливого, рівноцінного діалогу. Вкрай потрібно ввести мораторій на підвищення тарифів на доставку – до вироблення Укрпоштою стратегії розвитку їхньої галузі в портфелі усіх своїх послуг. А не робити це, як мовиться, легкодумно. У них же є стратегія розвитку кур'єрської доставки, вихід на ринок банківських послуг. І якби об'єктивно визначити собівартість доставки газет передплатникам, то, напевне, й не було б отих 150 міфічних мільйонів збитків Укрпошти за останні роки, про що вони не втомлюються переконувати і нас, редакторів, і Спілку журналістів, і своє рідне Міністерство інфраструктури.

Запрошуємо до взаємовигідного співробітництва!

Володимир Яцкевич

м. Житомир

Журналіст. Волонтер. Патріот// НСЖУ, 17.12.2018

Чи може 13-річна дитина бути організатором волонтерського руху? А в 14 років бути переможцем престижних дорослих творчих конкурсів та автором статей у міжнародних виданнях? У Дніпрі є такий юнак – Ілля Дирін, ліцеїст, учень 3-го курсу Дніпровського ліцею митно-податкової справи з посиленою військово-фізичною підготовкою при Університеті митної справи та фінансів.

«Фейкові» новини: виклик прийнято// НСЖУ, 08.12.2018

Російська пропаганда здебільшого дотримується правила чотирьох «з»: знівелювати, зманіпулювати, змістити увагу, заплутати.

У Києві презентовано 19-й випуск щорічника «Україна дипломатична», в якому є статті журналістів// НСЖУ, 29.11.2018

У столиці 28 листопада відбулася презентація 19-го випуску наукового щорічника «Україна дипломатична». В цьому збірнику є і статті фахових журналістів, членів творчої спілки.

Реформований "Театрально-концертний Київ" виходитиме онлайн// НСЖУ, 15.11.2018

Незабаром власну онлайн-версію представить одне із найвідоміших мистецьких видань – журнал «Театрально-концертний Київ». Перша назва часопису, що веде свою історію з 1936 року, – «Театральна декада». Згодом журнал перейменували на «Театральний Київ».

Партнери