Засновники газети не відповідають за заробітну плату працівників редакції

Вiвторок 23 Травня 2017

Чи має право районна рада, яка є засновником газети, виділяти кошти по програмі на виплату зарплати працівникам редакції частково, якщо власних коштів від господарської діяльності не вистачає? З таким запитанням на «Гарячу лінію» НСЖУ звернулася Ірина Скуділо, редактор газети «Котовські вісті» на Одещині.

Роз’яснення з цього приводу дає медіаюрист ГО «Платформа прав людини» Людмила Опришко:

«Відповідно до частини 1 статті 94 Кодексу законів про працю України, частини 1 статті 1 Закону України "Про оплату праці" заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Таким чином, обов'язок по виплаті заробітної плати законодавством України покладається на підприємство – роботодавця.

Крім того, частини 1-3 статті 96 Цивільного кодексу України передбачають, що  юридична особа самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями; юридична особа відповідає за своїми зобов'язаннями усім належним їй майном; учасник (засновник) юридичної особи не відповідає за зобов'язаннями юридичної особи, а юридична особа не відповідає за зобов'язаннями її учасника (засновника), крім випадків, встановлених установчими документами та законом.

Таким чином, за загальним правилом, районна рада, як засновник редакції, не відповідає за зобов'язаннями редакції газети, в тому числі, по заробітній платі, якщо інше не передбачено статутом редакції чи іншими законами.

Законодавство України встановлює вимоги до складання паспортів бюджетних програм (зокрема, див. за посиланням http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1104-14#n93). 

Проте, законодавство України не передбачає можливості включення до паспортів бюджетних програм витрат на заробітну плату працівників комунальних підприємств, створених місцевою радою».

Партнери