Помер Феодосій Мандзюк

Понедiлок 14 Грудня 2015

У день святого апостола Андрія у Свято-Миколаївському храмі Луцька журналісти, письменники, численні шанувальники його творчості, родина прощалися з відомим у Волинському краї та України членом Національної спілки журналістів,письменником, краєзнавцем, видавцем Феодосієм Мандзюком, якого ще краяни знали як поета-сатирика Костя Волиняка. Похований на міському кладовищі у селі Гаразджа.

Народився митець Слова на Горохівщині у селі Гектари, в центрі трьох областей – Волинської, Львівської та Тернопільської. Перші кроки на шляху до Великої творчості пролягали до районної газети «Будівник комунізму» із шкільної парти в Берестечківській середній школі, з перших виробничих посад колгоспного обліковця та завідуючого сільським клубом. Проходив службу в армії, де поруч із зброєю відточував майстерність зброї Слова. Саме любов до Слова стала путівкою в обранні філологічного факультету Львівського державного університету імені Івана Франка. Після закінчення університету на журналістській, редакторській і видавничій роботі.

Феодосій Мандзюк працював кореспондентом горохівської «Будівник комунізму», у луцькій «Слава праці», обласній газеті «Радянська Волинь», власним кореспондентом республіканської газети «Молодь України». Він був першим на Волині редактором приватної гумористичної газети «Нате», головним редактором-директором видавництва «Надстир’я», заступником головного редактора українського тижневика «Вісник +К», головним редактором тижневика «Луцький замок». З ініціював і вів гумористичну телепередачу «Веселий оповідач» на телеканалах «Нова Волинь» ОДТРК та телекомпанії «Аверс».

Багато часу віддавав громадській роботі – обирався відповідальним секретарем обласної організації НСЖУ, входив до складу її правління. Національна спілка журналістів України відзначила його працю Золотою медаллю української журналістики.

У копну життєвої творчості він склав понад двадцять сніпків-книжок з яких черпали мудрість дошкільнята - (дев’ять, серед них Неправильні правила поведінки», «Незвичайний мотоцикліст»), шість гумористичних – остання «Хапайте і читайте», шість краєзнавчих – «Легенди старого Луцька» - яка побачила світ кілька місяців тому.

Феодосій Мандзюк був світлою і доброю людиною, майстром високого Слова, вірним товаришем і другом, любив своїх героїв і з повагою ставився до них, як в журналістиці так і в літературних творах. Його любили і поважали читач, колеги і друзі.

Секретаріат обласної організації Національної спілки журналістів України висловлює щирі співчуття у зв’язку з непоправною втратою родині, колегам і близьким покійного. Нехай буде тобі друже земля пухом, мир твоїй душі.

Партнери