Спілка > Публiкацii

«Нам не вистачає на Заході єдиного центру з протидії дезінформації» – Енн Епплбом// Служба інформацii НСЖУ, 09.03.2018

Відома журналістка, дослідниця історії ГУЛАГу, експерт з історії Східної Європи Енн Епплбом поділилася думками про відносини України з Росією і Польщею, а також про виклики Україні й світу, зокрема в інформаційній сфері.

Батьки Романа Сущенка: «Сину, тримайся, ми в тебе віримо!»// Служба інформацii НСЖУ, 05.03.2018

Національна спілка журналістів України, як і Укрінформ, вміщуючи цю публікацію (інтерв’ю, взяте в листопаді 2016-го), висловлює щирі співчуття Романові Сущенку, його рідним і близьким.

Журналісти України і Росії в спільній декларації засудили участь колег у бойових діях// Служба інформацii НСЖУ, 26.02.2018

Представники Національної спілки журналістів України і Спілки журналістів Росії засудили випадки участі журналістів у бойових діях під час відряджень до зони конфлікту. Про це повідомляє видання "Факты" (публікація мовою оригіналу).

Як вижити після роздержавлення та збільшити тиражі газети// Служба інформацii НСЖУ, 13.02.2018

Як традиційно проблемну для всіх друкованих ЗМІ співпрацю з «Укрпоштою» перетворити на надійне партнерство – ці та інші питання було порушено під час тренінгу для регіональних ЗМІ «Ефективне висвітлення питань гендерної рівності у медіа», що проходив 8–10 лютого.

Визволені з катівень бойовиків в’язні розповіли про ціну свободи слова в ОРДЛО// Служба інформацii НСЖУ, 06.02.2018

Перша секретар Національного союзу журналістів України Ліна Кущ вважає, що на окупованих територіях небезпека загрожує не лише журналістам, а й їхнім джерелам інформації.

Ліна Кущ: «Щодня – зустрічі й дзвінки від журналістів-переселенців»// Служба інформацii НСЖУ, 29.01.2018

«З 2014 по 2017 роки в полоні побували 28 журналістів. За нашими оцінками, на кожний відомий випадок доводиться 4–5 тих, про кого не говорять публічно. А це більш як сотня людей. Особисто я знаю деяких колег, що побували в полоні, але не афішують цей відрізок у своїй біографії», – розповіла «Донецким новостям» Ліна Кущ.

“Case against Shabunin” Gets “Evil Innovation” Nomination in the Matter of Investigating Crimes against Journalists// Служба інформацii НСЖУ, 27.01.2018

As we know, the investigation has re-qualified the case of Vitaliy Shabunin, Head of the Board of the Anti-corruption Action Centre. Now he is suspected of “Threat or violence against a journalist” (part 2 of article 345-1 of the Criminal Code of Ukraine). If he is found guilty, he will face up to 5 years of imprisonment.

Відбувся творчий вечір з нагоди 75-річчя фотожурналіста Василя Пясецького// Служба інформацii НСЖУ, 26.01.2018

У прес-центрі НСЖУ 25 січня відбувся творчий вечір з нагоди 75-річчя фотожурналіста Василя Пясецького. Понад 250 найкращих світлин з вагомого творчого доробку ювіляра мали змогу переглянути учасники заходу, серед них – друзі, колеги ветерана журналістики, слухачі Інституту журналістської майстерності.

Чому «справа проти Шабуніна» претендує на «злу новаційність» розслідування злочинів проти журналістів// Служба інформацii НСЖУ, 25.01.2018

Про вибірковість і маніпулятивний характер застосування ст. 345-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за побиття журналіста або погрози щодо нього або його близьких.

Кулуарні і непрозорі методи, якими відбувається скорочення персоналу НСТУ, нас дуже турбують, — Ліна Кущ// Служба інформацii НСЖУ, 22.01.2018

Ще перед Новим роком не було відомо про штатний розклад і про те, які посади будуть скорочені, а вже 11 січня люди стали отримувати повідомлення про скорочення, і скорочення відбувається підрозділами.

Звільнений з полону «ЛНР» Едуард Неделяєв: «Я просто писав правду»// Служба інформацii НСЖУ, 16.01.2018

«Я говорив те, що хотів сказати», – так зауважує про свої дописи луганський блогер Едуард Неделяєв. І каже, що про них не шкодує, хоча саме публікації в соціальних мережах стали підставою для «справи про державну зраду». У полоні Неделяєв, відомий під ніком Edward Ned, пробув 13 місяців. Його затримали 22 листопада 2016 року в непідконтрольному Україні Луганську.

"Гніздо Борисове": життя триває// Служба інформацii НСЖУ, 15.01.2018

Видана в Одесі книжка Лариси Бурчо «Гніздо Борисове» в епоху змін», нагадує: 20 років тому найманий вбивця обірвав життя першого редактора газети «Вечерняя Одесса» Бориса Федоровича Дерев'янка. Водночас видання засвідчує: справа Редактора живе, його творча школа розвивається.

Інтерв’ю Олега Наливайка «Детектору медіа»// Служба інформацii НСЖУ, 04.01.2018

«Назріла необхідність внести зміни до закону щодо вдосконалення механізму реформування друкованих ЗМІ», — вважає голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. Також в ексклюзивному інтерв’ю «Детектору медіа» Олег Наливайко розповів про роботу Комітету в 2017 році, про втрачені й додані повноваження.

Сергій Томіленко: «В Україні кожні чотири дні б'ють журналістів»// Служба інформацii НСЖУ, 01.01.2018

Голова НСЖУ вважає, що 2017 рік був вкрай тривожним з погляду свободи слова та безпеки співробітників ЗМІ, пише strana.ua (публікація мовою оригіналу).

Повернення в мирне життя// Служба інформацii НСЖУ, 22.12.2017

Заслужений журналіст України Наталія Черешинська розповідає про третій етап акції «Книжки – захисникам України» і свої зустрічі в Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни.

Партнери