Спілка > Публiкацii

«Негатив і вибіркова увага до політиків під час виборчої кампанії знижують рівень довіри до ЗМІ», – соціологи// Служба інформацii НСЖУ, 11.03.2019

Напередодні виборів більшість вечірніх новинних програм телеканалів – про політику й політиків. Проте в українського глядача обмаль об’єктивної інформації: з 44 зареєстрованих кандидатів на посаду Президента України в ефір «прориваються» лише 15, та й про більшість із них інформація подається упереджено й неоднозначно – є ті, кого лише хвалять, і ті, в кого більше негативних оцінок.

«Навколо таких проектів мають об’єднуватися найкращі сили» – Гліб Головченко// Служба інформацii НСЖУ, 07.03.2019

Гліб Головченко, секретар НСЖУ, директор Коледжу преси та телебачення, генеральний продюсер ТК «ТАК TV», заслужений журналіст України, відомий своєю активною позицією — і як медіаменеджер, і як керівник, що опікується майбутнім української журналістики. У газеті «День» вийшли кілька його матеріалів про тривожну ситуацію з друкованою пресою та регіональним телебаченням («День» № 28–29 від 15–16 лютого ц. р. і блог на сайті «Дня»), а це інтерв'ю – в розвиток теми.

«Революція Гідності – це й революція журналістської наївності, яка з наростанням подій поступово зникала – Наталія Нагорна// Служба інформацii НСЖУ, 27.02.2019

Приблизно раз на п’ять років у нас в Україні відбуваються революції. І, як виявилося, наші медіа не були готові до таких подій. Журналісти мають погану звичку розслаблятися: ми забуваємо, що у нас складна і небезпечна професія, буваємо трохи наївними і не думаємо про те, що нас на кожному кроці можуть, наприклад, обманути або й жорстоко побити.

Фотовиставка в НСЖУ про роботу журналістів на Євромайдані// Служба інформацii НСЖУ, 22.02.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України 22 лютого презентовано фотовиставку «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому». Проект розповідає про роботу працівників ЗМІ в часи Революції гідності (2013–2014 роки).

Не чіпайте журналіста!// Служба інформацii НСЖУ, 20.02.2019

У переліку найбільш небезпечних професій у багатьох країнах обов’язково значиться «журналіст». Приблизно третя-четверта позиція після шахтарів, рятувальників, поліцейських.

Всеукраїнська нарада редакторів: історія має властивість повертатися бумерангом…// Служба інформацii НСЖУ, 15.02.2019

В історії не трапляється випадковостей. Отже, по-своєму символічним стало те, що Всеукраїнська нарада редакторів друкованих ЗМІ проходила в Києві, з різницею в кілька місяців, акурат через 100 років після 1-го Всеукраїнського з’їзду видавців преси. Тоді, одразу ж зі здобуттям незалежності молодою Українською державою, питання збереження преси й друкованого слова як стратегічного складника національної безпеки постало так само гостро, як і зараз.

Людмила Опришко: “Джерела журналіста – це священна корова. Якщо її чіпати, потерпатиме суспільство”// Служба інформацii НСЖУ, 11.02.2019

Торік Печерський райсуд Києва надав Генеральній прокуратурі доступ до телефонних комунікацій журналісток Наталки Седлецької та Христини Бердинських. Він дозволив слідчому отримати інформацію про всі телефонні контакти журналісток за 17 місяців у справі про можливе розголошення державної таємниці та інформації досудового розслідування директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артемом Ситником.

Ювілей… за ґратами// Служба інформацii НСЖУ, 08.02.2019

Уже третій день народження зустрічає в російській в’язниці незаконно заґратований власкор Укрінформу у Франції Роман Сущенко. Сьогодні, 8 лютого, йому виповнюється 50 років. Журналістка газети «Голос України», член НСЖУ Людмила Опанасенко напередодні ювілею поспілкувалася з дружиною нашого ув’язненого колеги Анжелікою Сущенко.

Життя з чистого аркуша// Служба інформацii НСЖУ, 31.01.2019

Національна спілка журналістів України ознайомлює з творчими доробками лауреатів Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

Камінь спотикання – приміщення редакції// Служба інформацii НСЖУ, 29.01.2019

На свободу «Новини Рокитнівщини» відпустили, та з орендою приміщення можновладці створили проблеми...

Вадим Червоноштан: «Газета «Новомосковська правда» не повинна зникнути!// Служба інформацii НСЖУ, 29.01.2019

Газета "Новомосковська правда" видається з 5 лютого 1919 року, отож незабаром відзначатиме 100-річчя! Але ювілярка, яка переживає нині другу молодість, мусить водночас активно боротися за свої права, розповідає її редактор.

Прес-карта ООС для іноземних журналістів: аргументи за і проти// Служба інформацii НСЖУ, 28.01.2019

На прес-конференції голови НСЖУ Сергія Томіленка і першого секретаря НСЖУ Ліни Кущ презентовано результати «Індексу фізичної безпеки журналістів України» за підсумками 2018 року. У залі виникла дискусія між експертом ГО «Інформаційна безпека» Тетяною Поповою і фотокореспондентом, керівником Associated Press в Україні Єфремом Лукацьким. Ішлося, зокрема, про роботу іноземних журналістів у зоні ООС.

Переселенці: Без права голосу в правовій державі?!// Служба інформацii НСЖУ, 27.01.2019

Національна спілка журналістів України ознайомлює з творчими доробками лауреатів Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців (роботи вміщено мовою оригіналу). Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

Тимчасово переміщені – тимчасово поселені// Служба інформацii НСЖУ, 25.01.2019

Національна спілка журналістів України ознайомлює з творчими доробками лауреатів Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців (роботи вміщено мовою оригіналу). Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

Віталій Голубєв: Я б запровадив квоту на дієслова// Служба інформацii НСЖУ, 22.01.2019

Про соцмережі та тайм-менеджмент, цілі й мотивацію, успіх і саморозвиток – розмова в ефірі програми «Поспілкуємося» Тернопільського обласного радіо з медіатренером, автором книг із професійної та особистої ефективності, секретарем Національної спілки журналістів України Віталієм Голубєвим. Спілкувалася журналістка Анастасія Блага.

Партнери