Спілка > Публiкацii

"Технологічний прорив: ми робимо те, чого поки що не роблять інші" – Костянтин Григоренко// Служба інформацii НСЖУ, 08.01.2019

Не часто на засідання колегії Держкомтелерадіо запрошують редакторів газет, щоб вони поділилися досвідом своїх видань. А от на засідання, що відбулося в грудні 2018 року, були запрошені редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк і директор ТОВ «Обрії 1919» Костянтин Григоренко.

«Не здавайтеся! Ми за Вас молимося!» – слова журналістської підтримки українським бранцям Кремля// Служба інформацii НСЖУ, 29.12.2018

У межах акції Національної спілки журналістів України «Листівка солідарності» надійшли на адресу офісу НСЖУ листівки з новорічними вітаннями й словами підтримки не лише журналістам, а й мужнім українцям – бранцям Кремля – Олегові Сенцову й Олександрові Кольченку.

Зі сталінських часів у Росії нічего не змінилося: в яких умовах зустріне Новий рік в’язень Кремля// Служба інформацii НСЖУ, 28.12.2018

Понад 200 листівок підписали в рамках акції «Новорічна листівка солідарності» небайдужі люди журналістам-в'язням, які перебувають у катівнях у Росії, а також на окупованих територіях Криму й Донбасу: Романові Сущенку, Миколі Семені та Станіславу Асєєву. Підсумки акції її організатори підби 27 грудня, повідомляють «Факты и комментарии» (публікація мовою оригіналу).

МВС захищає журналістів… прес-релізами// Служба інформацii НСЖУ, 27.12.2018

Міністерство внутрішніх справ захищає побитих журналістів... сотнями прес-релізів про діяльність МВС, вміщених на Урядовому порталі, та статтями й нарисами на офіційному веб-сайті міністерства. Так можна оцінити відповідь заступника міністра внутрішніх справ Сергія Гончарова на цілком конкретний запит НСЖУ щодо фізичної безпеки журналістів і загроз свободі слова в Україні.

Олександр Балабко: «Про Китай – з вдячністю й захопленням»// Служба інформацii НСЖУ, 25.12.2018

Книжку журналіста й письменника Олександра Балабка і пам'ятні фотографії українські журналісти, зокрема голова НСЖУ Сергій Томіленко й секретар НСЖУ Зоя Шарикова, цьогоріч передали Всекитайській асоціації журналістів (спогад з 2018-го).

Журналіст. Волонтер. Патріот// Служба інформацii НСЖУ, 17.12.2018

Чи може 13-річна дитина бути організатором волонтерського руху? А в 14 років бути переможцем престижних дорослих творчих конкурсів та автором статей у міжнародних виданнях? У Дніпрі є такий юнак – Ілля Дирін, ліцеїст, учень 3-го курсу Дніпровського ліцею митно-податкової справи з посиленою військово-фізичною підготовкою при Університеті митної справи та фінансів.

«Фейкові» новини: виклик прийнято// Служба інформацii НСЖУ, 08.12.2018

Російська пропаганда здебільшого дотримується правила чотирьох «з»: знівелювати, зманіпулювати, змістити увагу, заплутати.

У Києві презентовано 19-й випуск щорічника «Україна дипломатична», в якому є статті журналістів// Служба інформацii НСЖУ, 29.11.2018

У столиці 28 листопада відбулася презентація 19-го випуску наукового щорічника «Україна дипломатична». В цьому збірнику є і статті фахових журналістів, членів творчої спілки.

Реформований "Театрально-концертний Київ" виходитиме онлайн// Служба інформацii НСЖУ, 15.11.2018

Незабаром власну онлайн-версію представить одне із найвідоміших мистецьких видань – журнал «Театрально-концертний Київ». Перша назва часопису, що веде свою історію з 1936 року, – «Театральна декада». Згодом журнал перейменували на «Театральний Київ».

Благодатна нива його життя (з нагоди 100-річчя з дня народження Олега Бабишкіна)// Служба інформацii НСЖУ, 14.11.2018

Дві товсті папки незвичного для нинішніх «комп’ютерних» часів машинописного тексту. У нього є початок, але немає кінця. У такому вигляді передав нам спогади Олега Бабишкіна його син Олександр з надією на їх підготовку до друку і видання. Не без хвилювання кожен з нас доторкнувся до цих уже пожовклих сторінок – останнього твору, щирої сповіді, прощального слова нашого незабутнього Вчителя.

В інформаційний простір – від «плуга»// Служба інформацii НСЖУ, 13.11.2018

Минуло сто років з дня народження Дмитра Прилюка, визначного журналіста, письменника, багаторічного вихователя журналістської зміни.

"Він не впустив у себе цензора, а це в ті часи було дуже непросто"// Служба інформацii НСЖУ, 04.11.2018

Одна зі знакових журналістських епох в Україні асоціюється з ім'ям Дмитра Прилюка. У 1965–1969 і 1972–1982 рр. він очолював факультет журналістики Шевченкового університету.

Злочини проти журналістів: що змінилося за рік// Служба інформацii НСЖУ, 02.11.2018

Від січня минулого до початку жовтня цього року Національна спілка журналістів України зафіксувала 143 випадки фізичної агресії проти співробітників медіа, із них 64 припадають на минулі дев’ять місяців.

Рік після побиття журналіста Громадського: слідчі саботують справу, а винних досі не встановили// Служба інформацii НСЖУ, 25.10.2018

Прокуратура Києва саботує слідство у справі побиття спецпризначенцями поліції журналіста Громадського Дмитра Реплянчука, заявила адвокатка Людмила Лебідь.

Журналістам варто надіятися лише на себе?// Служба інформацii НСЖУ, 22.10.2018

Подібні думки озвучувалися під час зустріч-дискусії за участю голови НСЖУ Сергія Томіленка, яка відбувалася у Рівному. Під час зустрічі обговорювалися теми, які повинні зацікавити не лише фахівців, які працюють у медіа, але й кожного, оскільки вони стосуються суспільного життя загалом.

Партнери