Спілка > Публiкацii

Держкомтелерадіо лишається рушієм медіареформ (моніторинг за перше півріччя) (частина ІІ)// Служба інформацii НСЖУ, 01.08.2017

Держкомтелерадіо втратив повноваження у сфері державного телебачення і радіомовлення та їхню левову частку у книговидавничій сфері. Моніторинг роботи Держкомтелерадіо за перше півріччя 2017 року.

Держкомтелерадіо лишається рушієм медіареформ (моніторинг за перше півріччя) (частина І)// Служба інформацii НСЖУ, 01.08.2017

Держкомтелерадіо втратив повноваження у сфері державного телебачення і радіомовлення та їхню левову частку у книговидавничій сфері. Моніторинг роботи Держкомтелерадіо за перше півріччя 2017 року.

«Газету бачать і читають – і це вже перемога»// Олександр БРИЖ, 17.07.2017

Днями виповнилося 100 років із моменту виходу першого номера газети «Донбасс»

Толерантність чи загравання з окупантом? Журналісти – про мову ненависті, АТО і ОРДЛО// Служба інформацii НСЖУ, 14.07.2017

Все, що пов’язано з дотриманням журналістських стандартів – це проблема саморегулювання всередині журналістського середовища. Адже поки з боку держави немає визначеності щодо ситуації на Донбасі, говорити про єдину медіаполітику – зарано. Так говорить секретар НСЖУ Ліна Кущ.

Оподаткування доходів членів трудового колективу під час реформування друкованих ЗМІ// Служба інформацii НСЖУ, 13.07.2017

У цій статті ми розглянемо одну із ситуацій податкової конкуренції, яка має місце у зв’язку із оподаткуванням доходу фізичної особи від набуття нею у власність частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ) або приватного підприємства (далі – ПП), що створюються в процесі перетворення редакції членами її трудового колективу в порядку реалізації Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» (далі – Закон).

7 липня випускники Коледжу преси та телебачення в 13е проголосили «Клятву репортера»// Служба інформацii НСЖУ, 12.07.2017

Заснована випускниками Коледжу в 2004 році в період «темників», вона й досі залишається актуальною, особливо в умовах інформаційної війни та намагань деяких «колег» спаплюжити професію журналіста як таку, перетворюючи професійну журналістику в заробітчанство.

Візит українських журналістів до КНР// Служба інформацii НСЖУ, 11.07.2017

У першій декаді липня 2017 року відбувся візит делегації НСЖУ до Китайської Народної Республіки на запрошення Всекитайської асоціації журналістів (англ. абревіатура – ACJA). Уже кілька років поспіль цей обмін візитами має рівень щорічних, а започатковано пізнавальні поїздки майже два десятиліття тому.

Перевіряємо достовірність інформації з соцмереж: майстер-клас секретаря НСЖУ// Служба інформацii НСЖУ, 10.07.2017

Перевірці достовірності інформації, яку журналісти отримують із соціальних мереж, був присвячений один із майстер-класів секретаря НСЖУ, головного редактора Видавничого дому “ОГО”, викладача Національного університету “Острозька академія” Віталія Голубєва, який відбувся 30 червня в Національній спілці журналістів України для учасників семінару з судової реформи, спільно проведеного НСЖУ та Радою суддів України за підтримки проекту USAID “Нове правосуддя”.

Основне питання віденської конференції – свобода медіа в умовах нестабільності// Служба інформацii НСЖУ, 04.07.2017

У Відні відбулася дводенна конференція «Свобода медіа в умовах нестабільності», яку організувало Бюро Представника ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації. Головна проблематика – надання ЗМІ та владі в Україні й усім, кого зачепили конфлікти, сприяння в розв’язанні проблем, пов’язаних зі встановленням миру, співробітництва і безпеки.

Гліб Головченко: «Про що не розповіли підсумкові випуски новин»// Служба інформацii НСЖУ, 03.07.2017

Україна набуває досвіду справжніх дипломатичних та інформаційних перемог. 19-20 червня у Відні пройшла глобальна конференція «Свобода ЗМІ в умовах нестабільності», ініціатором якої виступив Офіс Представника зі свободи слова ОБСЄ.

Власники районок розповіли як і на чому заробляє місцева газета// Служба інформацii НСЖУ, 29.06.2017

Свобода слова приживеться у тій редакції районної газети, яка спроможна не лише на журналістський подвиг, але й на підприємницький. 26 червня у Львівському прес-клубі відбулося відеоінтерв’ю з головними редакторами і співвласниками двох райгазет з Тернопільщини – Василем Тракалом ("Нова доба", Бучач) і Степаном Шкарабаном ("Вільне слово", Козова). З гостями розмовляв журналіст Роман Шостак.

В КРАМАТОРСКЕ ДЕПУТАТЫ, ЧИНОВНИКИ И ЖУРНАЛИСТЫ РЕШАЛИ, КАК ПРОТИВОСТОЯТЬ ВРАЖДЕБНОЙ ПРОПАГАНДЕ// Приазовский рабочий, 23.06.2017

На прошлой неделе в Краматорске состоялось второе выездное заседание Комитета Верховной Рады по вопросам свободы слова и информационной политики во главе с его председателем Викторией Сюмар.

Що робить Віденську Оперу найбільш популярною і визнаною у всьому світі?// Служба інформацii НСЖУ, 19.06.2017

У чому секрет успіху Віденського Оперного театру? У майстерності солістів? Вправності диригента? Вдалої «гри» світла? Слід пам'ятати, що важливим елементом кожної установи чи структури є її прес-служба, яка виступає зовнішнім містком між журналістами і усім складним організмом під назвою «Віденський оперний театр».

Політична нетерпимість, незахищеність, безкарність – які проблеми існують в українській журналістиці// Служба інформацii НСЖУ, 08.06.2017

Високий рівень напруги у самому середовищі журналістів, безкарність за порушення їхніх прав, низькі заробітні плати у галузі, незахищеність, відсутність реакції на викривальні журналістські матеріали, і відсутність простої людини в них – такі головні проблеми, які існують в українському медіасередовищі назвали представники Національної спілки журналістів України в опитуванні сайту «Детектор медіа».

Редакційну політику «Високий замок» уклав з вікінгами (частина 2)// Служба інформацii НСЖУ, 07.06.2017

Інтерв’ю з керівником ТОВ «Видавничий дім «Високий замок» Степаном Курпілем

Партнери