Спілка > Публiкацii

Чому і які українці пишуть вірші: поетичний вернісаж як барометр настроїв суспільства// Служба інформацii НСЖУ, 03.12.2017

В Українському фонді культури відбулася церемонія вшанування лауреатів поетичного вернісажу ім. Максима Рильського «Троянди й виноград».

Чому МВС досі не розслідує побиття журналіста Кирила Малишева в Святошинському районному суді?// Служба інформацii НСЖУ, 13.11.2017

24 жовтня 2017 року, при розблокуванні Святошинського районного суду, працівниками поліції були вчинені протиправні дії, які мають ознаки злочинів за ст. 171 та 345-1 КК України. Постраждали журналісти Дмитро Реплянчук ("Громадське ТБ"), Сергій Лефтер (УНІАН) та Кирило Малишев ("Страна.ua").

І блоху підкує, і книжку напише: член НСЖУ Микола Сядристий презентував нові твори// Служба інформацii НСЖУ, 13.11.2017

Світової слави митець, народний художник України та відомий публіцист Микола Сядристий 10 листопада презентував у прес-центрі Національної спілки журналістів України свої нові книжки, видані в 2016–2017 роках.

На цвинтарі прав журналістів і свободи слова// Служба інформацii НСЖУ, 08.11.2017

На тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму зі свободою слова розпрощалися ще в 2014 році.У Київському районі Донецька біля приміщення видавництва «Донеччина» свого часу встановили пам’ятний знак на честь місцевих журналістів і письменників — учасників Великої Вітчизняної війни. Біля меморіальних плит, де вибиті 247 прізвищ колег, які загинули чи померли вже після війни, ми зазвичай щороку збиралися до Дня преси чи Дня Перемоги...

У листопаді Ігорю Лубченку виповнилося б 80 років: «Давайте без ейфорії...»// Служба інформацii НСЖУ, 07.11.2017

«Без ейфорії...» – саме так радив ставитися колишній багаторічний очільник НСЖУ до того, що «в Україні нарешті запанувала свобода слова». З нагоди ювілею «адвоката журналістики» згадаймо його живе, багато в чому актуальне й дотепер слово публіциста, сказане більш як 10 років тому.

Україна: системна безкарність і як з нею боротися// Служба інформацii НСЖУ, 02.11.2017

2 листопада – Міжнародний день боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів. В Україні акти фізичного насильства проти працівників преси, на жаль, залишаються без належної реакції влади. Немає прецедентів справедливого покарання кривдників журналістів, а в поодиноких випадках судових розглядів призначаються лише сміхотворні штрафи.

Секретар НСЖУ Гліб Головченко виступив з відкритою лекцією в Києво-Могилянській бізнес-школі// Служба інформацii НСЖУ, 26.10.2017

Гліб Головченко, секретар НСЖУ, директор Коледжу преси та телебачення, генеральний продюсер телеканалу ТАК TV, лауреат премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності, кандидат педагогічних наук, виступив з відкритою лекцією «Україна медійна: на порозі інформаційної революції.

Секретар НСЖУ: «Безпека журналістів в Україні — питання політичне»// Служба інформацii НСЖУ, 25.10.2017

Змінити на краще стан справ із фізичною безпекою журналістів в Україні може насамперед постійний громадський тиск на органи влади та силові структури на всіх рівнях. Тиск наполегливий, але в межах чинного законодавства. Про це заявив секретар НСЖУ Віталій Голубєв на міжнародній конференції «Протидія погрозам життю та безпеці журналістів. Ефективне розслідування злочинів проти свободи вираження поглядів», що відбулася 19 жовтня в Києві.

Пензлем і пером воює за Україну Сергій Пущенко – друг Художник// Служба інформацii НСЖУ, 18.10.2017

У Києві, в Національному музеї літератури України, експонується виставка живопису й графіки харківського художника, члена НСЖУ Сергія Пущенка – автора унікального мистецького проекту «Портрети добровольців на війні».

Деякі співзасновники і досі не хочуть відпускати комунальні газети на волю// Служба інформацii НСЖУ, 09.10.2017

Аналіз ходу реформування регіональних ЗМІ станом на 1 жовтня 2017 року

«Гора» державного захисту прав журналістів породила «мишку». Маленьку-маленьку.// Служба інформацii НСЖУ, 04.10.2017

Ті поодинокі справи, щодо злочинів проти журналістів, які доходять до судів, перетворюються або у виправдувальні вироки, або у мінімальні штрафи, або, в разі призначення мінімального строку позбавлення волі, від такого покарання засудженні звільняються з випробуванням строком.

Подорож у Китай українськіх журналістів// Служба інформацii НСЖУ, 19.09.2017

Вже кілька років поспіль українські журналісти вирушають у Китай у творчу подорож. Але ця вереснева поїзка була особливою, бо стала можливою за сприяння Генерального консульства КНР в Одесі і, особисто, генконсула пані Чжао Сянжун.

«Від святкових урочистостей залишилися сотні фотокадрів»// Служба інформацii НСЖУ, 11.09.2017

28 липня «Південна зоря» відсвяткувала 100-річчя

Заключний акорд XVIII конкурсу "Українська мова – мова єднання"// Служба інформацii НСЖУ, 07.09.2017

В останні дні літа в Одесі відбувся заключний тур Всеукраїнського конкурсу "Українська мова – мова єднання", що вже вісімнадцять років об'єднує патріотів нашої держави не лише з України, а й Англії та Німеччини, США і Молдови, Португалії й Білорусі, Придністров'я і Словаччини, інших країн світу. З кожним роком все більше стає учасників з інших країн(в основному, це українці, які живуть нині за кордоном).

Фрагмент із книги Віталія Голубєва “Лайфхак для журналіста: як ефективно використовувати час та інформацію”// Служба інформацii НСЖУ, 05.09.2017

Секретар НСЖУ, редактор Видавничого дому “ОГО” Віталій Голубєв став автором книги для медійників

Партнери