Спілка > Публiкацii

Прес-карта ООС для іноземних журналістів: аргументи за і проти// Служба інформацii НСЖУ, 28.01.2019

На прес-конференції голови НСЖУ Сергія Томіленка і першого секретаря НСЖУ Ліни Кущ презентовано результати «Індексу фізичної безпеки журналістів України» за підсумками 2018 року. У залі виникла дискусія між експертом ГО «Інформаційна безпека» Тетяною Поповою і фотокореспондентом, керівником Associated Press в Україні Єфремом Лукацьким. Ішлося, зокрема, про роботу іноземних журналістів у зоні ООС.

Переселенці: Без права голосу в правовій державі?!// Служба інформацii НСЖУ, 27.01.2019

Національна спілка журналістів України ознайомлює з творчими доробками лауреатів Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців (роботи вміщено мовою оригіналу). Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

Тимчасово переміщені – тимчасово поселені// Служба інформацii НСЖУ, 25.01.2019

Національна спілка журналістів України ознайомлює з творчими доробками лауреатів Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців (роботи вміщено мовою оригіналу). Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

Віталій Голубєв: Я б запровадив квоту на дієслова// Служба інформацii НСЖУ, 22.01.2019

Про соцмережі та тайм-менеджмент, цілі й мотивацію, успіх і саморозвиток – розмова в ефірі програми «Поспілкуємося» Тернопільського обласного радіо з медіатренером, автором книг із професійної та особистої ефективності, секретарем Національної спілки журналістів України Віталієм Голубєвим. Спілкувалася журналістка Анастасія Блага.

Як мистецька молитва за Україну – нова книжка Ольги Пилипчук// Служба інформацii НСЖУ, 17.01.2019

"По розкраяній пам’яті йду"… – цим поетичним рядком починається один з віршів Ольги Пилипчук у її новій книжці «Нескорена Україна» (2018). Сама назва збірки мов у краплині води відбиває основний зміст того, що є в серцебитті лірики й публіцистики поетеси – лауреатки літературних премій, члена Національної спілки журналістів України.

Кропивницькі краєзнавці готують довідник про журналістів області// Служба інформацii НСЖУ, 14.01.2019

У читаючої публіки ще на пам’яті «Літературний словник Кіровоградщини», який побачив світ у 1995 році завдяки старанням незабутнього Леоніда Куценка.

Роздержавлення газет Тернопільщини: результати, проблеми, перспективи (частина ІІ)// Служба інформацii НСЖУ, 11.01.2019

Роздержавлення комунальних друкованих ЗМІ Тернопільської області є одним із важливих напрямків Дорожньої карти реформ, що її розробила на період 2018-2019 років Коаліція громадських організацій «Тернопільський центр реформ».

Роздержавлення газет Тернопільщини: результати, проблеми, перспективи (частина І)// Служба інформацii НСЖУ, 11.01.2019

Роздержавлення комунальних друкованих ЗМІ Тернопільської області є одним із важливих напрямків Дорожньої карти реформ, що її розробила на період 2018-2019 років Коаліція громадських організацій «Тернопільський центр реформ».

"Технологічний прорив: ми робимо те, чого поки що не роблять інші" – Костянтин Григоренко// Служба інформацii НСЖУ, 08.01.2019

Не часто на засідання колегії Держкомтелерадіо запрошують редакторів газет, щоб вони поділилися досвідом своїх видань. А от на засідання, що відбулося в грудні 2018 року, були запрошені редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк і директор ТОВ «Обрії 1919» Костянтин Григоренко.

«Не здавайтеся! Ми за Вас молимося!» – слова журналістської підтримки українським бранцям Кремля// Служба інформацii НСЖУ, 29.12.2018

У межах акції Національної спілки журналістів України «Листівка солідарності» надійшли на адресу офісу НСЖУ листівки з новорічними вітаннями й словами підтримки не лише журналістам, а й мужнім українцям – бранцям Кремля – Олегові Сенцову й Олександрові Кольченку.

Зі сталінських часів у Росії нічего не змінилося: в яких умовах зустріне Новий рік в’язень Кремля// Служба інформацii НСЖУ, 28.12.2018

Понад 200 листівок підписали в рамках акції «Новорічна листівка солідарності» небайдужі люди журналістам-в'язням, які перебувають у катівнях у Росії, а також на окупованих територіях Криму й Донбасу: Романові Сущенку, Миколі Семені та Станіславу Асєєву. Підсумки акції її організатори підби 27 грудня, повідомляють «Факты и комментарии» (публікація мовою оригіналу).

МВС захищає журналістів… прес-релізами// Служба інформацii НСЖУ, 27.12.2018

Міністерство внутрішніх справ захищає побитих журналістів... сотнями прес-релізів про діяльність МВС, вміщених на Урядовому порталі, та статтями й нарисами на офіційному веб-сайті міністерства. Так можна оцінити відповідь заступника міністра внутрішніх справ Сергія Гончарова на цілком конкретний запит НСЖУ щодо фізичної безпеки журналістів і загроз свободі слова в Україні.

Олександр Балабко: «Про Китай – з вдячністю й захопленням»// Служба інформацii НСЖУ, 25.12.2018

Книжку журналіста й письменника Олександра Балабка і пам'ятні фотографії українські журналісти, зокрема голова НСЖУ Сергій Томіленко й секретар НСЖУ Зоя Шарикова, цьогоріч передали Всекитайській асоціації журналістів (спогад з 2018-го).

Журналіст. Волонтер. Патріот// Служба інформацii НСЖУ, 17.12.2018

Чи може 13-річна дитина бути організатором волонтерського руху? А в 14 років бути переможцем престижних дорослих творчих конкурсів та автором статей у міжнародних виданнях? У Дніпрі є такий юнак – Ілля Дирін, ліцеїст, учень 3-го курсу Дніпровського ліцею митно-податкової справи з посиленою військово-фізичною підготовкою при Університеті митної справи та фінансів.

«Фейкові» новини: виклик прийнято// Служба інформацii НСЖУ, 08.12.2018

Російська пропаганда здебільшого дотримується правила чотирьох «з»: знівелювати, зманіпулювати, змістити увагу, заплутати.

Партнери