Спілка > Спілчанські новини

Одеська обласна організація НСЖУ звернулася до уряду з проханням переглянути тарифи Укрпошти// НСЖУ, 08.10.2018

Національне агентство з запобігань корупції закликають перевірити керівний склад Укрпошти щодо отримання річної зарплати понад 1 млн грн, що загрожує галузі банкрутством.

Без світла й води: роздержавлену обласну газету в Миколаєві влада намагається в обхід закону вижити з приміщення// НСЖУ, 05.10.2018

Уже понад тиждень єдина на Миколаївщині україномовна обласна газета «Рідне Прибужжя» працює в екстремальному режимі: журналісти готують чергові випуски з дому – 26 вересня приміщення редакції відключили від постачання електроенергії.

Юлію Мостову відзначено «Золотою медаллю української журналістики»// НСЖУ, 05.10.2018

Національна спілка журналістів України відзначила головного редактора щотижневика «Дзеркало тижня. Україна» Юлію Мостову «Золотою медаллю української журналістики».

Столична поліція припиняє розслідувати напади на журналістів, бо ті пишуть відповідні заяви, – НСЖУ// НСЖУ, 05.10.2018

Одна з причин закриття кримінальних проваджень щодо нападів на журналістів – заяви самих постраждалих працівників ЗМІ. Про це інформує слідче управління Національної поліції в місті Києві у відповідь на запит Національної спілки журналістів України. Зокрема, у столиці за заявами журналістів було припинено розслідування 3 справ.

«Не зловживати свободою слова та відмовитися від «джинси», – закликає колег Волинська обласна організація НСЖУ// НСЖУ, 05.10.2018

Дотримуватися журналістських стандартів і Кодексу етики, служити суспільству, а не владі, не розмінювати честь професії на прислужництво – з таким закликом до дружніх медіаорганізацій, фахових і громадських журналістів, блоґерів, інсайдерів, позаштатних авторів видань звернувся секретаріат Волинської обласної організації Національної спілки журналістів України.

«Найбільший виклик медіареформи – отримуємо вільні, але бідні газети з бідною аудиторією», - голова НСЖУ// НСЖУ, 05.10.2018

Про медіареформи на фоні економічних труднощів, журналістські стандарти та «чорнуху» на передодні виборів, а також фізичну безпеку журналістів в України йшлося в програмі «Акценти», що виходить на тернопільському телеканалі «TV-4», за участю голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Голосування парламенту за закриття 2 телеканалів є політичним, – НСЖУ// НСЖУ, 04.10.2018

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко вважає неправомірною ініціативу Верховної Ради запровадити санкції щодо телеканалів "112 Україна" та NewsOne.

Депутати взяли під контроль резонансні атаки на журналістів// НСЖУ, 04.10.2018

Парламентський комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні розглянув стан розслідування резонансних нападів на журналістів: зокрема, напад у прямому ефірі на кореспондента телеканалу NewsONE Дарину Білеру; фізичне перешкоджання журналістській діяльності представників інформагенції «Стоп корупції» та дві атаки на журналістів телеканалу ICTV.

НСЖУ просить уряд захистити газети від Укрпошти// НСЖУ, 03.10.2018

Представники НСЖУ та журналісти центральних видань провели акцію, у рамках якої перед будівлями Кабміну, ВР, Мінінфраструктури та головпоштамту роздавали спецвипуск "Журналіст України", де міститься заклик до уряду стати на захист вітчизняної преси.

Парламент не підтримав законодавчі зміни щодо роздержавлення друкованих ЗМІ// НСЖУ, 03.10.2018

Верховна Рада України провалила в першому читанні законопроект №8441 "Про внесення змін до закону "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації". Нардепи провели ряд голосувань за прийняття документа за основу і за повернення його на доопрацювання до профільного комітету, однак голосів у сесійній залі не вистачило. У зв'язку з цим спікер Ради Андрій Парубій оголосив про відхилення проекту.

Миколі Семені відмовили у виїзді на лікування до України// НСЖУ, 02.10.2018

Національна спілка журналістів України обурена тим, що кримському журналістові Миколі Семені відмовлено покинути тимчасово окупований Крим для лікування в кардіологічній клініці Києва (відмова – російської Федеральна служба виконання покарань).

Акція «Уряд має стати на захист преси України!» (АНОНС)// НСЖУ, 02.10.2018

У середу, 3 жовтня, представники Національної спілки журналістів України та журналісти центральних видань проведуть у столиці акцію з метою привернути увагу до критичного стану друкованої преси через політику Укрпошти.

У вересні зафіксовано 6 випадків фізичної агресії щодо жінок-журналісток, – НСЖУ// НСЖУ, 02.10.2018

Сім інцидентів із застосуванням сили проти журналістів трапилося у вересні, причому в абсолютній кількості випадків атакували саме жінок. А загалом з початку року в Україні трапилося 64 прояви фізичної агресії щодо журналістів. У перший місяць осені силу до працівників ЗМІ застосовували в Києві – одразу 2 інциденти, на Миколаївщині та Дніпропетровщині – так само по 2 випадки, а також на Рівненщині.

Одразу 2 напади на телевізійні групи каналу ICTV// НСЖУ, 02.10.2018

На Рівненщині 28 вересня під час зйомок місця незаконного видобутку бурштину 5 агресивних молодиків накинулися на знімальну групу Катерини Курбанової, регіональної представниці телеканалу ICTV, розтрощивши лобове скло автомобіля журналістів.

Конкурс ім. О. Кулика: переможці отримали нагороди обласної організації НСЖУ// НСЖУ, 02.10.2018

Рік тому Полтавська обласна організація НСЖУ започаткувала конкурс журналістських розслідувань – премію ім. Олександра Кулика, відомого журналіста, правозахисника й політичного діяча, який два роки тому на 64-му році життя відійшов у Вічність.

Партнери