Спілка > Спілчанські новини

Вважав своїм обов'язком доносити правду до читачів, за це і загинув// НСЖУ, 14.02.2019

У ці дні минає рівно 5 років від дня загибелі Героя України, журналіста В’ячеслава Веремія, який став жертвою нападу тітушок у часи Майдану. На пам’ять про колегу 14 лютого презентовано книжку «Веремій В’ячеслав.

У Криму вкотре демонструють ворожість до незалежних голосів, – НСЖУ про арешт Мемедінова// НСЖУ, 13.02.2019

Національна спілка журналістів України вважає черговим порушенням прав на свободу слова в тимчасово окупованому Криму продовження арешту кримськотатарського активіста Нарімана Мемедемінова.

«Я прийшов за правдою, яку мав донести до людей" (АНОНС)// НСЖУ, 13.02.2019

14 лютого 2019 року о 12 годині в прес-центрі Національної спілки журналістів України (вул. Хрещатик, 27-а, 2-й поверх) відбудеться презентація книги «Веремій В’ячеслав. Правда життя журналіста», вшанування пам’яті Героя України В’ячеслава Веремія та обговорення проблем захисту й безпеки журналістів.

Показники щодо реформованих друкованих ЗМІ зростають, – Олег Наливайко// НСЖУ, 13.02.2019

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко 12 лютого взяв участь у Всеукраїнській нараді редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ, яку організувала і провела Національна спілка журналістів України. Учасники наради обговорили злободенні питання, зокрема, зростання поштових тарифів, темпи якого значно випереджають темпи зростання макроекономічних показників.

Декларація на захист свободи слова. Зустріч журналістів з Романом Безсмертним (АНОНС)// НСЖУ, 12.02.2019

У середу, 13 лютого, в офісі Національної спілки журналістів України (Хрещатик, 27-а) відбудеться зустріч активу Cпілки, журналістів столичних ЗМІ із політичним і громадським діячем, головою партії «РУХ +380», кандидатом в Президенти України Романом Безсмертним.

«Укрпошта знищує друковані ЗМІ», – учасники Всеукраїнської наради редакторів// НСЖУ, 12.02.2019

Зрив керівництвом АТ «Укрпошта» розрахунків із редакціями за передплату, невчасна доставка видань, скорочення мережі відділень поштового зв’язку, невиправдано високі тарифи, зростання цін на газетний папір – усе це спричинило кризу в галузі друкованих ЗМІ. Газета для українського читача стала розкішшю, а редакції опинилися на межі виживання. Вирішити ситуацію без негайного втручання уряду неможливо, вважають учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку організувала Національна спілка журналістів України.

Колектив чернігівської районки збирається подавати до суду на Укрпошту через борг за передплатні гроші// НСЖУ, 12.02.2019

Борг Укрпошти перед районною газетою «Новини Придесення» становить понад 150 тис. грн. Ці гроші редакція заробила під час передплатної кампанії, виплатити їх відповідно до умов договору Укрпошта мала ще 25 січня, проте розраховуватися не поспішає. Натомість колектив видання настроєний рішуче: якщо найближчим часом кошти не надійдуть на рахунок газети, подаватимуть до суду.

У вівторок, 12 лютого, відбудеться Всеукраїнська нарада редакторів газет (АНОНС ДЛЯ ЗМІ)// НСЖУ, 11.02.2019

Участь у нараді візьмуть представники понад 120 ЗМІ. Під час наради планується обговорити критичну ситуацію з виходом українських газет, яка потребує негайного реагування уряду. Зрив керівництвом АТ «Укрпошта» розрахунків з редакціями поглиблює загальну кризу друкованих медіа.

Газетярі вимагають вплинути на монополію Укрпошти й захистити право українців читати пресу// НСЖУ, 11.02.2019

Подорожчання газетного паперу, зростання тарифів Укрпошти, критична ситуація з доставкою друкованих ЗМІ, невчасне повернення редакціям передплатних коштів – усе це потребує негайного втручання уряду. Проблеми захисту преси розглядатимуться в Києві 12 лютого на Всеукраїнській нараді редакторів газет, ініційованій НСЖУ, за участю до 120 представників друкованих видань.

«Долучився до Декларації, аби гарантувати, що права журналістів у нашій країні будуть захищені», – Віктор Бондар// НСЖУ, 11.02.2019

Голова Партії «Відродження», кандидат у Президенти від політсили Віктор Бондар підтримав Декларацію на захист свободи слова, яку розробила Національна спілка журналістів України. Відповідно до змісту Декларації, Віктор Бондар зобов’язався гарантувати свободу слова в Україні й захищати права журналістів, боротися з безкарністю за атаки на медіа – як у виборчий період, так і по його завершенні.

Кризова ситуація з місцевою пресою загрожує інформаційній безпеці держави// НСЖУ, 09.02.2019

На загрозах інформаційній безпеці держави наголосили учасники брифінгу 7 лютого у Верховній Раді України – народний депутат України Михайло Бондар, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ та редактор районної газети «Голос відродження» (Броди Львівської області) Надія Забокрицька.

Кандидатури Сущенка та Семени подали на премію ЮНЕСКО// НСЖУ, 09.02.2019

Кандидатури власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка та українського журналіста, незаконно засудженого в окупованому РФ Криму, Миколи Семени Мінінформполітики й МЗС запропонували на премію ЮНЕСКО/Гільєрмо Кано.

В Укрінформі колеги та друзі вітали Романа Сущенка з 50-річчям// НСЖУ, 08.02.2019

В Укрінформі відбулася зустріч з нагоди 50-річчя журналіста, художника, політв'язня Романа Сущенка. Тут зібралися колеги, друзі та рідні Романа, які хотіли би привітати його особисто, якби це було можливо.

У Києві представили англомовну книгу «Кримський репортаж» автора Крим.Реалії Миколи Семени// НСЖУ, 08.02.2019

У Києві 7 лютого презентовано англомовну книжку кримського журналіста, автора Крим.Реалії Миколи Семени «Кримський репортаж. Хроніки окупації Криму 2014–2016».На заході перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар повідомила, що кандидатуру Семени подали на премію ЮНЕСКО за свободу слова.

Міжнародна федерація журналістів закликає усіх кандидатів у Президенти України гарантувати свободу слова (ДОКУМЕНТ)// НСЖУ, 08.02.2019

Кожен кандидат у президенти України в разі обрання на посаду має гарантувати й захищати свободу слова. Про це йдеться у відкритому листі президента Міжнародної федерації журналістів Філіпа Ляруша до учасників президентської кампанії в Україні. У МФЖ наголошують на підтримці ініціативи Національної спілки журналістів України брати з кандидатів публічні зобов’язання, викладені в Декларації на захист свободи слова.

Партнери