Спілка > Спілчанські новини

Секретаріат НСЖУ обговорив пріоритети діяльності творчої спілки на 2019 рік// НСЖУ, 20.12.2018

На засіданні секретаріату Національній спілці журналістів України 19 грудня обговорено пріоритети діяльності творчої спілки на 2019 рік.

Щоб вибити пароль від ноутбука, правоохоронці завдали більш як 25 ударів блогеру Олександрові Барабошку – експертиза// НСЖУ, 20.12.2018

Відомий блогер Олександр Барабошко звернувся до Національної спілки журналістів України та ГО «Інформаційна безпека» з проханням захисту та скаргою на неправомірні дії з боку правоохоронців. Олександр звинувачує військову прокуратуру у кримінальному переслідуванні та застосуванні «заходів фізичного та психологічного впливу», які пов’язані з його професійною журналістською діяльністю.

У НСЖУ пройшла презентація друкованого примірника «Книги Добра» за участю організаторів// НСЖУ, 20.12.2018

У Національній спілці журналістів України 19 грудня відбулася презентація друкованого примірника «Книги Добра», яка є втіленням міжнародного соціального проекту. Це видання про Україну, українців і про майбутнє, яке містить у собі щире й нерафіноване добро.

В Україні – справжня епідемія нападів та агресії проти журналістів, – Ольга Богомолець// НСЖУ, 19.12.2018

На засіданні «Президентського клубу» в Національній спілці журналістів України політик і громадський діяч, претендент на посаду Президента України підтримала ініціативу НСЖУ й підписала Декларацію на захист свободи слова.

Двох нападників на журналіста судять у Генічеську, третього – оголошено в розшук// НСЖУ, 19.12.2018

Секретар НСЖУ, правозахисник Валерій Макеєв повідомив про суд у справі журналіста Геннадія Осьмака, побитого в Генічеську під час влаштованої перевізниками акції протесту. Перед судом постали двоє з трьох кривдників редактора інтернет-видання "Новий Візит". Потерпілому, як відомо, надано охорону, яка гарантуватиме журналістові безпеку в період судових засідань.

«Негідників, які ледь не позбавили мене зору, ніхто й не намагався шукати»// НСЖУ, 19.12.2018

Національна спілка журналістів України за підтримки офісу Freedom House в Україні продовжує інформаційну кампанію боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів. У центрі – історії п'яти журналістів, що зазнали фізичних нападів через професійну діяльність.

Адміністрація Президента: Кабмін має поінформувати журналістів про розгляд претензій до Укрпошти// НСЖУ, 19.12.2018

На колективне звернення представників НСЖУ, профільних асоціацій та друкованих ЗМІ з приводу негативних для медійної сфери наслідків незадовільної роботи Укрпошти Адміністрація Президента України надала творчій спілці журналістів відповідь, зазначивши, що звернення надіслано для розгляду до Кабміну.

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», – голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Стратегія розвитку України: погляд у 2020 рік// НСЖУ, 17.12.2018

У медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 17 грудня провів за участю експертів і журналістів панельну дискусію ««2020. Стратегія розвитку України».

Об’єктивно про судову реформу: експерти й преса дискутували за круглим столом// НСЖУ, 17.12.2018

Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 17 грудня провів у медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) за участю експертів і журналістів круглий стіл «Судова трансформація: об’єктивно про найскандальнішу реформу останніх років».

НСЖУ пропонує редакціям подавати кандидатури на антирейтинг «Вороги реформування преси-2018»// НСЖУ, 17.12.2018

Національна спілка журналістів оголошує про початок укладання антирейтингу «Вороги реформування преси – 2018» та закликає редакції і трудові колективи подавати відомості про посадовців, які перешкоджають виконанню Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Переможці конкурсу “Я – журналіст!” 2018 року// НСЖУ, 16.12.2018

Публікуємо список переможців і лауреатів Всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт “Я – журналіст!” 2018 року. Нагородження відбулося 14 грудня в Національній спілці журналістів України. Призи й дипломи переможцям і лауреатам, які не змогли приїхати на нагородження, будуть надіслані поштою впродовж 17–21 грудня.

Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній – людина творча// НСЖУ, 16.12.2018

Об’єднавчий собор у Софії Київський 15 грудня обрав предстоятелем Православної церкви України архієрея УПЦ Київського патріархату Епіфанія (Сергія Думенка). В офіційній біографії 39-річного митрополита Київського і всієї України Епіфанія зазначено його членство в Національній спілці журналістів України від 2005 року.

Партнери