Спілка > Спілчанські новини

Голова НСЖУ: «Блокування ZIKу – грубе перешкоджання діяльності журналістів»// НСЖУ, 28.03.2018

Заяви й погрози від Дмитра Корчинського (аж до повного знищення телеканалу ZIK) та блокада так званих активістів під каналом, які вимагають усунути генерального продюсера, – це очевидний тиск на ЗМІ, на що правоохоронці мають відреагувати розслідуванням, кримінальним провадженням і покаранням.

Якби держава виконала обіцяне, газета не залежала б від Укрпошти – редактор роздержавленої районки// НСЖУ, 28.03.2018

Чимало обґрунтованих претензій до співпраці з Укрпоштою виникає в колективу снятинського «Голосу Покуття», що на Івано-Франківщині. Діловий партнер заборгував газеті кошти за передплату, з порушеннями виконує взяті на себе зобов’язання та ще й вимагає подвійну оплату за одну й ту саму послугу...

Редакція газети звинувачує поліцію у зв’язках із директоркою інтернату, яка побила журналістів// НСЖУ, 28.03.2018

Одна з найтиражніших житомирських газет «Эхо» («Відлуння») відкритим листом звернулася до перших осіб країни, а також голови НСЖУ Сергій Томіленка, аби напад на їхню журналістку Світлану Міхальову таки був розслідуваний, а нападники дістали заслужене покарання.

«У Запорізькій області – найгостріші конфлікти щодо роздержавлення», – голова НСЖУ// НСЖУ, 27.03.2018

Саме в Запоріжжі фіксуються найгостріші конфлікти і утиски місцевою владою районних та обласних видань. І саме відсутність принципової позиції ОДА робить можливим тиск на колективи газет «Запорізька правда», «Трудова слава» (Оріхів) та «Наше місто Токмак».

3–4 квітня у Львові та Луцьку – дискусії з питань безпеки журналістів// НСЖУ, 27.03.2018

Національна спілка журналістів України та Офіс Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ (Відень) запрошують журналістів Львова та Луцька на регіональні дискусії «Безпека журналістів: базовий стандарт вільних медіа», які пройдуть у вказаних містах у квітні.

На Полтавщині в сільській раді побили журналістку місцевого видання// НСЖУ, 27.03.2018

Зі струсом мозку та переломом кісток носа Ольга Гунжель, журналістка видання «Хроніки громад», що виходить у Кобеляцькому районі, потрапила до лікарні. За фактом нападу відкрито кримінальне провадження за ст. 345 Кримінального кодексу України – напад на журналіста.

Таксисти-нелегали напали на журналіста під час акції протесту// НСЖУ, 26.03.2018

З десяток перевізників накинулися на Геннадія Осьмака, редактора місцевого інтернет-видання «Новый Визит», коли той почав знімати акцію протесту проти налагодження легального автобусного сполучення до пункту пропуску «Чонгар».

На Волині стало менше «ворогів реформування комунальних ЗМІ»// НСЖУ, 26.03.2018

Знято з посади голову Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика, якого цьогоріч експерти НСЖУ внесли до списку «Ворогів реформування комунальних ЗМІ».

Вимагаючи подвійну оплату за каталоги, Укрпошта вдається до «здирництва» – редактори газет// НСЖУ, 26.03.2018

Обласні й районні друковані видання неабияк обурило чергове нововведення Укрпошти – подвійна оплата за внесення до каталогів періодичних видань на 2018 рік. На початку року газети внесли річну обов’язкову плату за цю послугу, аж днями надійшов новий рахунок – на друге півріччя.

НСЖУ: висловлюємо солідарність з арештованим у Криму громадянським журналістом// НСЖУ, 24.03.2018

Національна спілка журналістів України занепокоєна черговим наступом на свободу слова в тимчасово окупованому Криму. Таким наступом є арешт кримськотатарського активіста Нарімана Мемедемінова.

«Війна химер» на Хрещатику: фільм Старожицьких автори покажуть у творчій спілці журналістів// НСЖУ, 23.03.2018

29 березня в Національній спілці журналістів України відбудеться показ документального фільму «Війна химер» (2017).

В НСЖУ обговорили питання соціального захисту працівників ЗМІ// НСЖУ, 23.03.2018

У Національній спілці журналістів відбувся круглий стіл на тему: «Соціальна зайнятість працівників ЗМІ в розрізі законодавства країн-членів ЄС», організований Укртелерадіопресінститутом, повідомляє Держкомтелерадіо.

НСЖУ провела в Києві практичний семінар з організаційно-масової роботи для регіональних активістів// НСЖУ, 23.03.2018

Національна спілка журналістів України 22 березня 2018 року провела в столиці практичний семінар з організаційно-масової роботи для голів і відповідальних секретарів регіональних організацій НСЖУ.

На знімальну групу одеського телеканалу напали під час підготовки сюжету про демонтаж кіоску// НСЖУ, 22.03.2018

Інцидент трапився, коли журналіст і оператор телеканалу «Круг» прибули до Преображенського парку, аби зафіксувати демонтаж кіоску та поспілкуватися з причетними до цієї справи.

«Надалі будемо посилювати співпрацю з НСЖУ для дієвого захисту свободи слова в Україні», – Арлем Дезір// НСЖУ, 22.03.2018

Про тиск на українські ЗМІ, безкарність за злочини проти журналістів, кризу свободи слова на окупованих територіях та долю полонених і ув’язнених журналістів йшлося на організованій у НСЖУ зустрічі з Представником ОБСЄ з питань свободи медіа Арлемом Дезіром.

Партнери