Спілка > Спілчанські новини

Видавці газет, які ще не зареєстровані Держкомтелерадіо, подаватимуть Укрпошті гарантійний лист// НСЖУ, 02.08.2017

При укладанні договорів на розповсюдження видань, які вже мали договори з Укрпоштою, але ще не встигли подати документи до Держкомтелерадіо для внесення у єдиний держреєстр суб’єктів видавничої справи, буде потрібний гарантійний лист.

Експерти радилися, як писати про цивільних заручників на Донбасі// НСЖУ, 01.08.2017

Національна спілка журналістів України виступила ініціатором та організатором закритого експертного обговорення на тему: «Висвітлення проблеми цивільних заручників у ЗМІ. Як писати, щоб допомогти, а не нашкодити».

Реформовані редакції не можуть претендувати на комунальні приміщення – тільки на оренду// НСЖУ, 01.08.2017

Вимоги влади передати приміщення, що перебувають на балансі редакцій комунальних ЗМІ, на баланс органів місцевого самоврядування і укласти договори про оренду є законними. Таке роз’яснення дає медіаюрист ГО «Платформа прав людини» Людмила Опришко у відповідь на звернення від редакції газети «Полісся» (Волинь), що надійшло на адресу НСЖУ.

Колеги – автори книжок, можуть подавати заявки на конкурс «Українська книжка року»// НСЖУ, 31.07.2017

Держкомтелерадіо оголошує прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття щорічної премії Президента України «Українська книжка року». Прийом триватиме до 15 листопада 2017 року. У заявці повинна міститися інформація про видання, автора або співавторів виданого твору, видавництво або видавничу організацію, рік видання, тираж, обґрунтування висунення видання на здобуття премії, анотацію на видання.

Держкомтелерадіо оголосив лауреатів премії імені Франка// НСЖУ, 31.07.2017

Комітет з премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності на своєму засіданні 25 липня визначив лауреатів премії. Як ідеться на сайті Держкомтелерадіо, на здобуття Премії цього року надійшло 17 друкованих та аудіовізуальних робіт.

Матеріали НСЖУ щодо безкарності буде використано аналітиками ООН// НСЖУ, 31.07.2017

Моніторингова місія ООН використовуватиме матеріали спецвипуску газети НСЖУ «Злочини проти журналістів: спецрозслідування» для аналізу подій та тенденцій, повязаних із ситуацією щодо захисту прав людини в Україні, зокрема, щодо свободи висловлювань, вільних медіа та захисту прав журналістів. Про це у листі до голови НСЖУ Сергія Томіленка повідомила Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер.

ОБСЄ вимагає звільнення Станіслава Асєєва з полону «ДНР» і припинення переслідування за його погляди// НСЖУ, 31.07.2017

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір вимагає негайного звільнення з полону бойовиків «ДНР» українського блогера, журналіста Станіслава Асєєва, що публікувався під псевдонімом Станіслав Васін.

Щоб залучати нову аудиторію, треба щось змінювати, – редакторам радять, як працювати після роздержавлення// НСЖУ, 28.07.2017

Питання управління редакцією, бізнес-планування, роботи з рекламодавцями, вдалої організації передплатної кампанії, залучення коштів у Інтернеті, присутності в соціальних мережах, юридичні аспекти комерційної діяльності новостворених приватних газет розглядаються під час дводенного практичного семінару «Як розвивати свою газету: перші кроки після реформування», що проходить в Києві 27-28 липня.

Союзу журналістів Росії підтвердили факт арешту в Донецьку журналіста Асєєва// НСЖУ, 28.07.2017

Журналіста Станіслава Асєєва арештовано та проти нього порушена карна справа, яка контролюється «Генеральною Прокуратурою ДНР». Про це йдеться у листі секретаря Союзу журналістів Росії Тимура Шафіра до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Операція пораненому оператору потребує вартісних матеріалів, – столичний нейрохірург// НСЖУ, 27.07.2017

Операцію В’ячеславу Волку, оператору інформаційного порталу «Перший Криворізький», пораненому під час військових навчань у Кривому Розі, можна відкласти на стільки, на скільки треба. Так говорить у коментарі НСЖУ доктор медичних наук, лікар-нейрохірург відділення відновної нейрохірургії Інституту нейрохірургії ім.акад. А.П.Ромоданова АМН України Юрій Ямінський.

Довгі паролі та ліцензійні програми: журналістів навчають безпеці в інтернеті// НСЖУ, 27.07.2017

Навчити журналістів захищати свою пошту та акаунти в соцмережах, розрізняти види шкідливого програмного забезпечення, встановлювати безпечні паролі та двофакторну аутентифікацію, користуватися парольними менеджерами – ці та інші елементи передбачено в ході тренінгів з кібербезпеки, які проводить Національна спілка журналістів України та Національне агентство «Укрінформ».

Стратегія інформування про євроатлантичну інтеграцію України повинна будуватися з урахуванням особливостей регіонів// НСЖУ, 27.07.2017

У Держкомтелерадіо відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи з питань виконання плану заходів щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України.

У Ірані готові опублікувати матеріали українських журналістів// НСЖУ, 26.07.2017

Спілка журналістів провінції Ісфаган (Республіка Іран) пропонує українським журналістам розмістити свої публікації з тематики історії та сьогодення України у збірнику Першого фестивалю друкованих та електронних ЗМІ, який пройде у місті Ісфаган 9 серпня.

Полтавська поліція звітує, що більшість винних у погрозах журналістам знайдено// НСЖУ, 26.07.2017

Полтавські правоохоронці стверджують, що мають серйозний прогрес у найбільш резонансних справах щодо погроз та перешкоджання діяльності журналістам у області. Слідчі дії тривають, по більшості справ вже встановлено осіб-винуватців та призначено відповідні експертизи.

Українська влада інформує Раду Європи про намір розслідувати напад на бердянських журналістів// НСЖУ, 26.07.2017

На ресурсі Платформа Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів з’явилася офіційна відповідь Уряду України щодо розслідування нападу на тележурналіста ТРК «ЮГ» Володимира Головатого та телеоператора у Бердянську.

Партнери