Спілка > Спілчанські новини

«На території України я не можу розраховувати на чесний суд» – Ігор Гужва// НСЖУ, 02.02.2018

Головний редактор інтернет-газети «Страна.ua» Ігор Гужва, який виїхав за межі України, шукає підтримки міжнародних журналістських і правозахисних організацій та представників ОБСЄ в ситуації, пов’язаній, з його слів, «з політичним тиском і гонінням за журналістську діяльність».

Про реальний захист постраждалих журналістів влада має звітувати публічно, – голова НСЖУ в Адміністрації Президента// НСЖУ, 02.02.2018

Влада, в тому числі представники ГПУ та МВС, мають публічно звітувати про розслідування резонансних злочинів проти журналістів і стан боротьби з безкарністю щодо ЗМІ. На цьому наголосив на засіданні Ради з питань захисту прав журналістів, яке проведено в Адміністрації Президента України в закритому режимі, голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

На Херсонщині під час зйомки напали на журналістів, а в поліції справу кваліфікують як адміністративне правопорушення// НСЖУ, 01.02.2018

Інцидент стався, коли група журналістів приїхала на завод із переробки сої для підготовки матеріалу. Проте там на них чекали кілька агресивно налаштованих чоловіків, які не лише фізично перешкоджали виконувати професійні обов’язки, а й навіть побили охоронця медійників.

Cтаном на 30 січня реформовано 158 державних і комунальних друкованих ЗМІ// НСЖУ, 31.01.2018

Протягом 2017 року Держкомтелерадіо здійснював заходи, спрямовані на реалізацію Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Про цю роботу звітував на розширеній колегії відомства Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

«Керівництво філії Рівненської дирекції ПАТ "НСТУ" є відкритим». Пряма мова// НСЖУ, 31.01.2018

29 січня 2018 року на сайті Національної спілки журналістів України за підписом служби інформації НСЖУ була опублікована недостовірна інформація, яка стосується філії «Рівненська регіональна дирекція ПАТ «НСТУ», а саме ось цей фрагмент... (повідомляє продюсерка філії «Рівненська регіональна дирекція» ПАТ «НСТУ» Інна Білецька. – Ред.).

Діти-переселенці підтримали своїх ровесників із вадами зору// НСЖУ, 31.01.2018

Юні вихованці громадського дитячого інтернет-телебачення і радіо "Веселка TV", які є переселенцями з Донецької та Луганської областей, записали аудіокнигу з 20 творів для дітей із вадами зору. Триста флеш-накопичувачів з аудіозаписами школярі урочисто вручили ровесникам під час прес-конференції в Укрінформі у вівторок.

Передплата всеукраїнських газет і журналів скоротилася майже на 20%, – НСЖУ// НСЖУ, 30.01.2018

Остаточні дані передплати газет і журналів на 2018 рік через відділення ПАТ «Укрпошта» засвідчують спад тиражів періодики до рівня 81% показників, зафіксованих станом на 1 січня 2017 року.

Обґрунтування необхідності масових скорочень у філіях НСТУ викликає сумніви, – НСЖУ// НСЖУ, 29.01.2018

Масштаби скорочень, що розпочалися в регіональних філіях Суспільного мовлення, а також непрозорість і порушення законодавства – ці злободенні проблеми озвучують у регіонах активісти Національної спілки журналістів України. Нагадаємо, з початку року розпочато процедуру різкого скорочення – на 3200 – співробітників ПАТ «НСТУ».

Тираж районної газети на Запоріжжі не дійшов до читачів через перебій у роботі «Укрпошти»// НСЖУ, 29.01.2018

Неприємність трапилася з газетою «Приазовская новь», що працює в Приазовському районі на Запоріжжі. 20 січня майже 4400 примірників не потрапили до своїх читачів – регіональне відділення «Укрпошти» не виконало взяті на себе зобов’язання. Пояснюють, що не впоралися через погодну ситуацію.

Уперше в Україні: юні журналісти-переселенці створили й подарують аудіокнижки для дітей з вадами зору// НСЖУ, 29.01.2018

30 січня 2018 року о 13:30 у прес-центрі Укрінформу (вул. Б. Хмельницького, 8/16, Київ) розпочнеться прес-конференція Всеукраїнського соціального проекту «Слухаємо з ВЕСЕЛКА TV: діти для дітей». Партнер проекту – Національна спілка журналістів України.

Робимо вибір на користь дотримання професійних стандартів, а не конфронтації// НСЖУ, 26.01.2018

У Національній спілці журналістів України відбулася зустріч журналістів і громадських активістів, на якій обговорено питання дотримання професійних стандартів у медіа та протидії тиску на журналістів. Учасники наголосили на необхідності об’єднання навколо цінностей свободи слова та незалежної журналістики.

Захист Сущенка подав апеляцію на рішення продовжити йому арешт – адвокат// НСЖУ, 26.01.2018

Захист українського журналіста Романа Сущенка подав апеляцію на рішення Московського міського суду продовжити йому арешт, повідомив адвокат українця Марк Фейгін у Twitter.

Поліція вибірково застосовує «журналістську» статтю Кримінального кодексу проти громадського активіста, – НСЖУ// НСЖУ, 25.01.2018

Стаття Кримінального кодексу, яка передбачає вагоме покарання за побиття журналіста або погрози щодо нього в Україні на практиці не застосовується. В тих випадках, коли слідчі та суд і застосовують ст. 345-1 ККУ, вона діє як замінник аналогічних статей, які передбачають покарання за насильство над будь-якою особою.

Журналістам пояснюють, як стати безробітними. Вакансій не пропонують// НСЖУ, 25.01.2018

У регіональних філіях ПАТ «НСТУ» проходять зустрічі з представниками Державної служби зайнятості для працівників, які отримали попередження про скорочення з 2 квітня. Раніше керівництво компанії обіцяло проводити спільно зі службою зайнятості «ярмарки вакансій» для таких працівників.

«Обов’язок журналіста – запрошувати різних політиків і ставити незручні запитання», – голова НСЖУ// НСЖУ, 24.01.2018

Журналіст має право і, зрештою, це його обов’язок – шукати джерела інформації та запрошувати різних політиків на інтерв’ю і ставити їм незручні запитання – таку думку висловив у ефірі Прямого телеканалу голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Партнери