Спілка > Спілчанські новини

НСЖУ й видавці закликають уряд до ефективної державної підтримки друкованих ЗМІ// НСЖУ, 25.09.2018

Вплинути на діяльність національного оператора ПАТ «Укрпошта» й стабілізувати ціни на газетний папір – основні вимоги, з якими звертаються до уряду учасники прес-конференції, проведеної 25 вересня в Національній спілці журналістів України за участі видавців та активу НСЖУ.

Уряд має негайно вжити заходів, щоб відновити мовлення «UA: Першого» (ЗАЯВА)// НСЖУ, 25.09.2018

Медійні та правозахисні громадські організації закликають уряд негайно вжити заходів, щоб відновити мовлення телеканалу «UA: Перший» по всій території України. «Суспільне. Детектор медіа» публікує повний текст заяви.

25 вересня – прес-конференція в НСЖУ «Уряд має стати на захист преси України!»// НСЖУ, 24.09.2018

Вимоги до Кабінету Міністрів щодо реалізації державної політики підтримки друкованих ЗМІ обговорюватимуться 25 вересня в Національній спілці журналістів України. Уряд закликають до належного впливу на діяльність національного оператора ПАТ «Укрпошта» та впровадження заходів щодо стабілізації цін на газетний папір.

Побудова українських смислів у медіа в неспокійні часи// НСЖУ, 24.09.2018

Наукову дискусію щодо «українських наративів», які виробляються медіа в нинішні неспокійні часи, провів у Стокгольмі університет Содеторна у четвер 20 вересня. До його участі було запрошено медіа-дослідників зі Швеції, України та Фінляндії. Серед доповідачів також були представники Офісу ОБСЄ з питань свободи медіа, Європейської федерації журналістів та Національної спілки журналістів України.

Відбулася урочиста церемонія вручення нагород переможцям творчих конкурсів НСЖУ// НСЖУ, 23.09.2018

Дипломи переможців і спеціальні відзнаки НСЖУ отримали переможці творчих конкурсів спілки 2018 року.

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Редактори тернопільських газет відмовилися друкувати «чорнуху»// НСЖУ, 18.09.2018

Друковані ЗМІ Тернопільщини відмовляються публікувати наклепницькі матеріали на відомого політика, хоч рекламне агентство наполегливо хоче розмістити таке замовлення. В одній з районних газет навіть збори колективу зібрали, аби прийняти зважене рішення.

Золота осінь: ветерани преси оздоровилися в Карпатах// НСЖУ, 18.09.2018

Понад три десятки ветеранів-журналістів у середині вересня цього року мали змогу оздоровитися в курортному Буковелі на Івано-Франківщині.

Загиблі журналісти. Шануємо, будемо гідні пам’яті!// НСЖУ, 18.09.2018

У регіональних організаціях Національної спілки журналістів України в День пам’яті українських журналістів вшановано колег, які пішли за межу вічності. Про деякі заходи, що відбулися, інформують спілчани з різних областей країни.

На журналістку телеканалу NewsOne скоєно напад у прямому ефірі// НСЖУ, 17.09.2018

Під час штурму Генпрокуратури сьогодні, 17 вересня, було вчинено напад на журналістку NewsOne Дарину Білеру. Дівчину атакували націоналісти і радикально налаштовані люди, які намагалися забрати в кореспондентки мікрофон, ображали її та всіляко заважали під час прямого включення і закидали яйцями.

Підприємець напав на редактора сайту під час зйомок мітингу проти побудови теплиць// НСЖУ, 17.09.2018

Подія трапилася 15 вересня в одному з житлових масивів на околиці Кривого Рогу. Головна редакторка сайту «Перший Криворізький» Софія Скиба за зверненням читачів проводила зйомку мирної акції протесту: місцеві жителі виступають проти побудови теплиць на 6 земельних ділянках, яка, на їхню думку, ведеться без належної документації.

Знімальну групу «Стоп корупції» 8 годин тримали в заручниках працівники аграрної компанії// НСЖУ, 17.09.2018

Селяни перекрили дорогу вантажівками й не давали журналістам покинути місце зйомок, вплинути на ситуацію не вдалося навіть двом екіпажам поліції, які так само стали заручниками розлюченого натовпу.

Корсунські журналісти вимагають поставити крапку в судовому процесі над убивцями Василя Сергієнка// НСЖУ, 17.09.2018

16 вересня, в День пам’яті загиблих журналістів, у Корсуні-Шевченківському біля могили закатованого у квітні 2014 року місцевого активіста, журналіста Василя Сергієнка, зібралися медійники Корсунщини, його друзі та побратими.

Партнери