Спілка > Спілчанські новини

Проблема інформаційної безпеки країни повинна вирішуватися на державному рівні, - редактори// НСЖУ, 16.06.2017

Українські медіа на Сході, які дають аудиторії правдиву інформацію, перебувають у складних економічних умовах, а отже, потребують державної підтримки. Інакше незаповнену інформаційну нішу займуть сепаратистські і російські газети.

До 1 серпня приймаються матеріали на здобуття премії Міноборони ім. Б. Хмельницького// НСЖУ, 15.06.2017

Літературні, публіцистичні і журналістські твори, а також твори мистецтва можуть брати участь у конкурсі на здобуття премії ім. Богдана Хмельницького – за краще висвітлення військової тематики.

У Київській обласній організації НСЖУ пояснили, чому дали блогеру Коцабі грамоту// НСЖУ, 15.06.2017

Члени Київської обласної організації Національної спілки журналістів України (НСЖУ) нагородили грамотою «За особливі заслуги» івано-франківського блогера Руслана Коцабу, обвинуваченого у спробах зриву мобілізації. В осередку повідомили, що не давали Коцабі нагород, а лише вирішили підтримати

Питання гендерної рівності та ворожнечі у соцмережах обговорювали на конференції ОБСЄ// НСЖУ, 15.06.2017

12-13 червня 2017 року у Відні відбулася Конференція ОБСЄ з питань гендерної рівності, в якій взяла участь представниця Національної спілки журналістів України, декан факультету журналістики Одеської юридичної академії Тетяна Кузнєцова.

Із новим посібником роздержавлення для редакцій стане зрозумілішим і простішим// НСЖУ, 15.06.2017

Роз´яснення закону про реформування, юридичні поради та зразки документів увійшли до посібника «Юридичні аспекти реформування державних і комунальних ЗМІ». Посібник було опубліковано в рамках проекту «Свобода медіа в Україні», що реалізується Радою Європи та ЄС. Авторами є відомі юристи ГО «Платформа прав людини», з якими співпрацює НСЖУ – Людмила Опришко та Олександр Бурмагін.

Суд над журналістом Семеною в Криму - спроба залякати незалежних журналістів на півострові// НСЖУ, 15.06.2017

У Криму 14 червня на засіданні суду у справі українського журналіста Миколи Семени, якого окупаційна влада півострову звинувачує у «закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації», адвокати представили висновки російського експерта, що спростовує заяви сторони обвинувачення.

Молоді журналісти у Відні працюють над міжнародними проектами// НСЖУ, 14.06.2017

Команда молодих українських та російських журналістів у Відні почала роботу над спільними міжнародними проектами, створюючи медіа продукти відповідно до визнаних професійних стандартів.

Редакціям радять не здаватися на півдорозі до реформування// НСЖУ, 14.06.2017

Недосконалість чинного закону про реформування та протидія з боку місцевих чиновників, яким не потрібна вільна преса – ключові перешкоди на шляху роздержавлення газет. Напрацьовані зміни до законодавства, за умови їх прийняття у Верховній Раді, покликані зняти головні ризики і проблемні моменти. Але і вони не гарантують ідеальних умов роботи для редакцій.

Незалежність і професійні стандарти: про що не повинні забувати редакції в період реформування// НСЖУ, 14.06.2017

Зберегти незалежність в умовах реформування, не втративши професійного підходу і журналістських стандартів – один з головних викликів для газет, які роздержавлюються.

Сторічне видання може зникнути через бездіяльність місцевої влади// НСЖУ, 13.06.2017

У Новомосковську на Дніпропетровщині міська влада зумисне гальмує процес роздержавлення газети, прагнучи знищити видання. У цьому переконаний головний редактор «Новомосоковської правди» Вадим Червоноштан.

30 червня – семінар для журналістів з питань судової реформи// НСЖУ, 13.06.2017

Національна спілка журналістів України та Рада суддів України запрошують представників центральних і регіональних ЗМІ на одноденний семінар, присвячений висвітленню в медіа питань судової реформи.

Одними з перших внесок до фонду допомоги журналістам Донбасу і Криму зробили члени Комісії з журналістської етики// НСЖУ, 12.06.2017

Члени Комісії з журналістської етики підтримали створення Національною спілкою журналістів України фонду допомоги журналістам, потерпілим внаслідок війни на Донбасі та анексії Криму. Під час засідання комісії у п’ятницю члени комісії зробили перші внески до фонду.

Редакціям, які реформуються у другому етапі, не потрібно чекати постанови Уряду// НСЖУ, 12.06.2017

Оприлюднення затвердженого Урядом переліку газет, що реформуються у другому етапі, не передбачено Законом про роздержавлення.

НСЖУ звернулася до міжнародних місій із проханням з'ясувати обставини зникнення в Донецьку блогера Станіслава Асєєва// НСЖУ, 12.06.2017

Національні спілка журналістів України занепокоєна зникненням в окупованому Донецьку 27-річного Станіслава Асєєва, відомого під псевдонімом Станіслав Васін як автор публікацій у низці українських ЗМІ. Спілка просить представників міжнародних місій, які працюють у Донецьку, допомогти з'ясувати місцезнаходження блогера та якої допомоги він потребує.

НСЖУ визначатиме головні потреби журналістів-переселенців// НСЖУ, 09.06.2017

Пошуки житла і роботи, кошти на лікування та евакуацію – головні проблеми, з якими стикаються журналісти-переселенці. Про це ішлося під час зустрічі секретарів Національної спілки журналістів України з журналістами, котрі виїхали з Донбасу та Криму.

Партнери