Спілка > Спілчанські новини

У медіа бракує системної уваги до злочинів проти журналістів, – Сергій Томіленко// НСЖУ, 18.04.2017

Недостатній рівень солідарності та відсутність системної уваги до злочинів проти журналістів – «допомагають» системі залишати їх без належного розслідування.

Редакціям у процесі роздержавлення доведеться працювати тільки з місцевими нотаріусами// НСЖУ, 18.04.2017

Посвідчувати документи, зокрема, договори про оренду приміщення редакціям потрібно тільки в тих нотаріусів, які працюють у межах округу.

«Мене зворушила підтримка журналістів» – написав у листі до батьків Роман Сущенко// НСЖУ, 14.04.2017

«Ніколи не чекав, що мені як рядовому журналісту буде така підтримка», – такі слова написав у листі до батьків ув’язнений у Москві український журналіст Роман Сущенко. Лист, датований 28 січня, тільки днями отримали рідні. На прохання НСЖУ батько Романа Володимир Полікарпович Сущенко зачитав уривки листа. Роман Сущенко пише, що напередодні отримав від батьків аж 4 листи, щоправда датовані листопадом і груднем минулого року.

Підозрюваний у «справі Веремія» тепер на волі// НСЖУ, 14.04.2017

З Юрія Крисіна, підозрюваного у причетності до вбивства журналіста Вʼячеслава Веремія, знято запобіжний захід – електронний браслет. Про це повідомила правозахисниця «Медійної ініціативи за права людини» Марія Томак.

Комітет свободи слова 24 травня проведе слухання щодо реформування преси// НСЖУ, 13.04.2017

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні 12 квітня вирішив провести комітетські слухання на тему: «Реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації, досвід, перешкоди, рішення».

Олег Наливайко не балотуватиметься на голову НСЖУ// НСЖУ, 13.04.2017

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко не має наміру висуватися на посаду голови Національної спілки журналістів України на виборах, що відбудуться 20 квітня під час чергового з’їзду Спілки. Про це він повідомив у коментарі прес-службі НСЖУ.

На Черкащині напали на журналіста, який знімав блокування підприємства у Христинівці// НСЖУ, 12.04.2017

11 квітня у селі Христинівка Черкаської області невідомий чоловік напав на редактора інтернет-видання «Вечірня Умань» Володимира Гамалицю, унаслідок чого журналіст впав разом з відеокамерою, пошкодивши її.

Поліція затримала чоловіка, який підозрюється у вбивстві журналіста Сергієнка// НСЖУ, 12.04.2017

У Васильківському районі (Київська область) правоохоронці затримали одного з підозрюваних у вбивстві журналіста Василя Сергієнка, якого три роки тому було вбито у Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області

Міська влада на Кіровоградщині вирішила до дрібниць перевірити діяльність газети// НСЖУ, 11.04.2017

Укладати контракт з місцевою владою, погоджувати всі відпустки, відгули, заробітну плату працівників і всі фінансові витрати – цього вимагає міська рада у Знамʼянці на Кіровоградщині від головного редактора міської газети «Знамʼянсьскі вісті». Зараз, як розповідає у коментарі НСЖУ головред Надія Коленченко, в редакції тривають численні перевірки.

Національна спілка журналістів України налічує майже 19 тисяч членів// НСЖУ, 11.04.2017

На обліку в Національній спілці журналістів України перебуває 18 832 особи. Це статистичні дані, які надають обласні організації. У зведеному електронному обліку є повні дані про понад 14 000 членів.

Найбільше юридичних консультацій нині потребують саме комунальні газети// НСЖУ, 11.04.2017

Реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ, а також застосування трудового законодавства України (продовження дії контракту, нарахування заробітної плати та інших) – з цих та інших питань найчастіше зверталися за юридичними консультаціями до НСЖУ. Їх у рамках співпраці активно надають юристи громадської організації «Платформа прав людини».

У Полтаві представники НСЖУ організували весняну толоку// НСЖУ, 10.04.2017

Медійники з друкованих та електронних ЗМІ традиційно зібралися на генеральне прибирання Алеї журналістів

Один з кандидатів на посаду голови НСЖУ зняв свою кандидатуру// НСЖУ, 10.04.2017

Олексій Ковальчук, голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів, секретар НСЖУ, зняв свою кандидатуру на посаду голови Спілки, який обиратиметься на черговому З’їзді 20 квітня. Про це він заявив у відкритому листі до делегатів З’їзду.

Микола Семена: «Журналіст не повинен відступати від обов’язку писати тільки правду»// НСЖУ, 07.04.2017

Підтримка колег переконує в тому, що журналіст не повинен ні поступатися правом на свободу слова, ні відступати від обов’язку писати тільки правду. Так сказав у інтерв’ю Крим.Реалії переслідуваний російською владою кримський журналіст Микола Семена.

Через друковані публікації веб-сторінки без рішення суду не блокуватимуть// НСЖУ, 07.04.2017

У законі «Про державну підтримку кінематографії в Україні» враховано вимоги видавців. Документ, підписаний Президентом 23 березня, передбачає можливість блокування веб-сторінок за заявою, без рішення суду, але тільки для аудіовізуального контенту.

Партнери