Спілка > Спілчанські новини

Тренінг ЮНЕСКО допоможе підвищити обізнаність силовиків у питаннях свободи слова й безпеки журналістів// НСЖУ, 13.02.2018

У Києві розпочався тренінг для працівників сектору цивільної безпеки з питань свободи слова та безпеки журналістів (захід триватиме 13–15 лютого в Укрінформі).

Про захист прав журналістів, медіаменеджмент та гендерні стереотипи говорили під час тренінгу для регіональних ЗМІ// НСЖУ, 13.02.2018

Майже півтора десятка журналістів і редакторів регіональних ЗМІ взяли участь у триденному тренінгу «Ефективне висвітлення питань гендерної рівності у медіа». Захід, що проходив 8–10 лютого, організували та провели спільно Академія української преси та Національна спілка журналістів за підтримки Секретаріату Національної комісії України у справах ЮНЕСКО (Міністерство закордонних справ України).

На Дніпропетровщині депутати збираються закрити міську газету, бо її «ніхто не читає»// НСЖУ, 12.02.2018

Міська газета «Нікопольська правда», заснована ще 1917 року, може зникнути: таке рішення хочуть прийняти депутати міської ради на сесії, що запланована на кінець лютого. Наприкінці січня народні обранці вже прийняли рішення про ліквідацію КП «Видавничий центр», який і випускав видання.

Газета «Подільські вісті»: 100-річний ювілей і новий щабель розвитку// НСЖУ, 12.02.2018

Своє 100-річчя відзначила газета «Подільські вісті», найстаріше видання Хмельницької області. Урочистості з нагоди ювілею відбулися в обласній філармонії. Колектив газети привітали керівники обласної ради, обласної державної адміністрації, міської ради, об’єднаних територіальних громад, партнери, колеги, представники громадськості.

У Верховній Раді необхідно провести слухання щодо свободи слова та захисту журналістів – Сергій Томіленко// НСЖУ, 09.02.2018

За словами голови Національної спілки журналістів України, кількість випадків застосування фізичної сили до журналістів минулого року – кричуща, а розкриваність злочинів абсолютно незадовільна. На цьому наголосив Сергій Томіленко в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1".

В день народження Романа Сущенка вимагаємо звільнення незаконно арештованого українського журналіста// НСЖУ, 08.02.2018

Сьогодні свій 49-й день народження святкує Роман Сущенко – кореспондент «Укрінформу», якого незаконно утримують за ґратами в Москві другий рік поспіль. Цього дня українські журналісти виявляють солідарність із колегою та передають йому теплі слова підтримки.

НСЖУ комунікує з Нацполіцією України щодо розслідування справ із переслідування журналістів у Криму// НСЖУ, 08.02.2018

Національна спілка журналістів України постійно комунікує зі слідчим відділом Головного управління Національної поліції України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі щодо розслідування справ із переслідування журналістів в окупованому Росією Криму.

У НСЖУ визначили «Ворогів реформування преси – 2017»// НСЖУ, 08.02.2018

За підсумками року Національна спілка журналістів України оприлюднює список «Ворогів реформування преси-2017». Цього разу в ньому 14 імен, більшість – керівники районних, міських та обласних рад. Уперше такий список НСЖУ склала 2016 року з нагоди Всесвітнього дня свободи преси – 3 травня. Відтак його оновлювали, оскільки в багатьох районах тиск на ЗМІ не припиняється.

НСЖУ і НСТУ започаткували діалог з питань працевлаштування журналістів// НСЖУ, 07.02.2018

Керівництво Національної суспільної телерадіокомпанії України та Національної спілки журналістів України домовилися про ведення конструктивного діалогу з питань працевлаштування журналістів у рамках нинішнього масштабного реформування ПАТ «НСТУ».

НСЖУ готує нову доповідь про порушення прав українських журналістів на окупованих територіях Криму і Донбасу// НСЖУ, 06.02.2018

Національна спілка журналістів України продовжує моніторинг випадків порушень свободи слова та переслідувань журналістів на окупованих територіях Криму й Донбасу. Перша доповідь була представлена 31 жовтня 2017 року. Це детальний звіт, що містить численні факти переслідувань журналістів, відкриття проти них кримінальних справ, вичавлювання незалежних медіа з окупованих територій.

«Український медіаландшафт-2017»: виклики для медіа і журналістів// НСЖУ, 06.02.2018

У прес-центрі НСЖУ 6 лютого Академія української преси спільно з Національною спілкою журналістів України за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні презентували аналітичний звіт «Український медіаландшафт – 2017».

«Серед правоохоронців уже немає тих небайдужих, хто б хотів розслідувати злочини Майдану»// НСЖУ, 05.02.2018

У цьому переконана Галина Садомцева, яка постраждала під час виконання професійних обов'язків на Майдані. Тоді журналіст «Спільнобачення» Spilno.tv організувала стрімінг з першого дня Майдану і стала координатором громадського онлайн-телебачення.

Член НСЖУ Ніна Баликова стала лауреатом премії імені Максима Рильського// НСЖУ, 05.02.2018

Оприлюднено ім’я лауреата премії Кабінету міністрів України імені Максима Рильського за 2017 рік. Нагороду, на яку претендували п’ятеро літераторів, присудили перекладачу і журналістці, члену Національної спілки журналістів Ніні Баликовій – за переклад із давньояпонської мови твору буддійського ченця Кенко-хоші «Нотатки знічев'я».

Запрошення на презентацію звіту «Український медіаландшафт — 2017»// НСЖУ, 04.02.2018

Академія української преси спільно з Національною спілкою журналістів України за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні презентує аналітичний звіт «Український медіаландшафт – 2017». Захід розпочнеться 6 лютого 2018 року об 11:00 у приміщенні НСЖУ (вул. Хрещатик, 27-а).

У січні НСЖУ зафіксувала 2 випадки застосування фізичної сили проти журналістів// НСЖУ, 02.02.2018

Найменша кількість інцидентів фізичної агресії до журналістів за останній рік фіксується Національною спілкою журналістів України за перший місяць 2018 року. Два прояви побиття журналістів сталися в Ужгороді й на Черкащині.

Партнери