Спілка > Спілчанські новини

НСЖУ ініціюватиме громадське обговорення стану реформування газет у зоні АТО// НСЖУ, 05.10.2017

Донецька та Луганська області – одні з тих, де найменша кількість комунальних видань уже пройшла процес реформування. Також мало реформованих газет на Волині, в Закарпатській, Київській, Одеській, Івано-Франківській, Дніпропетровській та Чернігівській областях. Про це ішлося під час засідання секретаріату НСЖУ, який відбувся 28 вересня.

«Влада має дати сигнал і держслужбовцям, і суспільству, що злочини проти журналістів не мають залишатися безкарними»// НСЖУ, 04.10.2017

Слова політиків про те, що в Україні безпрецедентна свобода слова, розходяться з їхніми діями у випадках порушень прав журналістів. Відтак, вони подають відповідні сигнали про те, що погрози, побиття, перешкоджання і напади по відношенню до журналістів – це така собі норма. Про це ішлося під час презентації Індексу фізичної безпеки Національної спілки журналістів України, який було презентовано 4 жовтня.

В Україні зафіксовано 75 випадків фізичної агресії до журналістів за 9 місяців// НСЖУ, 04.10.2017

НСЖУ презентує Індекс фізичної безпеки журналістів З початку року Національна спілка журналістів України зафіксувала 75 випадків фізичної агресії по відношенню до працівників ЗМІ. Найбільше інцидентів – 12 – сталося у червні, 11 – у вересні, по 10 – у травні та липні. Найменше – 4 – у березні цього року. Такі результати Індексу фізичної безпеки НСЖУ. Його презентовано 4 жовтня.

Покарання за напади на журналістів – неспівмірні з самими злочинами// НСЖУ, 04.10.2017

Лише незначна частина справ, порушених за статтею про перешкоджання журналістській діяльності, доходить до суду. А навіть якщо суд виносить вирок – покарання для зловмисників – неспівмірне з самим злочином.

В Польщі відбулася прем’єра документального фільмумиколаївського телеканалу ТАК TV// НСЖУ, 04.10.2017

В Посольстві України в Польщі відбувся прем’єрний показ документального фільму «Платформа натхнення», який створив миколаївський телеканал ТАК TV. Фільм присвячений науковцям-педагогам та Україно-Польському Форуму, який цього року вже всьоме відбувся в Польщі.

Інформаційні агентства не підпадають під Закон про реформування// НСЖУ, 04.10.2017

Якщо в свідоцтві про державну реєстрацію у назві видання є слова «Інформаційне агентство», але редакція працює як друковане ЗМІ і не змінює свою основну діяльність, вона може продовжувати працювати на підставі наявного свідоцтва про реєстрацію.

Україна може стати членом Європейської Федерації прес клубів// НСЖУ, 04.10.2017

Всеукраїнська асоціація прес клубів може стати одним з членів провідної журналістської організації – Європейської Федерації прес клубів.

НСЖУ та Асоціація правників домовилися спільно допомагати журналістам// НСЖУ, 03.10.2017

Юридичний супровід, консультування з питань захисту журналістських джерел, особливостей слідчих дій у справах, які стосуються медіа, роз’яснення та інформування з правових питань – таку допомогу журналістам і редакціям готова надавати Асоціація правників України у співпраці з Національною спілкою журналістів України.

Медіашкола децентралізації для українських регіональних журналістів// НСЖУ, 03.10.2017

Академія української преси за сприяння Програми «U-LEAD з Європою», що реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, розпочинає масштабний всеукраїнський проект за інформаційної підтримки Національної спілки журналістів України.

Молитися за одужання пораненого журналіста закликав Патріарх Філарет// НСЖУ, 25.09.2017

Молитися за одужання тяжкопораненого журналіста В’ячеслава Волка благословив усіх православних християн та журналістів Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. В’ячеслав зазнав вогнепального поранення в ході військових навчань у Кривому Розі та зараз знаходиться на лікуванні у військовому госпіталі у Львові.

НСЖУ підтримала науковців-педагогів// НСЖУ, 25.09.2017

Національна спілка журналістів України вперше виступила співорганізатором у проведенні VII Україно-Польського форуму науковців-педагогів, що відбувся днями в Республіці Польща.

Чернівецький редактор побоюється, що виклики до слідчого можуть бути спробою залякати// НСЖУ, 25.09.2017

Редактора газети «Час» із Чернівців Петра Кобевка викликають до поліції давати свідчення щодо перетину кордону Михаїлом Саакашвілі. Журналіст поїхав на кордон, аби написати про це репортаж, і вже наступного дня після повернення йому принесли повістку від слідчого зі Львова з вимогою у той же день з’явитися у відділку.

Зараз головна мета — вивезти Миколу Семену на материкову Україну, — Томіленко// НСЖУ, 25.09.2017

Вирок окупаційного суду Криму журналісту Миколі Семені: як на нього має реагувати медіаспільнота і що вже роблять представники журналістської спільноти України?

Більше року редактор Сумської районки не може повернутися до роботи після незаконного звільнення// НСЖУ, 22.09.2017

Непроста ситуація із процесом реформування склалася в Сумській районці «Новини Тростянеччини». Все почалося в березні минулого року, коли колектив газети повідомив засновників – районну раду та райдержадміністрацію – про рішення роздержавлюватися в першій хвилі.

Донецька Спілка журналістів закликає зберегти телеканал «До ТеБе»// НСЖУ, 22.09.2017

Заява Донецької обласної спілки журналістів З приводу можливого закриття донецького телеканалу "До ТеБе" і луганського телеканалу "ЛОТ", а також радіостанції "Голос Донбасу".

Партнери