Спілка > Спілчанські новини

Декларація на захист свободи слова. Зустріч журналістів з Романом Безсмертним (АНОНС)// НСЖУ, 12.02.2019

У середу, 13 лютого, в офісі Національної спілки журналістів України (Хрещатик, 27-а) відбудеться зустріч активу Cпілки, журналістів столичних ЗМІ із політичним і громадським діячем, головою партії «РУХ +380», кандидатом в Президенти України Романом Безсмертним.

«Укрпошта знищує друковані ЗМІ», – учасники Всеукраїнської наради редакторів// НСЖУ, 12.02.2019

Зрив керівництвом АТ «Укрпошта» розрахунків із редакціями за передплату, невчасна доставка видань, скорочення мережі відділень поштового зв’язку, невиправдано високі тарифи, зростання цін на газетний папір – усе це спричинило кризу в галузі друкованих ЗМІ. Газета для українського читача стала розкішшю, а редакції опинилися на межі виживання. Вирішити ситуацію без негайного втручання уряду неможливо, вважають учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку організувала Національна спілка журналістів України.

Колектив чернігівської районки збирається подавати до суду на Укрпошту через борг за передплатні гроші// НСЖУ, 12.02.2019

Борг Укрпошти перед районною газетою «Новини Придесення» становить понад 150 тис. грн. Ці гроші редакція заробила під час передплатної кампанії, виплатити їх відповідно до умов договору Укрпошта мала ще 25 січня, проте розраховуватися не поспішає. Натомість колектив видання настроєний рішуче: якщо найближчим часом кошти не надійдуть на рахунок газети, подаватимуть до суду.

У вівторок, 12 лютого, відбудеться Всеукраїнська нарада редакторів газет (АНОНС ДЛЯ ЗМІ)// НСЖУ, 11.02.2019

Участь у нараді візьмуть представники понад 120 ЗМІ. Під час наради планується обговорити критичну ситуацію з виходом українських газет, яка потребує негайного реагування уряду. Зрив керівництвом АТ «Укрпошта» розрахунків з редакціями поглиблює загальну кризу друкованих медіа.

Газетярі вимагають вплинути на монополію Укрпошти й захистити право українців читати пресу// НСЖУ, 11.02.2019

Подорожчання газетного паперу, зростання тарифів Укрпошти, критична ситуація з доставкою друкованих ЗМІ, невчасне повернення редакціям передплатних коштів – усе це потребує негайного втручання уряду. Проблеми захисту преси розглядатимуться в Києві 12 лютого на Всеукраїнській нараді редакторів газет, ініційованій НСЖУ, за участю до 120 представників друкованих видань.

«Долучився до Декларації, аби гарантувати, що права журналістів у нашій країні будуть захищені», – Віктор Бондар// НСЖУ, 11.02.2019

Голова Партії «Відродження», кандидат у Президенти від політсили Віктор Бондар підтримав Декларацію на захист свободи слова, яку розробила Національна спілка журналістів України. Відповідно до змісту Декларації, Віктор Бондар зобов’язався гарантувати свободу слова в Україні й захищати права журналістів, боротися з безкарністю за атаки на медіа – як у виборчий період, так і по його завершенні.

Кризова ситуація з місцевою пресою загрожує інформаційній безпеці держави// НСЖУ, 09.02.2019

На загрозах інформаційній безпеці держави наголосили учасники брифінгу 7 лютого у Верховній Раді України – народний депутат України Михайло Бондар, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ та редактор районної газети «Голос відродження» (Броди Львівської області) Надія Забокрицька.

Кандидатури Сущенка та Семени подали на премію ЮНЕСКО// НСЖУ, 09.02.2019

Кандидатури власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка та українського журналіста, незаконно засудженого в окупованому РФ Криму, Миколи Семени Мінінформполітики й МЗС запропонували на премію ЮНЕСКО/Гільєрмо Кано.

В Укрінформі колеги та друзі вітали Романа Сущенка з 50-річчям// НСЖУ, 08.02.2019

В Укрінформі відбулася зустріч з нагоди 50-річчя журналіста, художника, політв'язня Романа Сущенка. Тут зібралися колеги, друзі та рідні Романа, які хотіли би привітати його особисто, якби це було можливо.

У Києві представили англомовну книгу «Кримський репортаж» автора Крим.Реалії Миколи Семени// НСЖУ, 08.02.2019

У Києві 7 лютого презентовано англомовну книжку кримського журналіста, автора Крим.Реалії Миколи Семени «Кримський репортаж. Хроніки окупації Криму 2014–2016».На заході перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар повідомила, що кандидатуру Семени подали на премію ЮНЕСКО за свободу слова.

Міжнародна федерація журналістів закликає усіх кандидатів у Президенти України гарантувати свободу слова (ДОКУМЕНТ)// НСЖУ, 08.02.2019

Кожен кандидат у президенти України в разі обрання на посаду має гарантувати й захищати свободу слова. Про це йдеться у відкритому листі президента Міжнародної федерації журналістів Філіпа Ляруша до учасників президентської кампанії в Україні. У МФЖ наголошують на підтримці ініціативи Національної спілки журналістів України брати з кандидатів публічні зобов’язання, викладені в Декларації на захист свободи слова.

«Потрібно навести лад з доставкою періодичних видань і не закривати поштові відділення», – упевнені редактори газет// НСЖУ, 08.02.2019

Національна спілка журналістів України ініціювала проведення Всеукраїнської наради редакторів 12 лютого в Києві. Потреба скликати нараду зумовлена численними зверненнями до НСЖУ газетярів з усієї країни, які вимагають обговорити гострі питання, серед яких непартнерські стосунки з Укрпоштою, підтримка роздержавлених ЗМІ, ціни на газетний папір й інформаційна безпека держави тощо – за участю керівництва держави, уряду, Мінінфраструктури України, Укрпошти та народних депутатів.

Одразу п’ять кандидатів у Президенти заявили про захист прав журналістів, – НСЖУ// НСЖУ, 08.02.2019

Гарантувати свободу слова в Україні й захищати права журналістів, боротися з безкарністю за атаки на медіа зобов'язалися одразу 5 учасників президентських перегонів. Про підтримку Декларації на захист свободи слова, розробленої Національною спілкою журналістів України, кандидати в Президенти України Юлія Тимошенко, Андрій Садовий, Анатолій Гриценко, Олександр Шевченко та Віктор Бондар заявили в ефірі політичного ток-шоу «Право на владу» телеканалу «1+1».

Автор книжки публіцистики Сергій Тихий: "Українцям час змінюватися"// НСЖУ, 08.02.2019

Майстер-клас і презентацію книжки провів 7 лютого для слухачів Інституту журналістської майстерності при НСЖУ заслужений журналіст України Сергій Тихий, нині – головний редактор оперативної аналітики Укрінформу.

У незаконний спосіб уряд позбавив газети фінансування – Наливайченко про дії Укрпошти// НСЖУ, 07.02.2019

Кандидат у президенти, лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко закликає громадськість об’єднатися для підтримки журналістів регіональних друкованих медіа.

Партнери