Спілка > Спілчанські новини

«Парламент має невідкладно проголосувати за мораторій на перевірку ЗМІ під час виборів», – Томенко// НСЖУ, 14.11.2018

Мораторій на перевірки засобів масової інформації в період виборів невідкладно своїм рішенням має затвердити парламент України. Про це сказав політичний діяч, колишній віце-спікер Верховної Ради України, екс-голова Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України Микола Томенко в ході «Президентського клубу» в Національній спілці журналістів України.

У Верховній Раді – нова спроба обмежити свободу слова// НСЖУ, 14.11.2018

Громадські активісти проаналізували новий законопроект, у разі ухвалення якого Верховна Рада матиме виключне право пропонувати РНБО список медіа, щодо яких можуть застосувати санкції. Про це йдеться у зверненні коаліції "За вільний інтернет", яке підтримала і Національна спілка журналістів України.

Міжредакційний обмін досвідом уперше за роки незалежності відбувся на Харківщині, зібравши газетярів із 8 областей// НСЖУ, 13.11.2018

До Ізюма прибули 12 керівників реформованих ЗМІ з 8 областей України для участі в практичному семінарі, що був організований за сприяння офісу Ради Європи в рамках Програми «Свобода медіа в Україні». Такий міжредакційний обмін досвідом відбувався вперше за роки незалежності.

Президент підписав Указ про стипендії дітям журналістів, які загинули у зв'язку з виконанням професійних обов'язків// НСЖУ, 13.11.2018

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про призначення стипендій Президента України дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків».

Про реформи – цікаво і з користю// НСЖУ, 12.11.2018

Заняття в Школі регіонального журналіста з висвітлення реформ відбулися в Миколаєві. Це вже п’ятий модуль проекту, який допомагає місцевим журналістам бути більш обізнаними в тому, які перетворення відбуваються нині в країні.

«Демократія і свобода слова мають захищатися щоденно», – німецький експерт в НСЖУ// НСЖУ, 12.11.2018

Про політику й свободу слова, фізичну безпеку й захист прав журналістів у передвиборчий період, пропаганду та боротьбу з нею говорили під час круглого столу «Професійні журналістські стандарти під час виборчої кампанії», що відбувся 8 листопада на майданчику НСЖУ. У заході взяли участь міжнародні науковці, представники громадських організацій та журналісти.

Газеті «Черкаський край» – 100 років// НСЖУ, 12.11.2018

Перший номер обласної газети «Черкаська правда» вийшов у світ 5 листопада 1918 року. Відтоді й почалася історія одного з найвідоміших у регіоні друкованих видань, що з 1991 року друкується під назвою «Черкаський край».

Деражня й Божиківці на Хмельниччині відзначають ювілей Дмитра Прилюка// НСЖУ, 09.11.2018

У листопаді 2018-го на державному рівні урочисто відзначається ювілей – 100 років від дня народження Д. М. Прилюка (1918–1987), українського журналіста, письменника, освітнього діяча (Постанова Верховної Ради України №2287-VIII від 08.02.2018 р.). Низку заходів проведено 8 листопада на його малій батьківщині на Хмельниччині.

Народний депутат Сергій Тарута підтримує Декларацію на захист свободи слова// НСЖУ, 09.11.2018

Народний депутат України, лідер партії «Основа» Сергій Тарута підтримує «Декларацію на захист свободи слова», запропоновану Національною спілкою журналістів України для підписання всім потенційним кандидатам на президентських виборах 2019 року. Про це політик заявив у п’ятницю під час засідання медіа-клубу «На власний погляд» за участі журналістів з усіх регіонів у Києві.

У жовтні зафіксовано 5 випадків фізичної агресії щодо журналістів, більшість жертв – жінки, – НСЖУ// НСЖУ, 09.11.2018

Загалом з початку року в Україні трапився 71 прояв фізичної агресії щодо журналістів. У жовтні силу до працівників ЗМІ застосовували в Києві – одразу 3 інциденти, а також на Львівщині та в Хмельницькому. Як і у вересні, здебільшого жертвами насилля були жінки-журналістки.

Сущенка етапували в колонію у Кіровській області// НСЖУ, 08.11.2018

Незаконно засудженого у РФ українського журналіста Романа Сущенка етапували в колонію суворого режиму в Кіровській області.Про це Укрінформу повідомила його донька Юлія Сущенко.

На Кіровоградщині засіяли журналістські «Осінні зерна»// НСЖУ, 07.11.2018

На початку листопада відгомонів шостий – уже традиційний – обласний фестиваль «Осінні зерна».

Круглий стіл «Професійні журналістські стандарти під час виборчої кампанії» (АНОНС)// НСЖУ, 06.11.2018

У четвер, 8 листопада, о 12:00 у прес-центрі Національної спілки журналістів України (Хрещатик, 27-а) відбудеться круглий стіл «Професійні журналістські стандарти під час виборчої кампанії».

«Через солідарність журналісти можуть стати четвертою гілкою влади, яку поважатиме суспільство», – учасники громадських слухань// НСЖУ, 06.11.2018

Захищати права журналістів мають не лише закони та юристи, а й самі представники професії. Про солідарність як найдієвіший метод у боротьбі з безкарністю щодо злочинів проти журналістів ішлося під час громадських слухань «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні», що відбулися 1 листопада на майданчику НСЖУ.

Міжнародна підтримка важлива для боротьби за права українських журналістів, – конференція МФЖ// НСЖУ, 05.11.2018

Журналістська солідарність з колегами, які зазнають фізичних атак, гонінь за погляди або ув‘язнені за свою професійну діяльність – це прояв професійного самозахисту та намаганням відстояти право громадян на інформацію. Міжнародна федерація журналістів та її члени – національні асоціації журналістів – продовжуватимуть кампанії солідарності з колегами, які потрапили у біду.

Партнери