«Око за око» як сучасний метод московської «дипломатії»

Середа 16 Жовтня 2013

Отже, у Москві, вночі, у власній квартирі, в будинку для дипломатів, що охороняється, двома невідомими побито помічника посла Нідерландів в Росії Онно Ельдеренбоша. Сумна подія могло б поповнити кримінальні новини, якби тиждень тому, в столиці Нідерландів Гаазі не побили російського дипломата Дмитра Бородіна. Тому кримінальні новини стали політичними…

Нагадаємо, у Гаазі приводом для дипломатичного скандалу став прикрий запій радника посольства РФ в Нідерландах Дмитра Бородіна. Неясно досі, як поліцейські опинилися в його квартирі. Але, знаючи, наскільки ретельно намагаються силовики в будь-якій країні Європи  дотримуватись букви закону, можна передбачити, що вони намагалися поводитися коректно.

Однак, враховуючи традиційну гонорову поведінку  представників російської школи дипломатії, були змушені застосувати силу - надіти на Дмитра Бородіна наручники та відвести до поліцейського відділку. Зауважте, при цьому вони не приховували того, що є офіційними представниками органів правопорядку Нідерландів .

Замість того, щоб п'яницю-дипломата, який з кишені російського платника податків отримує 5000 тисяч євро ( плюс соціальний пакет - санаторії, безкоштовні переїзди , безкоштовна випивка,  посольські магазини , де все коштує в рази менше , ніж обивателю ; плюс: службова квартира , службовий автомобіль ) терміново відкликати і звільнити з дипломатичної служби , вся команда російських  дипломатів постала на захист свого «героя».

(Цікаво , що нетверезі виходки російських дипломатів збіглися з дебошем в літаку лідерів правлячої партії «Єдиної Росії». Пан Ісаєв, в минулому, комсомольський ватажок кричав: « Я Вас всіх звільню »).

 Мало того, дипломати втягли у скандал президента країни, міністра закордонних і справ та депутатів Державної Думи, які вимагають вибачень від « тюльпанів ». Як сказав Жириновський «наш дипломат хоч скотина, але він наш». До речі, чому немає інформації про те, чи був алкоголь у крові російського дипломата і яка це була доза?

Ну а далі  всі ЗМІ процитували  слова Володимира Путіна , який попередив: «залежно від того, як буде себе вести голландська сторона, ми будемо реагувати» . Після побиття голландського дипломата в Москві сенс сказаних слів президентом РФ набув такого собі коричневого відтінку.

Зокрема, враховуючи , що будинки дипломатів у Москві обнесені високою залізною огорожею, а входи і виходи охороняються приватними силовими структурами та спеціально навченими людьми з вогнепальною зброєю, абсолютно незрозуміло,  яким чином « двоє електриків » могли пробратися  пізно ввечері в квартиру голландського дипломата.

Далі більше – душевно «відмутузивши» голландського дипломата, «електрики" не захопили  ані грошей, ані коштовностей його дружини, натомість залишили «після себе сердечко і напис «ЛГБТ». Тобто, « пограбування » не було , але « мітку» месники залишили. Для розшифровки загадкової абревіатури , залишеної злочинцями , залучені кращі криптографи ФСБ.

Як це все можна пояснити?

Лише в один спосіб - побиття голландського дипломата в Москві нагадує єврейський «принцип талеона », чеченську « криваву помсту », «помсту математичної рівності» . Хоча старозавітне біблійне  « око за око , зуб за зуб» зовсім не відповідає нормам сучасної правосвідомості та розглядається в усьому цивілізованому світі як варварство.

І якщо в Гаазі інцидент з російським послом гіпотетично може кваліфікуватися як поліцейська помилка, то побиття голландського дипломата в Москві вигідне тим політикам та генералам спецслужб у Росії , які підштовхують владу до радикалізму, «закручування гайок» та  традиційного в Росії управління країною за допомогою націоналістів і чорносотенців. Хоча куди вже далі «закручувати» ті «гайки»…

В Україні заснували журналістську премію імені Гонгадзе// НСЖУ, 11.04.2019

Премію за новаторство в журналістиці імені Георгія Гонгадзе презентували 9 квітня в Києві. Її започаткував цього року український ПЕН-клуб. Переможця визначать 21 травня. Саме цього дня загиблому журналісту Гонгадзе мало би виповнитись 50 років.

Мистецьку премію «Київ» імені Анатолія Москаленка здобув Володимир Проненко// НСЖУ, 09.04.2019

Журі Мистецької премії «Київ» на засіданні 9 квітня проголосувало за присудження премії імені Анатолія Москаленка 2019 року (в галузі журналістики) Володимирові Проненку – авторові книжки «Що серцем сприйняв» (2017).

Анексія Криму: втекти, щоб вижити// НСЖУ, 19.03.2019

Цими днями в Україні згадують про події п'ятирічної давнини, пов'язані з окупацією Криму. Секретар Національної спілки журналістів України, редактор проекту "Крим. Реалії" Радіо Свобода Олена Юрченко була серед тих колег, хто повідомляв про ситуацію, працюючи в надзвичайно складних умовах на захопленому півострові. Про свою роботу в 2014-му, про погрози й небезпеку, про досвід переїзду разом із сім'єю до Києва та облаштування на новому місці Олена розповіла в публікації для сайту patriotdefence.org.

Побили, кинули яйце та облили кефіром: в Україні – тільки вільна журналістика// НСЖУ, 16.03.2019

Ні для кого не секрет, що журналіст – професія небезпечна, особливо в країні, де на носі вибори глави держави. Незважаючи на всі закони, в Україні сотні журналістів на рік зазнають фізичного та психологічного тиску. «Телекритика» подає короткий звіт НСЖУ про безпеку репортерів за 2018 рік на сторінках спецвипуску «Жертви безкарності».

Партнери