«Око за око» як сучасний метод московської «дипломатії»

Середа 16 Жовтня 2013

Отже, у Москві, вночі, у власній квартирі, в будинку для дипломатів, що охороняється, двома невідомими побито помічника посла Нідерландів в Росії Онно Ельдеренбоша. Сумна подія могло б поповнити кримінальні новини, якби тиждень тому, в столиці Нідерландів Гаазі не побили російського дипломата Дмитра Бородіна. Тому кримінальні новини стали політичними…

Нагадаємо, у Гаазі приводом для дипломатичного скандалу став прикрий запій радника посольства РФ в Нідерландах Дмитра Бородіна. Неясно досі, як поліцейські опинилися в його квартирі. Але, знаючи, наскільки ретельно намагаються силовики в будь-якій країні Європи  дотримуватись букви закону, можна передбачити, що вони намагалися поводитися коректно.

Однак, враховуючи традиційну гонорову поведінку  представників російської школи дипломатії, були змушені застосувати силу - надіти на Дмитра Бородіна наручники та відвести до поліцейського відділку. Зауважте, при цьому вони не приховували того, що є офіційними представниками органів правопорядку Нідерландів .

Замість того, щоб п'яницю-дипломата, який з кишені російського платника податків отримує 5000 тисяч євро ( плюс соціальний пакет - санаторії, безкоштовні переїзди , безкоштовна випивка,  посольські магазини , де все коштує в рази менше , ніж обивателю ; плюс: службова квартира , службовий автомобіль ) терміново відкликати і звільнити з дипломатичної служби , вся команда російських  дипломатів постала на захист свого «героя».

(Цікаво , що нетверезі виходки російських дипломатів збіглися з дебошем в літаку лідерів правлячої партії «Єдиної Росії». Пан Ісаєв, в минулому, комсомольський ватажок кричав: « Я Вас всіх звільню »).

 Мало того, дипломати втягли у скандал президента країни, міністра закордонних і справ та депутатів Державної Думи, які вимагають вибачень від « тюльпанів ». Як сказав Жириновський «наш дипломат хоч скотина, але він наш». До речі, чому немає інформації про те, чи був алкоголь у крові російського дипломата і яка це була доза?

Ну а далі  всі ЗМІ процитували  слова Володимира Путіна , який попередив: «залежно від того, як буде себе вести голландська сторона, ми будемо реагувати» . Після побиття голландського дипломата в Москві сенс сказаних слів президентом РФ набув такого собі коричневого відтінку.

Зокрема, враховуючи , що будинки дипломатів у Москві обнесені високою залізною огорожею, а входи і виходи охороняються приватними силовими структурами та спеціально навченими людьми з вогнепальною зброєю, абсолютно незрозуміло,  яким чином « двоє електриків » могли пробратися  пізно ввечері в квартиру голландського дипломата.

Далі більше – душевно «відмутузивши» голландського дипломата, «електрики" не захопили  ані грошей, ані коштовностей його дружини, натомість залишили «після себе сердечко і напис «ЛГБТ». Тобто, « пограбування » не було , але « мітку» месники залишили. Для розшифровки загадкової абревіатури , залишеної злочинцями , залучені кращі криптографи ФСБ.

Як це все можна пояснити?

Лише в один спосіб - побиття голландського дипломата в Москві нагадує єврейський «принцип талеона », чеченську « криваву помсту », «помсту математичної рівності» . Хоча старозавітне біблійне  « око за око , зуб за зуб» зовсім не відповідає нормам сучасної правосвідомості та розглядається в усьому цивілізованому світі як варварство.

І якщо в Гаазі інцидент з російським послом гіпотетично може кваліфікуватися як поліцейська помилка, то побиття голландського дипломата в Москві вигідне тим політикам та генералам спецслужб у Росії , які підштовхують владу до радикалізму, «закручування гайок» та  традиційного в Росії управління країною за допомогою націоналістів і чорносотенців. Хоча куди вже далі «закручувати» ті «гайки»…

Ще один журналіст загинув: за що вбили Вадима Комарова?// НСЖУ, 24.06.2019

46 днів черкаський журналіст Вадим Комаров провів у комі і пішов з життя, так і не проливши світло на те, хто на нього напав.

Небезпечна професія: 5 фільмів про журналістів-розслідувачів, які варто побачити// НСЖУ, 19.06.2019

За чотири місяці 2019 року слідчі Національної поліції України розпочали досудове розслідування у 63 кримінальних провадженнях за злочинами у сфері професійної діяльності журналістів – такими є дані прес-служби Міністерства внутрішніх справ.

Як журналіст-переселенець став найкращим гідом у чорнобильській зоні// НСЖУ, 14.06.2019

У мирний час Дмитро Шибалов працював журналістом в інтернет-виданнях Донецька, на радіо й телебаченні, писав і знімав сюжети про життя міста і його проблеми. Після початку війни, залишившись без роботи, заснував разом із друзями гуманітарну волонтерську організацію. Сьогодні 30-річний журналіст-переселенець працює гідом у компанії Chernobyl Tour та возить туристів до зони відчуження.

Два роки ізоляції в Донецьку: Україна вимагає свободи для Стаса Асєєва// НСЖУ, 12.06.2019

Моторошна історія про те, як людина заплатила свободою за можливість говорити правду

Партнери