Володимир Яцкевич: «Газета може бути російськомовною і патріотичною, а може бути україномовною та антиукраїнською»

Субота 01 Червня 2019

Своєю думкою про норми цього закону поділився заслужений журналіст України, шеф-редактор найтиражнішої на Житомирщині обласної громадсько-ділової газети "Ехо" Володимир Яцкевич в інтерв'ю Українським новинам.

Як Ви оцінюєте заборону видавати друковані ЗМІ російською та іншими мовами, крім офіційних мов ЄС, без випуску аналогічного тиражу українською мовою?

Вони (народні депутати) придумали, що якщо газета видається російською мовою, то потрібно видавати такий же тираж українською. А куди його (український тираж) потім подіти, в сміття викидати? Українська мова повинна бути, жодних сумнівів. Але нав'язувати пресі (подібні вимоги) неприпустимо. Ми випускаємо газету, виходячи з потреб наших читачів, ми вивчаємо запити читачів. Мені приходять листи мішками і з проханнями, і навіть з вимогами (якою має бути газета). Випускаємо, виходячи з того, який продукт їм (читачам) потрібен.

Повну версію інтерв'ю читайте російською мовою.

Борис Стельмащук

Фото: exo.net.ua

Небезпечна професія: 5 фільмів про журналістів-розслідувачів, які варто побачити// НСЖУ, 19.06.2019

За чотири місяці 2019 року слідчі Національної поліції України розпочали досудове розслідування у 63 кримінальних провадженнях за злочинами у сфері професійної діяльності журналістів – такими є дані прес-служби Міністерства внутрішніх справ.

Як журналіст-переселенець став найкращим гідом у чорнобильській зоні// НСЖУ, 14.06.2019

У мирний час Дмитро Шибалов працював журналістом в інтернет-виданнях Донецька, на радіо й телебаченні, писав і знімав сюжети про життя міста і його проблеми. Після початку війни, залишившись без роботи, заснував разом із друзями гуманітарну волонтерську організацію. Сьогодні 30-річний журналіст-переселенець працює гідом у компанії Chernobyl Tour та возить туристів до зони відчуження.

Два роки ізоляції в Донецьку: Україна вимагає свободи для Стаса Асєєва// НСЖУ, 12.06.2019

Моторошна історія про те, як людина заплатила свободою за можливість говорити правду

Артемівське шампанське – «родзинка» фестивалю преси, але в Бахмут ми приїздили не заради нього…// НСЖУ, 10.06.2019

Від минулого залишилася лише назва – фестиваль преси. Колись, ще до війни, фестивалі преси на Донеччині були здебільшого зібранням саме донецьких журналістів, які напередодні професійного свята збиралися в центральному парку обласного центру, спілкувалися, ділилися успіхами, демонструючи кращі примірники своїх газет. Звичайно, спілкування відбувалося не за чашкою чаю – бо ж свято… Але журналістський куліш, подейкують, завжди був напрочуд смачним.

Партнери