Кропивницькі краєзнавці готують довідник про журналістів області

Понедiлок 14 Січня 2019

– Це буде щось схоже? – запитуємо в одного з упорядників майбутньої книги-довідника про журналістів Кіровоградщини краєзнавця і журналіста Володимира Поліщука.

– І так, і ні. Насамперед тому, що імен журналістів, пов’язаних з нашим центральноукраїнським регіоном – тих, хто працював тут або народився, -закономірно набагато більше. Тому разом із моїм співупорядником, відомим краєзнавцем Володимиром Боськом плануємо насамперед підготувати й надрукувати перший випуск біографічного довідника «Журналісти степового краю». Крім того, матимемо багатший ілюстративний матеріал.

– Чиї життєписи ввійдуть до видання?

– Творчих працівників засобів масової інформації, народжених до 1939 року, тобто часу утворення Кіровоградської області. Уже маємо понад двохсот біографій.

– Певно, траплятимуться біографії  й зовсім невідомих людей і більш поважних особистостей…

– Так, безумовно. Адже до наших земляків належить, скажімо, й Юрій Моторний (народився в Хмельовому Маловисківського району), який пройшов шлях від районки та керівництва «Кіровоградською правдою» до редактора всеукраїнського видання «Сільські вісті»; й Олександ Плющ (народився в Єлисаветграді), котрий був відомий на весь Союз завдяки «Комсомольской правде», «Известиям», а ще, як перший редактор популярного тижневика «Неделя»; і Євген Поповкін (народився в Петроострові Новомиргородського району), він, як редактор, зробив усе, щоб очолюваний ним журнал «Москва» вперше надрукував роман Михайла Булгакова «Мастер и Маргарита»; й Петро Косенко (народився в місті Долинська), якого в роки Другої світової війни гітлерівці вивезли на примусові роботи до Німеччини, а потім він жив у країнах Південної Америки та США, друкуючись у багатьох тамтешніх періодичних виданнях… На сторінках книги знайдете інформацію й про багатьох членів журналістських спілок СРСР та України, які були лауреатами чисельних премій та відзнак. Приємно буде ближче познайомитися з життєвим і творчим шляхом незабутніх Володимира Базилевського та Віктора Погрібного, Володимира Гвоздецького та Владислава Журавського…

– Що турбує упорядників книги «Журналісти степового краю. Біографічний словник» на даному етапі роботи?

– Хотів би звернутися до рідних, близьких чи просто знайомих газетярів, працівників радіо й телебачення, які народилися до 1939 року на території сучасної Кіровоградщини або працювали в місцевих ЗМІ, з проханням відгукнутися. Оскільки не виключено, що ми когось не врахували або подаємо про людину неповну інформацію. Телефон для довідок 066 224 3808.

Дякую, пане Володимире за інформацію й бажаю майбутній цікавій і потрібній книзі гідного тиражу.

 

Федір Шепель,

фото автора

 

Всеукраїнська нарада редакторів: історія має властивість повертатися бумерангом…// НСЖУ, 15.02.2019

В історії не трапляється випадковостей. Отже, по-своєму символічним стало те, що Всеукраїнська нарада редакторів друкованих ЗМІ проходила в Києві, з різницею в кілька місяців, акурат через 100 років після 1-го Всеукраїнського з’їзду видавців преси. Тоді, одразу ж зі здобуттям незалежності молодою Українською державою, питання збереження преси й друкованого слова як стратегічного складника національної безпеки постало так само гостро, як і зараз.

Людмила Опришко: “Джерела журналіста – це священна корова. Якщо її чіпати, потерпатиме суспільство”// НСЖУ, 11.02.2019

Торік Печерський райсуд Києва надав Генеральній прокуратурі доступ до телефонних комунікацій журналісток Наталки Седлецької та Христини Бердинських. Він дозволив слідчому отримати інформацію про всі телефонні контакти журналісток за 17 місяців у справі про можливе розголошення державної таємниці та інформації досудового розслідування директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артемом Ситником.

Ювілей… за ґратами// НСЖУ, 08.02.2019

Уже третій день народження зустрічає в російській в’язниці незаконно заґратований власкор Укрінформу у Франції Роман Сущенко. Сьогодні, 8 лютого, йому виповнюється 50 років. Журналістка газети «Голос України», член НСЖУ Людмила Опанасенко напередодні ювілею поспілкувалася з дружиною нашого ув’язненого колеги Анжелікою Сущенко.

Життя з чистого аркуша// НСЖУ, 31.01.2019

Національна спілка журналістів України ознайомлює з творчими доробками лауреатів Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

Партнери