Подii пресцентру

24 квітня прес-конференція "Активісти проти забудов зелених зон заявляють про фабрикування кримінальних справ ...».

Вiвторок 25 Квітня 2017

24 квітня у прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулася прес-конференція «Активісти проти забудов зелених зон заявляють про фабрикування кримінальних справ і тиск на них в інтересах забудовників». Організатор заходу: Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Студентське братство» (спільно з партнерами: ГО «Інформаційно-аналітичний центр «Логос», ГО «Зелена Платформа», ГО «Екозагін»), яка у співпраці зНаціональним екологічним центром України у рамках програми Climate Forum East II запідтримки Європейського Союзу, Австрійської агенції з розвитку та АвстрійськогоЧервоного Хреста здійснює проект «Захист і розвиток зелених зон у міських громадах України».

Учасники прес-конференції (повне відео прес-конференції тут) оприлюднили факти безпрецедентного тиску забудовників і навіть правоохоронців та оголосили плани щодо об’єднання зусиль та обміну досвідом.

Ведучий прес-конференції – Олег Яценко (експерт Інформаційно-аналітичного центру «Логос») у вступному слові зазначив, що громадськість обурює те, що правоохоронці досить часто не виконують своїх правоохоронних функцій, діють в інтересах забудовників, фабрикують кримінальні провадження проти захисників лісів, парків та скверів. Експерт звернув увагу, що деякі правоохоронні органи самі стали забудовниками: СБУ - на території, прилеглій до Національного природного парку «Голосіївський» у Києві, а прокуратура Львівської області - на території парку «Залізні води» у Львові, де заради прокурорського будинку вирубано паркові дерева.

Представниця громадської організації «Екозагін» Тетяна Пистіна розповіла, що залучилася до громадського активізму після того, як побачила нищення київськими забудовниками озера Качине та лісового урочища Бичок, що по сусідству з її будинком. Тетяна заявила, що суддя Київського апеляційного господарського суду Оксана Володимирівна Тищенко почала «війну» проти активістів і журналістів після поширення через понад 7 тисяч репостіву Фейсбуці публікації про неправосудність ухвали, прийнятної під головуванням цієї судді. Ця ухвала «дозволяє» забудувати частину Національного природного парку «Голосіївський» (урочище Бичок) всупереч Указу Президента і закону «Про природно-заповідний фонд України». Тетяна повідомила, що за скаргою судді Тищенко порушено кримінальне провадження за ч.2 с.377 кримінального кодексу України (погроза або насильство щодо судді). Фігурантами провадження стали Тетяна Пистіна, яка зробила найбільше поширень у різних Фейсбук-спільнотах згаданої публікації, та журналіст Олександр Мамай, який намагався у складі знімальної групи «1+1» намагався взяти в судді інтерв’ю.

Інша учасниця прес-конференції - Валентина Аксьонова (журналіст, активістка руху «Захисти ліс») заявила, що громаді вдалося домоглися припису на знесення двох будівельних об’єктів у передмісті Києва. Більше того, активістам вдалося скасували вже чинний генеральний план села Петропавлівська Борщагівка, який не передбачав жодного парку, натомість планував десятикратне збільшення населення села за рахунок вирубки і забудови усіх зелених зон, передусім – урочища Вумівський ліс. Проте після успіхів ініціативи «Захисти ліс», проти Аксьонової та членів її родини, активістів і журналістів, слідчими поліції порушено три кримінальні провадження в т.ч. за «участь в організованому злочинному угрупуванні». Аксьонова наголосила: «забудовник і правоохоронні органи – це єдина система, які працюють проти нас. Я буду клопотати про надання мені державної охорони, бо після того, як мені спалили машину, я отримала прямі погрози від забудовників, мені «порадили» готувати гроб дитині».

На прес-конференцію приїхав зі Львова Віктор Гануляк, який є представником ГО «Народна дія Львів». У своїй презентації, 39 слайдів якої було виведено на екран під час прес-конференції, він розповів, що став фігурантом трьох кримінальних проваджень після викриття причетності директора департаменту містобудування Львова Андрія Павліва (який протиправно поєднував ще й посаду головного архітектора Львова) до незаконних забудов, зокрема, багатоквартирного будинку прокуратури у парку «Залізні води». За словами пана Віктора «замість розслідувати напади на активістів і злочини, вчинені посадовими особами, забудовниками, львівські правоохоронці відкривають кримінальні провадження на мешканців та громадських активістів». Гануляк розповів, що борцю проти забудови приміського Брюховицького лісу Юлії Лацик пограбували квартиру і двічі палили автомобіль. Пан Віктор заявив, що Львівська міська рада «безкарно передає під незаконну забудову парки та навіть охоронні зони ЮНЕСКО, які знаходяться на території регіонального ландшафтного парку «Знесіння». Він звернув увагу на те, що львівська мерія «підкупила» прокуратуру Львівської області, виділивши їй земельну ділянку прямо в парку «Залізні води», поблизу будинку на вул.Стуса, 12. В результаті, за його словами, на місці австрійського колектора, вирубаних дерев та двох стародавніх джерел, які дали назву парку, зведено багатоповерхівку, а мерія взяла на себе зобов’язання коштом громади побудувати новий колектор замість знищеного забудовником.

Олена Прохорчук закликала Голову Служби Безпеки України Василя Грицака захистити її від «терору забудовника», який зводить для СБУ багатоквартирні будинки на вул.Потєхіна у Києві. При цьому Олена Прохорчук продемонструвала лист Мінекології із засудженням незаконної забудови. Вона зачитала емейл із сценарієм запланованого тиску на активістів, який ще рік тому отримали незгодні із забудовою жителі сусідніх будинків. План розправи з незгідними передбачає, як зазначено в документі: «оперативну розробку» як громадської самоорганізації, так і окремих активістів, тотальне стеження, зовнішнє спостереження за приватними особами та їх транспортними засобами. Усе це за словами Олени активістам пообіцяли робити із використанням ресурсу державних органів, таких як міграційна служба. Більше того, у оприлюдненому Оленою Прохорчук емейлі йдеться про плани втручання в особисте життя, аби вплинути на активістів «акцентуванням на несприятливих подробицях для кар’єрної та особистої діяльності». Олена у прямому ефірі прес-конференції заявила: «Нині цей сценарій забудовник зробив нашим повсякденням: після минулорічних тітушок і перцевого газу ми отримали два судові позови, заяви у поліцію та наклепи, що активно розповсюджуються мікрорайоном». Також Олена заявила, що попри чинні будівельні норми Мінрегіон дозволив зменшити безпечний для зелених насаджень «пожежний розрив» між лісом та житловою забудовою з 50 до 12 метрів.

Захисниця озера «Качине» у Києві Тамара Харчилава розповіла: «наша ситуація аналогічна [як на вулиці Потєхіна], навіть забудовник той самий, ТОВ "БК "Азур груп". У березні 2016 року ми вийшли на захист озера Качине на Позняках у Києві, оскільки знали, що ті, хто почали знищувати озеро під забудову, коять кримінальний злочин, адже водний кодекс забороняє використовувати озера таким чином». Тамара розповіла, що готується позов до Європейського суду з прав людини. Проте, каже активістка, «поліція розголосила забудовнику інформацію про моє приватне життя, мої особисті дані. Сьогодні з нас вимагають виплатити 200 тис.грн за простій машин забудовника та інші збитки. Під час допиту один псевдосвідок забув, що треба говорити і на камери питався в адвокатів забудовника, чи правильно він все сказав.

Смішно те, що всі розуміють, що я із своєю комплекцією та зростом аж ніяк не могла зробити те, за що вимагають також компенсації - знести залізний паркан довжиною 200 м. Ми вважаємо цю справу тиском на нас, метою є, тягаючи нас по судах, не дати змогу продовжити наші ініціативи із захисту природи".

Координатор ЕкоМайдану Олександр Маріковський розповів про участь його колег у обороні від забудовників урочища Бичок на території НПП «Голосіївський» та озера Качине і заявив, що троє учасників ЕкоМайдану – спільноти, створеної на платформі АвтоМайдану, стали фігурантами кримінальних проваджень. Маріковський наголосив: «Дуже важливо для громадян розуміти, що поліція, прокуратура діють на користь забудовників, які легалізують вкрадений корупційний кеш. Поліція дуже часто діє з тітушками, яких потім обороняють [поліцейськими] коронами від активістів». Він подякував за високий рівень організації заходу, назвав «неймовірним» об’єм представлених кейсів та висловив готовність від імені ЕкоМайдану працювати з усіма ними, приходити на допомогу в боротьбі з тітушками чи «оборотнями в мантіях, такими як суддя Тищенко».

Організатор прес-конфренції Олег Яценко розповів, що у рамках проекту «Захист і розвиток зелених зон у міських громадах України» вже налагоджено взаємодію з захисниками зелених зон з різних міст, зокрема, Києва, Київської області, Хмельницького, Львова та Ужгорода, а також Вінниці, Полтави та Одеси, а у червні планується всеукраїнський захід за участі активістів з різних регіонів України.

Проект «Захист і розвиток зелених зон у міських громадах України» реалізовується Всеукраїнською молодіжною громадською організацією "Студентське братство" у співпраці з Національним екологічним центром України у рамках програми Climate Forum East II за підтримки Європейського Союзу, Австрійської агенції з розвитку та Австрійського Червоного Хреста. Зміст цього заходу євинятковою відповідальністю ВМГО "Студентське братство" і не може розцінюватися як такий, що відображає позицію НЕЦУ, Європейського Союзу, Австрійської агенції з розвитку та Австрійського Червоного Хреста.

 

Подii пресцентру

14 лютого 2019 року о 12:00 презентація книжки «Веремій В’ячеслав. Правда життя журналіста»// НСЖУ, 07.02.2019

14 лютого 2019 року о 12:00 у прес-центрі Національної спілки журналістів України (вул. Хрещатик, 27-а, 2-й поверх) відбудеться презентація книжки «Веремій В’ячеслав. Правда життя журналіста», вшанування пам’яті Героя України В’ячеслава Веремія та обговорення проблем захисту й безпеки журналістів.

25 вересня – прес-конференція в НСЖУ «Уряд має стати на захист преси України!»// НСЖУ, 24.09.2018

Вимоги до Кабінету Міністрів щодо реалізації державної політики підтримки друкованих ЗМІ обговорюватимуться 25 вересня в Національній спілці журналістів України. Уряд закликають до належного впливу на діяльність національного оператора ПАТ «Укрпошта» та впровадження заходів щодо стабілізації цін на газетний папір.

25 червня – звіт голови НСЖУ Сергія Томіленка про рік діяльності на посаді// НСЖУ, 22.06.2018

У понеділок 25 червня голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко звітуватиме про підсумки першого року роботи організації за керівництва, обраного з’їздом журналістів навесні 2017 року.

7 червня о 16:00 – презентація книжки спогадів про Миколу Охмакевича «Ратай українського ефіру»// НСЖУ, 06.06.2018

7 червня о 16.00 – презентація книги спогадів про М. Охмакевича «Ратай українського ефіру».

Партнери